Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ból zęba w ciąży!! Pomocy !

Polecane posty

Gość gość

hej dziewczyny.. boli mnie strasznie zab znacie moze jakies sprawdzone sposoby na to zeby nie bolał?? wziełam juz apap i paracetamol nic nie pomaga ...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście dentysta nie wchodzi dzisiaj w gre bo niedziela jest ..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyzwyczaj, się, odtąd Ty jesteś nieważna, liczy się TYLKO dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za porade!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w ktorym jestes tc? Jesli powyzej 4 msc, to jesli juz naprawde nie mozesz wytrzymac wypij sobie solpadeine do rozpuszczania - zawiera kodeine, ale taka ilosc dziecku nie zaszkodzi, a ciebie przestanie bolec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samo zycie. zobaczysz jak będziesz chciała gdzies wyjść albo posiedziec sama a WSZYSCY mąż, matka, teściowa, powiedzą że dziecko jest wazniejsze i masz z nim się bawić...najbardziej szkoda męża, że przestaje kochać mocno żonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 18;10 nie wypowiadaj sie ! to ze u ciebie wszyscy cie olewaja to twoja sprawa! ;/ jestem w 25 tygodniu. Tyle ze u mnie apteki juz nie czynne ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to nie wiem, nie znam zadnych domowych sposobow, jesli masz mozliwosc to podjedz na jakas stacje benzynowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja cię ostrzegam a nie źle życzę, zobaczysz, to nie ma nic wspólnego z moimi osobami w otovczeniu, tak to już jest, zapytaj swoich kolegów czy kochają bardziej zonę od dziecka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja załozyłam rozmowe na temat bolu zeba a nie o tym kto kogo bardziej kocha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zimny okład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnas pojechac na jakis dyzur do szpitala, od chorego zeba mozesz starcic ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam ten sam problem. Cały weekend się męczyłam. Z domowych sposobów na chwile pomógł mi zgnieciony czosnek z sokiem z cytryny i solą. Moczysz w tym wacik i przykładasz. Na chwilę pomaga, ale bez dentysty się nie obejdzie. Idź jutro nawet na NFZ. Z bólem i jeszcze jak powiesz że jesteś w ciąży bez kolejki Cię przyjmą. Jak nie pomaga paracetamol na ból to musisz mieć jakiś stan zapalny, a to niestety niefajne. Nie dość że Cię boli to i jeszcze może zaszkodzić ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gozdziki lub szlwia do plujania , ja bym jednak pojechala na pogotowie , tam dadza antybiotyk ( ktory i tak dostaniasz jutro od dentysty a po co czekac cala noc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
septosan polecam :) albo periokin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niekoniecznie dadzą antybiotyk. Ja trafiłam do dentysty z bólem zęba, dostałam jakieś lekkie znieczulenie i lekarstwo do zęba bo zrobił się ubytek. Antybiotyku mi nie przepisali, a paracetamol kazali brać na własną odpowiedzialność. Tak czy inaczej musisz iść do dentysty żeby właśnie nie doszło do stanu zapalnego, a jeśli już doszło to i tak najpierw dentysta będzie próbował coś z nim zrobić bez antybiotyków i rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pogotowie jedz. zakażenie od zęba grozi zatruciem całego organizmu i utratą ciąży. żadne tabletki Ci nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mało który dentysta daje w ciąży antybiotyk ( nie chcą brać odpowiedzialności ) chirurg szczękowy rwie zęba bez zdjęcia przy znieczuleniu bezpiecznym dla ciężarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dentysta tez Ci nic nie będzie robił bez znieczulenia żeby nie stresować Ciebie i dziecka. Nie wiem od czego masz ten ból zęba czy od jakiegoś urazu czy może dziura Ci się zrobiła. Jak dziura to pewnie i zapalenie miazgi skoro nic nie pomaga. Wtedy dostaniesz znieczulenie, dentysta może " poszerzyć " dziurę, wydłubie te miazge i zalepi Ci ten ubytek takim lekarstwem, a później kanałowe. Jak doszło do stanu zapalnego to tak naprawdę żadne znieczulenie nic nie pomoże bo będziesz czuć jak najdzie wiertłem niżej. Da się znieść a ulga potem niesamowita. Równie dobrze jak nie masz dziury mógł Ci się zrobić ropień pod zębem i stad ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cala.ciążę leczyłam zęby (mam bardzo słabe) dentysta powiedział ze ciężarne tez muszą.leczyć zęby wiec te ich środki.są w miarę bezpieczne. Teraz też jestem na początku ciąży i jestem z rozbabranym zebem i kolejnym do robienia i normalnie idę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez cala ciaze regularnie chodzilam do dentysty , dostawalam tymczasiwe plomby ktore wymieniono mi po porodzie Z tym bolem radzilabym sie pospieszyc do lekarza , jak sie rozwinie stan zapalny to moga byc klopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi w ciąży straszniw zaczęły lecieć zęby, aż do stopnia,że dwa się wykruszyły częściowo i lekarze NIC nie zrobili, musiałam radzić sobie sama, dopiero teraz po ciąży będę wszystko naprawiać, bo wcześniej potrzeba było RTG do kanałowego leczenia. Fakt, dopóki nie wiedzieli,że ciężarne mają leczenie kanałowe zapewnione przez NFZ, bardzo ochoczo się rwali do tego i zapewniali,że to nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
autorko jak masz w domu olejek goździkowy ( w co wątpię no ale moze masz) to posmaruj sobie palcem na tego zęba,mi tak wlasnie pomogło poki nie dostalam się do dentysty. czytalam rowniez o zgniecionych gozdzikach ale nie probowalam, sprobowalam z olejkiem i pomogło. oczywiscie tylko doraznie bno do dentysty i tak musisz. a jak nie mozesz juz wytrzymac to jedz na pogotowie to znaczy na nocny dyzur stomatologiczny,w kazdej miejscowosci taki musi byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ciąży ból zęba jest szczególnie wkurzający i drażniący, jak cię boli to nie łykaj tabletek tylko jedź do dentysty. Jak byłam w ciąży to też miałam problemy z zębami. Wtedy jeździłam do gabinetu stomatologicznego http://top-dent.katowice.pl/ w Katowicach. Tam otrzymałam fachową pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem w 35 tygodniu ciąży i bardzo boli mnie ząb, nie wiem co mam już robić wzięłam już 3 tabletki apap i dalej mnie boli...

Ma któraś z Pań pomysł na złagodzenie bólu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anz090
 

Witam!

Jestem w 35 tygodniu ciąży i bardzo boli mnie ząb, nie wiem co mam już robić wzięłam już 3 tabletki apap i dalej mnie boli...

Ma któraś z Pań pomysł na złagodzenie bólu??

Lec na jakiś dyżur stomatologiczny po co masz się męczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu w 28 t c byłam u dentysty. Dzwoniłam do mojego dentysty, jesli chodziłaś prywatnie i byłaś stała pacjentka to powinien Cię przyjąć. Mój miał na swojej stronie, ze ma zamknięte do odwołania, na drzwiach wejściowych to samo. Jak sie okazało przyjmuje stałych pacjentów w nagłych przypadkach. Obdzwon wszystkich prywatnych i na NFZ dentystów i kogoś znajdziesz. W każdym mieście ktoś przyjmuje trzeba tylko dobrze poszukać. Oczywiście od razu powiedz, ze jestes w ciąży i z bólem zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×