Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

rozszczep wargi i podniebienia

Polecane posty

Gość gość

Jestem załamana! Dwa tyg temu urodziłam synka po porodzie okazało się, że synek ma obustronny rozszczep wargi i podniebienia. Nic na USG nie wykryto. Nie mogę się pozbierać. Cały czas płacze dlaczego nas to spotkało??. Dbałam o siebie nie palę nie pije brałam kwas foliowy. Są tu mamy z dziećmi rozszczep owych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trudno, dzis to lecza operacyjnie za kilka lat nie bedzie sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja bratanica tez miała.rozszczep wargi.a.do tego wielowadzie wiec roszczeń to jest Najmniejszy problem. Zanim skończy 2 lata już nic nie będzie widać tzn będą blizny. Ma temat rozszczepu podniebienia nie mogę się wypowiadac bo nic nie wiem. Najlepiej zgłosić się do warszawy prywatnie na Kasprzaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że to jest szok ale musisz się zaopatrzyć w specjalne butelki ze specjalnymi smokami dla rozszczepkow, frida do nosa i coś na gazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Kasprzaka to.robią juz operacje jak dziecko waży 6 kg wiec po skończeniu pół roku może być już operacja. Nie będę.zwodzic cie ze to szybko i bezboleśnie. Widok po operacji jest straszny Dziecko wygląda przerażająco moja bratanica miała 70 szwów na zewnątrz i 50 w środku. Możesz dziecka przez chwile nie poznać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mały pije ze smoczka nuk dla dzieci z rozszczepem podniebienia. Położne zaczęły go karmić i zaskoczył. Boję się ze będzie widać po operacji, :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanki syn też urodził się z rozszczepem, przeszedł 2 operacje i wygląda super. Wiadomo, że kształt np nosa zostanie i można będzie się domyślić ale wiesz........ rozszczep to pikuś w porównaniu do tych wszystkich chorób, niepełnosprawności.... ciesz się, że to tylko rozszczep naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No 6 lat temu były tylko specjalne firmy madela za 100 butelka i dwa smoki. Nie martw się bliznami, po operacji nie ma nawet siniaka, dostaniecie specjalne maści a gdy już zakonczycie operacje to będziecie mieć taką mini operacje plastyczna gdzie blizna jest scierana, poza tym to jest chłopak i zawsze może zapuścić brodę. Głowa do góry, to nie koniec świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarzluszek
Moja malutka siostrzyczka miała rozszczep wargi i dziąsła, jest miesiąc po operacji po bliźnie nie ma prawie śladu, ślicznie wygląda;-) ma 8 miesięcy. jednak na operacje dziąsła bedzie musiała jeszce poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziąsła robią jak dziecko już dobrze chodzi bo pobierają materiał z biodra. U mojej bratanicy pewnie tego nie zrobią bo ona nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny może za dużo naoglądałam się zdjęć w mecie. Rodzina męża juz mi dokucza że urodziłam potworka :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana trzymaj się, uwagami się nie przejmuj. Tesciowie to prymitywni ludzie, nikt normalny tak o dziecku nie mówi. Oni są żałośni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olej ich! Mówię Ci ze za 2-3 lata to będzie tylko wspomnienie, zostaw sobie zdjęcia bo ciężko Ci będzie przypomnieć sobie jak wyglądał no i synowi tez musisz pokazać co mu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracowałam na oddziale noworodkowym i urodziło się dziecko z rozszczepem. musieliśmy o tym powiedzieć matce. jej reakcja nas zaskoczyła. powiedziała, a ja myślałam, że coś naprawdę się stało. ja miałam roszczep, moja siostra miała roszczep, mój brat miał roszczep i co to takiego. prawie nic nie było u niej widać. gorzej jak dziecko ma wilczą paszczę, ale i to operują. nie martw się. życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest wilcza paszcza? Jak wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wilcza paszcza to rozszczep podniebienia?? Mój synek ma całkowity :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może być roszczep wargi tzw. zajęcza warga, mocniejsze tzw. wilcza paszcza. w dzisiejszych czasach wszystko jest do wyleczenia, nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy słyszałaś o szpitalu dziecięcym w olsztynie i doktorze dowgierdzie? mi pomogl po wielu nieudanych operacjach:) ale ja mam 25lat wiec nie mozna porownywac, postepy leczenia sa niesamowite! widziałam tez dzieciaczki :przed i po". Pieknie wygladają praktycznie nie ma sladu po rozszczepie! polecam Ci to miejsce! jesli chcialabys wiecej info to napisz, moge Cie nawet do niego umowic tylko sie nie poddawaj!!!:) buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fuj produkujecie mutanty z czarnobylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj kontaktu do prof. Dudkiewicz z tego co wiem ma klinikę w Babicach kiedyś przyjmowała w Warszawie na Koniec. Mój synek tez miał rozszczep ale tylko podniebienia miękkiego, teraz ma 6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Koziej w Warszawie. Jedynie co pozostało mu się to problem z uszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARTIS
Rozszczep to nic takiego są gorsze choroby. Mój syn miał w październiku operacje i nic już prawie nie widać :) nie słuchaj ludzi bo i tak dziecko jest kochane i piękne ale nie każdy to rozumie... Znalazłaś kontakt do grupy związane z rozszczep na fb jak nie to pomogę ci napisz na marta.bolikowska@gmail.com albo szukaj na fb Aldona Dzida :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 56 lat jestem po obustronnym rozszczepie wargi dziąseł i podniebienia . Aktualnie jestem dziadkiem dwóch wnucząt Ola od córki i Emilki od syna. Ani córka ani syn nie mieli rozszczepu wnuki również nie mają. Najważniejsze dla waszego dziecka to akceptacja i duuuuuużżżżżżżżżżooooooooo miłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmagdalena
Witajcie, jeśli ktoś chciałby opowiedzieć swoją historię o rozszczepie do reportażu, proszę o kontakt mailowy meg.wwa@gmail.com Jest to temat mi bliski, sama mam rozszczep i chciałabym, aby społeczeństwo dowiedziało się, jak nam się z tym żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła położna

Dzień dobry, piszę pracę licencjacką i jeżeli ktoś byłby uprzejmy opowiedzieć o swoim dziecku to bardzo proszę o kontakt mailowy: michalinakulawik77@gmail.com. Nie trzeba się obawiać, praca jest pisana tak, żeby nie można było zidentyfikować noworodka i jego rodziny. Tylko medyczne aspekty mnie interesują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×