Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sylwia90324

pierwsza wizyta u psychiatry, czego moge sie spodziewać?

Polecane posty

Jutro ide pierwszy raz do psychiatry i bardzo sie stresuje, chciałam się dowiedzieć jak to zazwyczaj wyglada. ile trwać może taka wizyta? jakie podstawowe pytania może zadawać? czy może prosić o rozwiazanie jakiś testów czy coś w tym stylu? czy psychiatra faktycznie zadaje dużo pytań? ide do lekarza z podejrzeniem depresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U każdego wygląda inaczej. Ja byłam u dwóchh i nie rozwiązywałam nigdy żadnych testów - to raczej u psychologa.. Możesz się spodziewać gadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnego wywiadu medycznego. Na pewno wypyta Cię o objawy. Trwa różnie, zależy, czy jest to wizyta na NFZ i lekarz ma niewiele czasu, bo pod drzwiami kolejka, czy prywatna i wtedy poświęci Ci więcej uwagi. Testy wykonuje psycholog, nie psychiatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No coz wizyta moze trwac od pol godziny nawet do godziny, na poczatku przedstawiasz sie, co robisz, a nastepnie lekarz Cie pyta z jakim problemem przyszlas, jakie masz objawy, kiedy sie to zaczelo, czy przyjmujesz jakies leki, ogolnie pytan jest duzo, na koniec lekarz przepisuje leki, czasem zaleca tez psychoterapie i wyznacza date nastepnej wizyty i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli zechce zapisać Ci jakieś leki, nie zapomnij poinformować go, czy na coś chorujesz, przyjmujesz na stałe lub okresowo jakieś inne leki, nawet suplementy. Po otrzymaniu recepty dopytaj też, jakich leków nie możesz zażywać - z niektórymi nie możesz łykać np. niektórych popularnych środków przeciwgrypowych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc wizyta nie będzie długa. Wobec tego przygotuj się wg. tego, co ci tu napisaliśmy, żeby zdążyć na pewno wszystko omówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwazniejsze to byc szczerym z psychiatra, pytania moga byc niektore dziwne np na temat Twojego dziecinstwa i nic sie nie boj bo nie ma czego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azagra
Najpierw każe się tobie zdjąć majty i położyć na biurku, a potem wyjdzie na papierosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×