Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Majkus84

Orzechy przepisy

Polecane posty

Gość gość
a jak ktos ma alergje? nawet fajne przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzechy w miodzie Na grzankach z chleba żytniego. Pyszne na ciepło na drugie śniadanie, np. ze szklanką mleka. Jeszcze lepsze z plasterkami sera brie. Składniki, 2 porcje: • 4 kromki chleba żytniego • 8 łyżek miodu • 20 orzechów włoskich Przygotowanie: Orzechy posiekać i delikatnie zrumienić na suchej patelni. Wymieszać z miodem. Przygotować grzanki opiekając chleb w tosterze lub grillując w piekarniku. Jeszcze gorące pieczywo posmarować masą miodowo - orzechową. Jak podawać i jeść: Na kanapkach: na drugie śniadanie ze szklanką mleka, na podwieczorek lub na zdrowy deser. Na jeszcze ciepłych grzankach - z plasterkami sera brie. Trochę inaczej: do jogurtu naturalnego lub jogurtu ze zbożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak w orzechowej panierce z ziemniakami w papilotach i surówką z ogórków Bardzo smaczny zestaw. Polecam nie tylko na niedzielny obiad. Danie składa się z: 1. Piersi kurczaka w orzechowej panierce 2. Młodych ziemniaczków w papilotach z tymiankiem i cytryną. Przepis znajduje się w dziale ZIEMNIAKI. 3. Surówki z ogórka, szczypiorku i natki pietruszki, z sosem francuskim. Składniki dla 2 osób: • 2 mniejsze piersi z kurczaka lub 1 duża • 4 łyżki drobno posiekanych, a wcześniej zrumienionych na patelni orzechów włoskich • 2 łyżki bułki tartej • 2 łyżki tartego Parmezanu • 1 łyżka posiekanej natki pietruszki • sól, pieprz • 1 jajko roztrzepane Dodatki: • cząstki cytryny do serwowania • natka pietruszki do posypania Wykonanie: Piersi lekko rozbić, szczególnie w najgrubszym miejscu, na około 1 cm filety. Do miseczki włożyć orzechy, bułkę tartą, ser i natkę pietruszki. Doprawić solą, pieprzem i wymieszać. Piersi obtoczyć w jajku a później dokładnie w panierce. Dobrze rozgrzać patelnię z olejem do smażenia (nie żałować, im więcej dobrze nagrzanego oleju, tym piersi bardziej chrupiące i mniej nasączone tłuszczem). Smażyć z dwóch stron na złoty kolor na średnim ogniu przez około 3-4 minuty. Piersi posypać natką pietruszki i podawać z kawałkami cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzanki z gruszką i niebieskim serem z orzechami w miodzie Składniki: • 4 plasterki sera z niebieską pleśnią • 1 bułeczka • masło • 2 łyżki orzechów włoskich • 1 łyżka miodu • 1/2 gruszki • rukola • świeżo zmielony czarny pieprz Przygotowanie: Ser pleśniowy wyjąć wcześniej z lodówki aby zmiękł. Bułkę przekroić na pół i zgrillować pod rozgrzanym grillem w piekarniku na wysokiej półce (wystarczy niecała jedna minuta). Posmarować masłem. Orzechy zrumienić na suchej patelni i wymieszać z miodem. Gruszkę pokroić w 1 cm plastry, wyciąć gniazda nasienne i zgrillować na patelni grillowej, ewentualnie w piekarniku. Na posmarowanych masłem połówkach bułki ułożyć rukolę, plasterki sera, gruszki oraz orzechy. Posypać świeżo zmielonym czarnym pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Szczypioreczku! Fajny blog i przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovmiecleande1984holbk
a jak ktos ma alergje? nawet fajne przepisy Jasne http://yo.io/fPr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raisiwiwi1974omfhk
Grzanki z gruszką i niebieskim serem z orzechami w miodzie Składniki: • 4 plasterki sera z niebieską pleśnią • 1 bułeczka • masło • 2 łyżki orzechów włoskich • 1 łyżka miodu • 1/2 gruszki • rukola • świeżo zmielony czarny pieprz Przygotowanie: Ser pleśniowy wyjąć wcześniej z lodówki aby zmiękł. Bułkę przekroić na pół i zgrillować pod rozgrzanym grillem w piekarniku na wysokiej półce (wystarczy niecała jedna minuta). Posmarować masłem. Orzechy zrumienić na suchej patelni i wymieszać z miodem. Gruszkę pokroić w 1 cm plastry, wyciąć gniazda nasienne i zgrillować na patelni grillowej, ewentualnie w piekarniku. Na posmarowanych masłem połówkach bułki ułożyć rukolę, plasterki sera, gruszki oraz orzechy. Posypać świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Jasne http://www.baronsofbulls**t.com/l/16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka z buraków i orzechów Składniki: 5 małych buraczków lub 2-3 większe roszponka (ilość dowolna) 2-3 orzechy włoskie ocet z białego wina ocet balsamiczny oliwa sól, pieprz do smaku opcjonalnie łyżeczka brązowego cukru Orzechy włoskie podprażyć na suchej patelni teflonowej. Zdjąć z patelni, pozostawić do ostygnięcia i potem drobno posiekać. Obrane buraki ugotować z dodatkiem cukru i octu lub upiec je w skórce w piekarniku zawinięte w folię aż staną się miękkie w środku. Potem obrać i pokroić w plasterki. Roszponkę umyć, osuszyć, ułożyć na talerzu, na niej ułożyć pokrojone w plastry buraki, posypać orzechami. Jeśli buraki były pieczone posypać płaską łyżeczką brązowego cukru. Polać octem winnym i balsamicznym, opcjonalnie oliwą. Posolić i popieprzyć do smaku. Lubisz stylowo i oryginalnie? [url=http://daniel97blog.tumblr.com/]http://daniel97blog.tumblr.com/ Wejdź na mój blog i się przekonaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manaczka pieczenia
ja ostatnio szukałam i znalazłam kilka fajnych na wrzacakuchnia.pl ale już nie mam linków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×