Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Przeprowadzka do Warszawy czy warto?

Polecane posty

Gość gość

Chciałabym się przeprowadzić do Warszawy z moim chłopakiem , ale trochę się obawiamy , czy znajdziemy pracę i ogólnie jak żyć w tak dużym mieście. Nikogo tam nie mamy i nie znamy a całe życie mieszkaliśmy w małym miasteczku. Mamy odłożone 40 tys. złotych i chyba na początek wystarczy , ale co dalej. Jeżeli ktoś tak podobnie zaczynał , może napisze coś :) Chcemy wynająć mieszkanie tak koło 2 tyś plus opłaty i jedzenie , nie mamy na razie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i warto ale wszystko zależy w jakich branżach będziecie szukac pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wynajetym musicie zarobic min 5 tys miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma sens, ale policz koszty utrzymania. To nie jest takie tanie, Warszawa ma najwyższe ceny w Polsce. Przeprowadzka musi się wam opłacać i musicie zarobić tak o 40-50% więcej niż w innym mieście na normalne życie. Jeśli chodzi o firmy przeprowadzkowe w wawce to ja polecam http://best-move.pl/pl/ - są dość tani, jak na stolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że ma to sens. W Warszawie są większe koszta życia, ale też dużo większe zarobki. :) Ja przeprowadzałam się do Warszawy z Wrocławia 3 lata temu... Sama przeprowadzka przeszła bezproblemowo bo korzystałam z firmy http://www.przeprowadzka.wroc.pl/ . Teraz ogólnie żyje mi się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cetka8
Warszawa to sporo miejsc pracy, większe perspektywy na przyszłość. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzę do stolicy, pomyśl od razu o mieszkaniu. Spójrz na te: http://www.longbridge.pl/ Wysoki standard wykończenia, przyjemna okolica, przyzwoita cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosnak
Moim zdaniem warto, ale gdzieś pod miasto. Mieszkany w Radzyminie, osiedle Akacjowa Aleja, bardzo ładna okolica. Takie samo mieszkanie w stolicy kosztowałby nas ponad 120 tysięcy więcej. Nie mieliśmy nawet zdolności kredytowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena555
Idealne mieszkanie na przeprowadzkę do Warszawy to nowa inwestycja na Mokotowie - Przy Woronicza. Super skomunikowana z centrum, w pobliżu sklepy, szkoła, parki, przystanki, restauracje. Duży wybór mieszkań w super cenach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraa273232
Warto, ale pod warunkiem, że znajdziecie jakieś mieszkanie w okazyjnej cenie ( jak się poszuka to da się znaleźć), zakupy tez można robić w takich sklepach jak tesco czy biedronka gdzie ceny sa raczej wyrównane z innymi sklepami w Polsce. generalnie w Warszawie zarabia się więcej niż w mniejszych miastach, tylko zycie jest dosc drogie, wiec zeby sie oplacało tam mieszkac to lepiej dość tanio tam zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraa273232
I niekoniecznie szukajcie mieszkania na Mokotowie czy innych drogich dzielnicach, nawet na Pradze nie jest już tak " źle" i niebezpiecznie jak było kiedyś, a jest taniej. Jak sie dobrze poszuka to można znaleźć coś w miare w rozsadnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostancie u siebie. Warszawa ma juz dosc sloikow. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się dobrze mieszka na Bielanach. Wszędzie blisko, dużo zieleni:) Przez rok wynajmowałam mieszkanie w tej dzielnicy, jak zdecydowałam się na zakup własnego M to wybór padł na Duracza 10:) Jestem mega zadowolona. Polecam każdemu tą dzielnicę!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie warto. Sama przeprowadziłam się z Krakowa, który wydaje mi się bardzo nudnym miejscem. Z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie profesjonalizm i fach firmy http://wojtal-trans.pl , którzy pomogli mi przetransportować z Krakowa wszystko co najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka01

Ja przeprowadziłam się do Warszawy ze Szczecina i bardzo mi się tutaj podoba. W przeprowadzce pomogła mi firma Wiki przeprowadzki, którą przy okazji polecam bo bez nich nie dałabym sobie rady. Zaczęłam życie na nowo i widzę tutaj więcej perspektyw do rozwoju niż w Szczecinie niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamed

Jeśli jesteś specjalistą, który się naprawdę zna na konkretnym temacie, to polecam, bo w wawie zarobisz najwięcej. Jeśli organizujecie przeprowadzkę, to zatrudnijcie firmę Adexim. Oni działali dla nas z przeprowadzką firmy. Sami byśmy tego nigdy nie zorganizowali w takim czasie, a przede wszystkim - po prostu nie musieliśmy się tym zajmować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że polecamy tutaj firmy, które zajmują się przeprowadzkami. To ja mogę dorzucić firmę Japa&Co, która moim zdaniem jest najlepsza do tego typu zadań. Chłopaki ogarniają wszystko tak szybko, że nawet człowiek się nie obejrzy, a już mieszka w nowym miejscu 🙂 Warto się do nich odezwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracy jest dużo, jakie są ceny mieszkań zależy od dzielnicy standardu etc. Co do przedszkoli publicznych cóż tego brakuje i ja mimo że pracujemy we dwoje na pełne etaty to nasze dzieci nie dostąpiły zaszczytu korzystania z publicznych placówek, ale warto szukać przedszkoli integracyjnych , pozytywne inicjatywy ewentualnie dofinansowywane z różnych programów - im szybciej się zorientujesz w jakiej dzielnicy miasta chcesz mieszkać tym większa szansa na znalezienie fajnej placówki 🙂

Warto jest wziąć  pod uwagę zapisanie dziecka do przedszkola anglojezycznego, międzynarodowego, mianowicie Thames British School:  https://thamesbritishschool.pl/  Daję tutaj namiar na placówkę.

Możńa wysłać je potem do podstawówki w tej samej instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×