Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ostatni azyl

Czym różni się traktor od ciągnika?

Polecane posty

Gość ostatni azyl

Czym różni się traktor od ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o kurcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys mi dziadek tlumaczyl że jeden ma dach a drugi nie. ale nie wiem czy to prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni azyl
abstra: jesli to prawda to też tak sądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni azyl
znaczy ja też tak myslę że własnie tym się różnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
traktor to to urządzenie które jeździ po polach jest ciągnikiem ma specjalne zaczepy do ciągnięcia przyczep i różnych urządzeń ale oprócz tej funkcji ma jeszcze inne potrafi podnosić i opuszczać na żądaną wysokość (np. pług) ma też wałek zdawczy (mocy) czyli potrafi przekazać moc innemu urządzeniu (np prasa do belowania słomy) więc jest to coś więcej niż tylko ciągnik. Zaś ciągnik mówimy o nim ciągnik siodłowy to ciężarówka która z tyłu zamiast paki ma ... siodło czyli specjalne mocowanie naczepy którą ciągnie dodatkowo ma specjalne wyjścia hydrauliczne na przewody hamulcowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
traktor traktorzy a ciagnik ciagnie mozecie poczytac na wykipedi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niczym. traktor to inaczej ciągnik np. rolniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heh D: poczytaj w sieci, szukaj a znajdziesz jak to mówią, popatrz sobie tez czy opony się czymś różnią, na Farmking mam spory wybór :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem co prawda dziewczyna ze wsi ale takiego pytania to jeszcze nie usłyszałam. Traktor a ciągnik to jedno i to samo. Tak samo jak samochód a auto. Różnie się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KazimierzKaz
Dokładnie. Traktor,a ciągnik rolniczy to to samo. Różnica w ciągnikach polega na ich przeznaczeniu: są ciągniki rolnicze, komunalne, leśne. Tu jest o tym więcej http://www.farmer.net.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smok

Ludzie czytam te Wasze wypociny i rzeczywiście aż się spociłem. Nie komplikujcie sobie życia.

- CIĄGNIK - jak nazwa mówi - ciągnie urządzenia NIE POSIADAJĄCE SWOJEGO NAPĘDU WŁASNEGO (przyczepy, naczepy, inne).

- TRAKTOR SŁUŻY DO PRAC ROLNICZYCH.

ZATEM:

1. KAŻDY TRAKTOR ROLNICZY JEST SWEGO RODZAJU CIĄGNIKIEM (CIĄGNIE PRZYCZEPY I OBSŁUGUJE INNY OSPRZĘT)

2. JEDNAK NIE KAŻDA CIĘŻARÓWKA (TIR - zwany jako CIĄGNIK) JEST TRAKTOREM.

Nic dodać - nic ująć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak mądrego poczytać. pracuję w gospodarstwie, to doskonale wiem, że tak się sprawy mają. mamy starego ursusa i teraz przyjdzie czas na wymianę opon, nie wiem, gdzie my to ogarniemy, ale może coś się znajdzie ciekawego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ciągnik to inaczej traktor, mowi się, że traktor to jego potoczna nazwa o odgłosu, jaki wydaje. tacy duzi i nie wiedzą? maska002, weź zobacz sobie w HURT OPONY. z TEGO co wiem, to mają każdy model. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ten hurt opon to niezły jest, też tam patrzyłem na razie. z tego co się orientuję to mają konfigurator opon do motocykla czy osobówki. Jak ktoś potrzebuje takich rzeczy, to ma na miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, jak fajnie, że się odezwaliście, teraz już wiem, co i jak, zobaczę w tym sklepie. No konfigurator nam nie będzie potrzebny ale jak można po modelu kupować, to mi życie ratuje, bo ja nie bardzo sama jestem w stanie to określić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×