Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

konflikt płytkowy

Polecane posty

Gość gość

napiszę ogólnie róbcie dziewczyny to badanie na konflikt płytkowy, zapytajcie swojego lekarza o to, a jak nie to same, z własnej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest? pierwsze słyszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej jak poczytacie, to jest konflikt podobny do serologicznego, a le w obrębie RH, ale dot. płytek krwi odpowiedzialnych za prawidłowe krzepnięcie krwi jest to rzadki konflikt i od niedawna badany w Polsce, ale może takie badanie uratować życie lub zdrowie dziecka, a nawet płodu, bo czasem przez to następuje obumarcie płodu i nikt nie wie dlaczego mogą zrobić to badanie kobiety w ciąży, jak i planujące ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIOLA2504
Witam. Choruje od grudnia 2017r. na maloplytkowosc. Teraz jestem w 3 miesiącu ciąży i prawdopodobnie mam konflikt płytowy z dzieckiem. Czy któraś z mam może napisać coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12

Z tego co się orientuję to małopłytkowość mamy, a dziecka (przynajmniej ta spowodowana konfliktem płytkowym) to dwie różne rzeczy. Jeśli okazało się, że jest Pani HP1-a ujemna, najlepiej skontaktować się z Instytutem Hematologii w Warszawie, który przez kilka lat prowadził program badawczy dot. konfliktu płytkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaa

Ja też choruje na maloplytkowosc i jestem narażona na konflikt płytkowy. Pierwsze dziecko urodziło się z 10tys i było wszystko ok, myślę o drugiej ciąży ale boję się tego konfliktu. Prosze o jakies informacje na temat konfliktu płytkowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulaa

Ja też choruje na maloplytkowosc i jestem narażona na konflikt płytkowy. Pierwsze dziecko urodziło się z 10tys i było wszystko ok, myślę o drugiej ciąży ale boję się tego konfliktu. Prosze o jakies informacje na temat konfliktu płytkowego! Jezeli to nie problem to poprosze Pania Wiole 2504 o napisanie kilku informacji na temat przebiegu ciazy. Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×