Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zespół Antyfosfolipidowy

Polecane posty

Gość gość

Która z Was w wyniku nawracających poronień dowiedziała się, że choruje na zespół antyfosfolipidowy ? Jakie lekarz powinien zlecić badanie i czy tylko w ciąży można dowiedzieć się o chorobie ? jakie leczenie zastosowaliście i czy udało się do końca utrzymać ciążę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
udaje sie utrzymac ciaze przy odpowiednim leczeniu, podawane sa preparaty dot krzepliwosci krwi, faktycznie przy tym zespole ciaze sie roni, poprostu lekarz zleca badaie na zespol atysosfolipidowy i tyle tak sie dokladie to nazywa, nie trzeba byc w ciazy aby go stwierdzic, to sa anomalia dot krzepliwosci krwi i wlasnie czeste poronienia moga byc jedna z wskazowek do wykonania badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze, że kobiety, które mają częste poronienia, nie mają pojęcia, że odpowiada za to ten zespół.... aspiryna nie jest do końca dobra, ponieważ powoduje krwawienia, natomiast zastrzyk jest najlepszą alternatywą.lekarze nie koniecznie uważają, to za powód poronień, ale warto zrobić wyniku, szczególnie na początku ciąży, by wykluczyć, lub potwierdzić zespół, który odpowiada za stratę naszych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam wiele poronien do 9 tyg i lekarz mi zalecil zrobieie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wbrew pozorom wynik nie będzie do końca prawdomówny, ponieważ podczas ciąży wzrastają przeciwciała, które zabijają tkankę łączną. one są co raz aktywniejsze, kiedy kobieta zachodzi w ciążę dlatego może poronić w każdym tygodniu, nawet 20, czy 33. od początku ciąży trzeba monitorować wzrost przeciwciał. wtedy konieczne jest leczenie, by utrzymać ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co Ci wyszło ? było to badanie genetyczne, czy tylko morfologia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc :) ja jestem po 2 poronieniach i jednej ciazy pozamacicznej...wkoncu znalazlam lekarza ktorz sie mna zajal i wykryl wlasnie zespol antyfosfolipidowy....od momentu zajscia w ciaze do 9mc bralam leki i zastrzyki i teraz biega wlasnie kolo mnie 2 letni rozrabiaka i wola mamo:) wiec bez obaw to nie wyrok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję Ci za ten post :) aż się lżej robi na sercu. napisz tylko, czy w ciąży miałaś robione wyniki, czy przed również pokaże, czy choruje na ten zespół ? pozdrawiam Ciebie i maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam robione badania przed ciaza...lekarz szukal przyczyny moich poronien i dlatego zlecil mi wszystkie badania...jak to jest z wynikiem w ciazy nie mam pojecia....ale tak jak pisalam wyzej bralam leki zastrzyki bylam pod stala opieka..i moj maluszek i w ciazy i teraz rozwija sie ksiazkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cudownie :) aż mi ulżyło :) dziękuję, że napisałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takze nie stresuj sie bo to najwazniejsze :) bedzie dobrze:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma za co....:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:* oj jest jest :* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny ja mam APS i pozytywne antyciala tocznia....stracilam 3 ciaze 9tydz 20tydzi 26tydz ostatnia ciaza byla na heparynie i aspirynie. Teraz jeszcze ma dosc steryd i wit D i podobno ciaza w 30tyg bedzie przerwana bo maluszek da rade przezyc w inkubatorze.... od wrzesnia sie staramy narazie nic nie wychodzi... ....Lena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie, ja jestem po dwóch poronieniach i moja p.doktor powiedziała że przy następnej ciąży zastosuje właśnie ten zestaw leków. Ale zostaliśmy z Mężem skierowani również na badania genetyczne, a M dodatkowo na badania nasienia. Tak bym chciała aby wszystko pomyślnie się zakończyło....Boję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strach tylko przeszkadza w zajsciu wiem sama po sobie. Staram się nie myśleć co Może być... Myślę o tym co jest teraz... Wierzę że tym razem uda się szczesliwie donosic malucha Lena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku https://www.facebook.com/trombofilia.polska Kluczem do kontrolowania choroby jest dostęp do informacji. Strona powstała w celu wspierania chorych na trombofilię poprzez wymianę doświadczeń, zasobów webowych, takich jak e-mail, list dyskusyjnych itp. Każdy z nas jest na innym etapie choroby, a łączy nas chęć, by ludzie mogli sobie wzajemnie pomagać, gdyż będąc w podobnej sytuacji można się najlepiej zrozumieć. Twórzcie z nami tę stronę, by warto tu było wracać, zapraszamy do polubień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, w 2014 roku w badaniu ANA II wykryto u mnie przeciwciała przeciwjądrowe. Przez całą ciążę miałam zastrzyki z heparyny drobnocząsteczkowej Fragmin 2500. Teraz mam 3,5 letniego syna. Pytałam ginekologa o antykoncepcję np tabletki, zasugerował konsultację i badania u specjalisty. Tylko mam problem do jakiego specjalisty powinnam iść. Czy po ciąży leczycie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon

Witajcie. Ja również jestem po 2 poronieniach , 1 w 10 tyg 2 w 20 tyg. Po roku od poronienia zaszłam znowu w ciążę, trafiłam do bardzo dobrego lekarza . Stwierdził że po 2 poronieniach zrobi mi badania. Wyszło że mam zespół antyfosfolipidowy. Więc odrazu wdrożył zastrzyki i acard. Córkę urodziłam wczesniej bo w 35 tyg ale nie wymagala inkubatora . Jest zdrowa i prawidłowo się rozwija. Teraz ma już prawie 4 lata i zaczynamy myśleć o rodzeństwie dla niej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×