Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miszalive

job seeker

Polecane posty

Gość miszalive

Witam wszystkich, jestem w Liverpoolu od maja, pracowalem przez agencję pracy w fabryce ponad 2 miesiace ale to była praca sezonowa a wcześniej ze 2-3 tygodnie w innej fabryce tez zatrudniony przez agencję, teraz od Swiąt Bożego Narodzenia nie mogę znaleźć pracy, po części przez to że nie władam dobrze angielskim. czy ktoś wie czy mogę starać się o zasiłek job seeker, jakie warunki muszę spełnić i co będę potrzebował żeby złożyć wniosek? Potrzebuję pomocy bo nie daję rady a w necie czytam sprzeczne informacje, jestem pod tel 07517529280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz zarejestrowac sie jako bezrobotny..Trzeba byc tu minimum 6 miesiecy ,beda pytac o wszystko,czyli gdzie pracowales ,konto w banku(wydruki za 3 m-ce) ,konto oszczednosciowe, czy masz zwierzeta ,ubezpieczenie na zycie,lekarza i dentyste trzeba dac adres albo chociaz powiedziec ze czekasz na miejsce,jakie masz kwalifikacje ,mieszkanie ,oszczednosci w tym np..dom w pl (jesli posiadasz ,trzeba okreslic wartosc jesli powyzej 16 000 to nic sie nie nalezy .Potem powinni zrobic ci residency test ,mozemy tu pracowac legalnie ale urzad musi byc pewny ze masz plan byc tu na stale a przynajmniej na dlugo,tez pytaja o konto w banku w pl ,zwierzeta np pies ,ubezpieczenie np na zycie ,troche tego jest ogolnie dobrze jest nie miec nic z tego w pl .Jak przejdziesz ten test wysla pismo czy przeszedles ten test jak przejdziesz to nalicza ci ile sie nalezy ale moze to chwile potrwac,dostaniesz wyrownanie.Mozesz tez kwalifikowac sie na hausing benefit wtedy beda placic za mieszkanie.Najlepiej ak bedziesz wypelniac wniosek na jobseekers to odrazu zaznaczyc ze chcesz tez housing benefit.byc moze trzeba bedzie podejsc jeszcze do council zeby pokazac im dokumenty (mieszkanie od kogo wynajete-prywatnie czy council i ile czynszu) moga pytac z czego teraz zyjesz ,wydruki z banku itd.A potem co tydzien do jobcentre na podpis i szukac pracy ,dostaniesz ksiazeczke w ktora musisz wpisywac co robiles ,o jaka prace aplikowales (zarejestruj sie on line na inded,reedi tym podobnych stronach i tam aplikuj o prace )Dostaniesz tez swoj login do konta z jobcentre i tam tez trzeba codziennie wpisywac co robisz,gdzie aplikujesz - sprawdzaja ksiazke i ta strone jak idziesz na podpis.To chyba tyle..........przenies sie na dzial poza polska na kafe tam wiecej osob czyta te watki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam pracaidealna.pl dla chętnych do pracy w Norwegii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×