Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dziecko wysoka gorączka pomocy

Polecane posty

Gość gość
Jakbyś nie srała ogniem, tylko spokojnie sprawdzała, czy temperatura rośnie i robiła durne okładziki, rano mogłabyś zapomnieć o gorączce. Ale powodzenia, za 5 lat na ząbkowanie będzie trendy podawanie dziecku morfiny 🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okład robie tylko na czoło od godziny . Pod pachami czy kolanami nie chce mi dać zrobić. Potworny ryk i wydzieranie się. Robić dalej czy juz wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę do Ciebie (ale powtórzę, bo widzę że masz problem) że robiłam okłady tam gdzie trzeba i czym trzeba przy 38 stopniach, ale w ciągu godziny gorączka podskoczyła do tego stopnia, że dziecko dostało drgawek - rozumiesz już, czy drukowanymi napisać? Wygoogluj sobie może co oznaczają drgawki u tak małego dziecka - taka mała rada od kwoki, która ma dwoje dzieci, z czego starsze żadnych poważnych chorób nie uraczyło mimo swoich 10 lat. Do pouczania więc - nie ten adres, złotko ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, robisz okłady, wsadzasz czopka pisząc na kafeterii jednocześnie? :o Zmierz temperaturę, rób okłady na czoło skoro nie da się w innych miejscach i kontroluj, czy spada. I opanuj najpierw samą siebie, bo taka roztrzęsiona dziecka raczej nie uspokoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie na czoło, tylko na karku :o. To Twoje dziecko miało drgawki, u autorki nic takiego się nie dzieje więc czemu się rzucasz? Powinnaś szukać gdzie indziej przyczyn tych drgawek, gorączka nie jest nigdy przyczyną. Może jakieś problemy neurologiczne ma Twoje dziecko. Zrób mu lepiej badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak leżę z nim w łóżku ale on spi. Tylko jak przykladam pod kolanka to ryk. Wiec zostaje czolo tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sluchaj autorko , te oklady nie moga byc zimne. Maja byc chlodniejsze od ciala ale nie zimne. Dlatego dziecko sie broni. Mam jedno dziecko ale ile razy goraczkowalo tak wysoko to chyba nie zlicze. Dawalam na przemian paracetamol i nurofen tak zeby nie przedawkowac substancji na dobe. A temperatura moze spadac powoli, nawet do 40 min. Nie panikuj , dalas paracetamol ktory piwinien trzymac 6 godzin, mozliwe ze temperatura po 4 godzinach zacznie rosnac, powinnas wtedy podac ibuprofen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z was głupie kwoki. Powodzenia w wychowywaniu młodocianych lekomanów idiotki x o to się rzucam. Tzn już się nie rzucam, nie mam nic do dodania. O drgawkach gorączkowych kiedyś słyszałaś? Dzięki za radę. Autorko, powodzenia, daj znać jak się trzyma Twoja pociecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj na karku. I nie zimną wodą tylko letnią. Może być woda z octem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma drgawek. Komunikatywny jest rozmawia ze mną jak się przebudza. Mówi ze się czuje dobrze .mam wrażenie ze jest trochę chlodniejszy. Za 10 min zmierze temp. .mierze przez dupke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, jeszcze przypomniała mi się rada mojej pediatry (ja z niej nie skorzystałam, bo na szczęście temp spadła, nie zdążyłam). Możesz zamoczyć w letniej wodzie skarpetki i takie wilgotne dziecku nałożyć na kilka minut, potem zmienić na suche, w razie konieczności powtórzyć znowu po kilkanastu minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może głupie pytanie wam zadam ale slyszalyscie o czymś takim ze jak przy wysokiej temp zrobi się kupe to temp spada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam już mierzyć ? Albo jeszcze odczekać ? Nie stanie się nic jak 15 min temu dałam czopek do dupki a teraz termometr ? Chodzi o to czy ten czopek zdążył się już rozpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczekaj jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spadła jest 37.7 :) dziękuję kochane jesteście. Budzik nastawilam na 3 aby znów zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj zatroskana mamo,podam Ci sposób na zbicie gorączki który poleciła mi dyspodytorka z pogotowia gdy moje dziecko wysoko gorączkowało i leki nie pomagały.Nalej do miski wodę o temperaturze niższej o stopień niż ma dziecko,zamocz duże prześcieradło,odciśnij,owiń dziecko od karku do stup,następnie owiń w ręcznik i przykryj kołdą,poczekaj parę minut i powtórz czynność parę razy,za każdym razem mocz prześcieradło w coraz chłodniejszej wodzie.Dzieciak może się wydzierać,nie przejmuj się tym,zachowaj spokój.Gwarantuje że temperatura spadnie,to sposób niezawodny,zawsze stosuje jak leki nie chcą pomóc.Gdyby jednak to nic nie dało to jedż do szpitala albo dzwoń na pogotowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak mierzysz w pupie to oczywiście odejmujesz 0,5stopnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej gościu od pytania o kupę - czasem tak jest, ja tak miałam ale nie jako dziecko tylko nastolatka, miałam grypę, taką prawdziwą, totalne osłabienie, ból mięśni, wysoka gorączka - brak reakcji na leki, dopiero jak właśnie zrobiłam kupę temperatura spadła do normalnego poziomu, od razu! Więc coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko idz do apteki i kup sobie strzykawke, nurofen w syropie i paracetamol. I teraz na spokojnie napisz sobie na butelce ile ml masz podac do wagiv15 kg. Paracetamol 10-15 mg na kmc, ibuprofen 5-10mg na kmc. Bo te 5ml w lyzce ktore dalas to za malo i dlatego temperatura spasc nie chciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek 125 moze byc za mało u mnie syn jak miał taka goroczke i dałam mu to mu nie pomogło,dzwoniłam na pogotowie i kazała dac dwa zeby czopek mial 250 mg wazył w tedy synek 15 kg i dopiero pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i powtórka znów wieczór i znów temp 39.3 :( w ciągu dnia pojawiła się dwa razy. Zrobiłam chlodna kąpiel pomogło. Mały od razu ozyl. Teraz też zrobiłam kapiel ale temp nie zmalała wogole. Stosuje ten paracetamol 125 mg w czopku na przemian z ibumem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn kolezanki mial 40 stopni ,lekarz pogotowia kazal go natychmiast rozebrać do majtek i robić chlodne oklady. Moja siostra jak byla niemowlakiem tez miala wysoka gorączkę lekarka owinela ja zimnymi mokrymi kocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj :Psychiczna jesteś po prostu ... psychiczna. Moje "okładziki" i zdrowy rozsądek wyprowadziły moje piętnastomiesięczne dziecko z gorączki 39,5 stopni. Ale co może wiedzieć taka kafe-kwoka o naturalnych procesach, zachodzących w organizmie podczas walki z infekcją usmiech.gif ? A dawanie nurofenu na przemian z paracetamolem to prostu taka okropna rada. Nie wolno tak robić pechowiec.gif ." Następna eko debilka :) Wysoka temp dla dziecka jest bardzo niebezpieczna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timer
Podpowiedzieć mogę na pewno nasz termometr Classic, nie ma baterii całość jest zupełnie analogowa, bez szkodliwej rtęci w składzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaing
Niemiecki termometr mam od jakiegoś czasu, jest to model Classic, i też klasycznie wygląda bo jest szklany z klasycznym wskaźnikiem ale rtęć usunęli także można bezpiecznie mierzyć nawet u dziecka bez obaw że się rozbije, rozleje i będzie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawiddud
Mam termometr tradycyjny w domu, nazywa się Classic – różni się tylko od tych starych szklanych tym że rtęć zastąpili nietrującą substancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Analogowy Classic jest okej tak żeby mieć zapasowy termometr w domu w komplecie do elektronicznego, analogowy jest o tyle lepszy że ma gwarancję na wieki, nigdy się nie zepsuje no chyba że by się rozbił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze nam się sprawdza termometr Classic, ja to w ogóle jestem anty – elektroniczny, więc jak mogę to staram się kupować tradycyjne produkty a nie te nowoczesne, naszpikowane elektroniką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Geratherm ma fajny termometr classic XL w ofercie, tani, trwały z wieczystą gwarancją, zamiast rtęci wsadzili do miernika nieszkodliwy galistan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

polecam BabyTemp+kompres i  jestem zadowolona. Termometr przez to że mierzy na odległość nadaje się też do sprawdzenia temperatury powietrza, mleka dla dziecka czy chociażby wody w wanience dla niemowlaka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×