Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

brak bicia serca w 8 tygodniu

Polecane posty

Gość gość

Witam, wczoraj wieczorem bylam u ginekologa na wizycie. W czasie badania lekarz nie stwierdził czynności serca. Wszystkie wyniki mam prawidlowe. Obraz w usg jest prawidlowy. CRL 16 mm. Nie mam żadnych boli plamien itd caly czas brałam duphaston poniewaz jestm juz po jednym poronieniu... dzisiaj rano bylam w szpitalu poniewaz lekarz skierował mnie na zabieg wykonano mi ponowne usg i dalej nic... nie zgodziłam sie na zabieg. Stwierdzilam ze poczekam jeszcze pare dni. Bo nie mam żadnych objawow... nie wiem co robic :( czy ktos miał podobny przypadek? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przykro mi dziewczyno, mialam to samo co ty. niestety musisz usunać ten martwy plód ,(mieszanina tkanek jest lepszym określeniem). jak nie to dostaniesz zakazenie i sama mozesz umrzeć broń boze. mi lekarze po tym zabiegu powiedzieli ze tak bylo lepiej dla wszystkich , bo dziecko byloby uposledzone gdyby jednak sie urodzilo- niezdatne do zycia. wiem jak bardzo boli, ale ja potem zaszlam jeszcze 2 razy w ciaze i mamy 3 kochanych dzieci. zycze ci z calego serca sily zeby ten czas przetrwać i dobrych ludzi w twoim otoczeniu. heidi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, że się nie zgodziłaś. Nie rób sobie przesadnej nadziei, ale gdzieś czytałam, że serduszko powinno zacząć bić najdalej w 9 tyg. Ty jesteś w 8, parę dni czekania nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od 6- tego tygodnia bije. nie od 9- tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rób sobie nadziei. Skoro serce nie bije to nie bije. Wiem co czujesz bo przeszłam to samo. Mi również ciąża obumarla a nie miałam żadnych boli i krwawien. Tak się zdarza. Trzymaj się, dasz sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno na co ty czekasz, zarodek ma juz 16 mm, serce powinno bic juz bardzo dawno. oczywiscie zdarza sie, ze serce zaczyna bic od 7 czy 8 tyg, ale tylko wtedy gdy do zaplodnienia doszlo duzo pozniej i wszystko przez to sie przesunelo, no ale wtedy i wymiary plodu sa duzo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdarza się ze akcja "uaktywnia" się później, np z powodu przesuniętej owulacji. Ja zrobiłabym to samo co Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ciąży dowiedziałam się w 8 tygodniu. Na pierwszej wizycie straszono mnie, że bicie serduszka jest znikome i prawie go nie ma. Zapłakana wróciłam do domu i mąż kazał mi wziąć się w garść. Pojechaliśmy do innego lekarza, który stwierdził, że dopiero co "uformowało" się serduszko i ma prawo słabo bić. Po tygodniu wróciłam na badanie i wszystko było w porządku. Teraz jestem w 25 tc, a maleństwo kopie jak przyszły karateka :) Głowa do góry dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba co innego przesunięcie owulacji a co innego wielkość ciąży oszacowana wg usg na 8tc i brak akcji serca.W KAŻDEJ CIĄŻY serce zaczyna bić 21 dnia od zapłodnienia. Czasami nie widać serduszka, z powodu złego sprzętu, ale ono bije, niestety nie można go przeoczyć u zarodka tej wielkości. Ale skonsultuj się dla pewności z innym lekarzem. Trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko że lekarz nie szacuje wieku ciąży, a stwierdza ten wiek po terminie ostatniej miesiączki. Ja chyba bylam w 9 tc i uslyszalam serduszko. Nie mówię, ze u autorki tez tak będzie, ale czasem i lekarz moze się pomylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, że się nie zgodziłaś. 8 tydzień to jeszcze bardzo wcześnie, może do zapłodnienia doszło później. Też bym poczekała jeszcze z 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotuj się na najgorsze.. ja przed podjęciem ostatecznej decyzji poszłabym kontrolnie do innego lekarza - tak dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może lek na podtrzymanie utrzymuje zarodek ? Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co powiedział lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:02 Może oszacować na podstawie usg, zwłaszcza na usg, nie pomijaj że zarodek ma 1,6 cm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co innego przesuniecie owulacji,a co innego donrze określony wiek ciazy i zarodek 1,6cm!!Nie mylcie tego. Przeciez serce juz dawno powinno bic! U mnie (tzn u mojego dziecka) serce bilo juz gdy mial niecaly centymetr. Jesli serce nie bije to znaczy,ze cos jest nie tak,moze bilo i przestalo,moze nigdy nie podjelo akcji (chociaz watpie,bo zarodek juz spory). Jedyna nadzieja w tym,ze sprzet usg byl kiepskiej jakosci. Czekac kilka dni moim zdaniem jest bez sensu. Lepiej isc do lekarza z lepszym sprzetem usg i sprawdzic czy poerwszy czegos nie przeoczyl. Jesli serce nie bije,to nie ryzykuj,bo moze skomczyc sie krwotokiem i zakazeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i dodam jeszcze,ze pierwsza ciaze rowniez mialam obumarla. Zarodek mial 4mm, serce bilo. 2tyg wszystko bylo ok, zadnym objawow,swietniensie czulam,zadnych plamien,bralam luteine. I wlasnie ten brak objawow mnie zaniepokoil... Pojechalam na IP i okazalo sie,ze ok dwa dni po badaniu usg zarodek obumarl, cale te dwa tygodnie nie bylam tego swiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. U mnie jest skomplikowana sprawa jezeli chodzi o cykle ponieważ mam PCO. Miesiaczki raz miałam raz nie, owulacje napewno nieregularne. Wiek mojej ciąży napewno nie może byc stwierdzony po ostatniej miesiaczce ponieważ ją mialam 21.10 a moj lekarz powiedzial że od pocztku na Usg ciaza byla mlodsza i z bHcg też to wynikało. Serca nigdy nie słyszałam wiec nie potrafie stwierdzić czy było vczy nie. Gdyby było i teraz nie to sprawa była by jasna. Ostatnie usg mialam w 5 tyg i wszystko było dobrze. Sam lekarz mówi że przypada mi teraz 8 tydzien z usg tez teraz to wynika ale nie ma akcji serca czyli do obumarcia musiało dość na dniach. Wiem że jest duży i też mnie to martwi. Tak samo powiedzial on że jest za duzy żeby nie było. .. idę dzisiaj na usg jak nic to pójdę na zabieg :( dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emma

Dziewczyny jestem zdruzgotana.  W 6 tygodniu ciąży widziałam i słyszałam serduszko, a wczoraj byłam u ginekologa,  bo to już 8 tydzień i nie było widać i słychać serduszka.  Lekarz powiedział,  że mam się przygotować na najgorsze i przyjechać za tydzień.  Czy ktoś miał taki przypadek i było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Znajoma mojej mamy była analitykiem w laboratorium i biochemikiem. To były dawne czasy, usg nie było. Lekarz stwierdził, w którymś momencie, że jej dziecko nie żyje i trzeba przeprowadzić zabieg. Ona się nie zgodziła, ale stale sama robiła sobie badania krwi, żeby uniknąć zatrucia. Urodziła zdrową dziewczynkę w 44 tygodniu. To jest mądra, wykształcona kobieta, uparła się i się udało. Niestety nie każdy ma takie możliwości i wiedzę, jak ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Det

Emma nie nastawiaj się, idz dla pewności do innego lekarza ale jeśli zarodek ma powyżej 6 mm i jest brak akcji serca nie ma szans na dalszy rozwój. Jedyna nadzieja że sprzęt był kiepski, albo lekarz patałach. Jeśli nie biło to nagle cud się nie stanie. Przykro mi. Poszę ci prosto z mostu bo przechodziłam to samo już dwa razy. Nie ma co się nad sobą rozczulać, trzeba się wziąźć w garść i starać się dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×