Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego się dziwicie jeżeli ktoś nie chce mieć dzieci ?

Polecane posty

Gość gość

Ja mam 26 lat, narzeczonego i nie planuję dzieci. Po prostu nie chcemy dzieci. Po drugie, nawet gdybyśmy chcieli, to póki co nie mamy swojego mieszkania i ślubu. Mam np. koleżankę, która ma 27 lat i dwójkę dzieci i często mnie pyta kiedy będę starać się o dziecko bo jestem już przed 30- tką i twierdzi, że dziecko już trzeba płodzić bo lata lecą. Dziwi mnie też to, że nikt nie bierze pod uwagę, czy mamy warunki materialne i lokalowe na założenie rodziny, tylko po prostu mamy płodzić i tyle. Kiedy inna koleżanka która też ma dwójkę dzieci zapytała mnie kiedy staram się o dziecko to jej odpowiedziałam stanowczo, że nie interesuje mnie macierzyństwo, to ona się tak oburzyła, jakbym dała jej liścia w twarz. Zaczęła mi powtarzać, ze muszę mieć dzieci i tyle.Mam wrażenie, że niektóre kobiety mogłyby rodzić komuś dzieci, aby tylko je posiadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepowinnassieprzejmowac
chociaz sama jestem w 9 miesiacu ciazy to wcale sie nie dziwie ze ktos nie chce miec dzieci. mam 31 lat i niedawno sie zdecydowala. a bylismy z moim mezem tylko we dwoje 11 lat i tez bylo super :D jakbym nie zaszla w ciaze to tez bylibysmy szczesliwi :) problem wielu polega ze nie moga wlasnie zrozumiec takich kobiet jak ty. ja tam rozumiem ze ktos chce miec dziecko i ze ktos nie chce miec dziecka. nic na sile i nikt nie powinien sie ciebie nawet o to pytac. mow nie i juz, a jak ktos bedzie nachalny to powiedz ze nie moezesz miec dzieci i sie odczepia. ja tak robilam bo mialam dosc pytan :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też się nie dziwie że ktoś nie chce mieć dzieci Jak masz być beznadziejną matką i unieszczęśliwiać własne dziecko to lepiej byś nigdy w ciaże nie zaszła Wiele kobiet nie nadaje się na matke Moim zdaniem tylko garstka powinna mieć dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czy ja byłabym dobrą matką lub nie, nie zależy od tego czy chce mieć dziecko, czy nie. To że nie chce mieć dzieci nie oznacza, że byłabym złą matką gdyby to dziecko miało się pojawić nieplanowanie. Nie chce dzieci bo nie czuję takiej potrzeby i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby mieć dzieci trzeba mieć mnóstwo cierpliwość. Nie oszukujmy się ale dzieci są upierdliwe, a jak słyszę gdzieś rozdarte dziecko, to mi się gorąco robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to nie dziwi. Nie chcesz to nie ale po co siedzisz na forum o tej tematyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja siedzę po to aby pozbijać się z durnowatych mamusiek- nie twierdzę, ze wszystkie dzieciate kobiety są durne ale na kafe jednak większość. Dzieci nigdy mieć nie zamierzam ale nabijanie się z tych którzy umoczyli w nocniku niemiłosiernie mnie bawi. Zakładanie tematów na które te bezmózgi zlatują się jak ćmy do ognia to przednia zabawa, chociaż z czasem trochę nudna, bo lecą na wszystko, zero wybiórczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytaj się swoich znajomych i rodziny czemu się dziwią twojej decyzji Po czym wnosisz, że każda matka się dziwi takim życiowym wyborom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie dziwie. to kazdego swiadoma decyzja. po co decydowac sie na dziecko na sile, bo tak trzeba, bo taka jest kolej rzeczy, bo ktos nalega? a potem tylko problemy sa w takich rodzinach, gdzie dziecko bylo niechciane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat mi to jest obojetne. Jesli ktos chce miec dzieci, to niech ma nawet 5-tke...Jesli natomiast inny jest szczesliwy bez dzieci, to tez jest ok. Ja mam swoje zycie...i nie wchodze z butami w zycie innych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli31
ja tez nie chcę dzieci mimo ,że męża mam od 11 lat,warunki też...nie chcę dzieci bo nie czuje potrzeby i nie lubię dzieci,denerwują mnie,nie mam do nich cierpliwośći,to zabieracze czasu i spokokju który tak sobie cenię,poza tym nie mam instynktu macierzyńskiego...gdy ktoś mnie pyta kiedy dziecko odpowiadam,.że wcale bo nie chce dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest tyle problemow z zajsciem w ciaze, im kobieta starsza tym wieksze ryzyko wad rozwojowych dziecka. Ludzie po prostu bardzo lubia sie martwic o innych i udzielac im jedynie slusznych rad. Moze mysla, ze zmienisz zdanie, a teraz masz najlepszy okres na staranie sie o potomka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ci którzy nie chcą mieć dzieci nie powinni ich mieć bo pewnie czują w kościach że się do tego nie nadają Bycie rodzicem to nie dla mięczaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli31
masz rację,ja czuję,że się do tego nie nadaję..to nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bardzo długo zarzekałam się że niebęde chciała mieć dzieci aż przyszedł moment i jedna noc której nie przespałam rozmyślałam Rano już wiedziałam chcę zostać mamą Po trzech miesiącach zobaczyłam dwie kreseczki które obecnie mają niespełna 20 mc :-) I co ? jestem najszczęśliwszą kobietą na całym świecie Kocham moją córeczke do szaleństwa Jestem świetna mamą Bycie mamą dalo mi szczęście i radość o jakiej istnieniu nie wiedziałam Dziś mam 34 lata i jeszcze sporo czasu na kolejne dzieci :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem to kobiety doradzają innym kobietom macierzyństwo, po to,żeby one miały tak samo przerąbane jak one. Nie mogą znieść,że ktoś ma dużo wolnego czasu, jeździ na wakacje z mężem. Znam przypadki, gdzie kobieta z czwórką dzieci doradzała koleżance, która ma dwoje,że koniecznie powinna mieć więcej dzieci, bo co to za rodzina z dwójką dzieci i,że jak to tak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziwię się i guzik mnie to obchodzi. Dziw mnie tylko, że nie chcesz mieć dzieci, a wchodzisz na dział "ciąża, macierzyństwo i wychowanie dzieci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No a jaki dział ma wchodzić skoro zakłada wątek na ten temat :O? to forum sie nie nazywa "MAM DZIECKO,PRAGNE DZIECI" tylko "Macierzyństwo i wychowanie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
won stąd bezpłodne mącicielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie chce ich miec bo ich nie lubie. Dzieciaki sa nudne, meczace, przeszkadzaja, nie mam do nich serca ani cierpliwosci. Za kazdym razem jak jetsem w odwiedzinach u kogos i tam jest dziecko badz dwojka dzieci nie moge sie doczekac kiedy sobie pojda, wyjda, poloza sie spac a te jak na zlosc zaczynaja sie popisywac przede mna co powoduje tylko moja zlosc i wewnetrzne napiecie. Usmiecham sie sztucznie ale zaraz celowo ignoruje dzieciaka zeby widzial ze nie zwracam na niego uwagi - robie to z nadzieja ze sobie w koncu pojdzie w cholere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
won stąd bezpłodne mącicielki xxx idz spac rozrodcza macioro, takie jak ty przyczyniaja sie do wyniszczenia planety bo tylko byscie plodzic sie chcialy i rodzic kolejne bachurce a zeby wyzywic tyle geb na tym swiecie trza mocno wyeksploatowac srodowisko naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kulturalnej inaczej powyzej TE NASZE BACHORY PRACUJA MALPO NA TWOJA I MEZA EMERYTURE I TWOJA PRZYSZLOSC W TYM KRAJU!!!! chociaz bys sie posrala taka prawda. Co by bylo gdyby wiekszosc tak jak ty wyznawala taki swiatopoglad?Pytanie retoryczne. rozumiem ze ktos dzieci nie lubi i nie chce.Nie rozumiem jefnak ze nie kuma konstrukcji dzieci-przyszlosc,emerytura,rozwoj,kasa i fakt czy moja dupa bedzie miec dobrze w tym kraju.Wiec nie cwaniakuj z rozrodvzymi maciorami bo powinnas czuc wdziecznosc ze nie kazda maciora jest egoistka i wygodna dupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
acha i mam gleboka nadz ze bezdzietni beda placic wyzsze podatki-bezdzietni z wyboru.I nie pisze tego przez jad czy zazdrosc,tak po prostu byc POWINNO.to ja wychowuje dzieci ktore na ciebie bezdzietna beda zachrzaniac,na te niewdzieczna Polske i twoj byt w przyszlosci. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wynieś się z tej Polski jak taka niewdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gadanie masz dopiero 26 lat, w tym wieku teraz większość ludzi jeszcze o dzieciach nie myśli :P, pogadamy za choćby 5, 7 lat, obstawiam że zmienisz zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gadanie masz dopiero 26 lat, w tym wieku teraz większość ludzi jeszcze o dzieciach nie myśli jezyk.gif , pogadamy za choćby 5, 7 lat, obstawiam że zmienisz zdanie smiech.gif"- jak ja uwielbiam takich pseudoproroków, którzy są święcie przekonani o tym, że "moje jest mojsze" i że tylko oni mają rację. Otóz oświecę cię, że niekoniecznie za te 5-7 lat jej się zmieni- też miałam do czynienia z takimi mądralami jak Ty i jakoś jeszcze mi się nie zmieniło. Może to nie te 5-7 lat, może następne? Otóż ja od dziecka wiedziałąm, że dzieci mieć nie będę, i całe życie wysłuchiwałam takich lekceważących tekstów jak ten-"Pogadamy za parę lat, zmieni ci się". Nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez przesady ze twoje dzieci na mnie robia bo ja nie mam dzieci, a sama tez przeciez pracuje tak, wiec tez place skladki egoistko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama pracuje na swoja emeryture a nie wasze bachory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie gosc wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pogadamy po 30 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×