Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zepsute zeby po ciazy

Polecane posty

Gość gość

Macie tez ten problem? Ja zawsze mialam straszne zeby, psuly sie jeden po drugim, po ciazy to w ogole koszmar, musialam zalozyc 4 korony na przednie zeby, zeby wygladac jak czlowiek :( , teraz po drugiej ciazy tez ciagle siedze na fotelu. Wstyd mi, mam 29 lat i zeby jak 70-latka, zle sie czuje w koronach, choc mam je juz 3 lata, ciagle mam koszmary ze mi zeby wypadaja. Pomyslalam, ze moze Wy tez macie takie problemy z zebami? Macie koronki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo w ciąży o zęby należy dbać, uzupełniać wapń, stosować płukanki itp. częste wymioty i nadkasota niszczą szliwo karmienie piersią z kolei bardzo odwapnia kosci zmiany hormonalne osłabiają dziąsła a to wstęp do parodontozy ciąża wyniszcza psychicznie i fizycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie jakoś te problemu ominęły, nie wiem czy to zasługa genów czy diety. W ciązy bardzo zwracałam uwagę na to co jem, szczególnie jadłam dużo wapnia, tj mleka, serów bo to budulec kości dziecka a wiadomo że jak organizm nie ma z czego budować małego człowieka to czerpie z naszego organizmu, stąd osłabiają się zęby, kości (osteoporoza na starość) wypadają włosy. Karmiłam piersią potem rok i też nie odbiło się to na moim zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dbalam o zeby :( , bralam witaminy, jem wydaje mi sie, ze zdrowo, codziennie nitka, plukanki, dobre pasty. Lekarz mowi, ze taka moja uroda, moja mama ma takie same zeby jak ja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety niektórzy nie myją zębów po 2 dni!:o a nie mają ubytków i problemów z dziąsłami, inni myją po 4 razy dziennie i ciągle coś nie tak. Ja też mam ogromne problemy z zębami, a mam dopiero 28 lat. Boje się ugryżć np jabłko :) wyglądają normalnie ale mam plombe od wewnętrznej strony górnej dwójki, plombe na 4 i 5 dolnej o koronke na górnej 4 (złamanie w wyadku) i tak to boje sie co mi zostanie z zębów do 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zrobilam korony bo moje zeby byly ciemne :/ i teraz zle sie czuje z tym. U Ciebie to jeszcze nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze, mam to samo. Niektore zeby mam leczone kanslowo dwa razy bo ciagle mam stany zapalne od czasu ciazy. Mam 24 lata i kilka zebow martwych, a jedenvpowinnam wymienic na implant. Moj maz czasami nie umyje zebow na noc, naprawde srednio dba i nie na zadnego ubytku, ani jednej plomby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maz tez nie ma ani jednej plomby a ja to obraz nedzy i rozpaczy... . Tez mam "powiklania" po kanalowym leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża wcale nie niszczy zębów i powie wam to każdy dobry stomatolog. Zęby psują się najczęściej w ciąży właśnie przez złe odżywianie, częste podjadanie, nadmiar słodyczy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamie mojej kumpeli wypadły wszystkie co do jednego!!! z dolnej szczęki - rodziła w wieku 20 lat... i nosi proteze... super laska z niej jest (teraz jakieś 45lat) a zebów niestety nie ma, i co zrobić...., tak bywa... do os wyżej - słodycze i podjadanie swoją drogą, ale hormony bardzo niszczą zęby... i zmień stomatologa, jeśli twój sie tego wypiera, bo jeszcze ci krzywde zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w takim razie poproszę o chociaż jedno badanie potwierdzące to ze ciąża ma wpływ na psucie się zebow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie podjadalam i nie pozwalalam sobie na wiecej niz normalnie, przytylam 10 kilo. Zeby w rozsypce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh, ciąża osłabia zęby, to prawda, zwłaszcza u tych, którzy mają je słabe. Ja na szczęście mam dobre zęby- dentysta raz na 10 lat a są jak perełki:) dodam, że jem słodycze, nieraz wieczorem po myciu zębów też i nic się im nie dzieje:) Twierdzę, że w ok. 80% o tym, jakie mamy zęby decydują geny (zresztą tak samo jak w przypadku powrotu do figury po ciąży- jedne po 3 dniach mają płaski brzuch, a inne, gdyby nie dieta i ćwiczenia wyglądałyby jak w 5 m-cu przez kilka lat po porodzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Straszne to z mama kolezanki :/ Ja mam tak po mamie, zeby okropne .. Za to w ciazy przytylam 20kg i po miesiacu nie bylo sladu, brzuch plaski i ani rozstepow.. Ale zeby to moj kompleks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem powinnaś być w stałym kontakcie ze stomatologiem, który poprowadzi od początku do końca twoje leczenie. Takie uczucie mogą powodować źle założone korony, ja osobiście polecam wizytę u http://www.kalmedica.com.pl/stomatologia.html gdzie będziesz miała pewność, że Twoje uzębienie już z pewnością nie pogorszy sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez w ciazy tez mozna chodzic do dentysty, niektore formy leczenia jak I higiena jamy ustnej (np. Usuwanie kamienia) sa dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciąża to najgorsze

Ciąża to najgorszy syf jaki może spotkać kobietę.

olaczacy i stający maluszek nie wynagrodzi bolu zebow i zmarnowych banknotów na leczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×