Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czym przyprawiacie mielone ?

Polecane posty

Gość gość

Pytanie jak wyżej :-) Wiadomo ile kucharek tyle smaków ;-) a jak Wy przyprawiacie mięso na kotlety mielone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja właśnie dziś zrobię takie inne mielone więc jeśli interesuje Cię mała odmiana, to piszę : 400g mięsa mielonego (ja używam pół na pół wołowinę chudą i pierś kurczaka lub indyka) 1 duża cebula, 3 ząbki czosnku, pół pęczka natki pietruszki, cała marchewka, 4-5 łyżek czerwonej soczewicy, jajko, kawałek razowego chleba, sól pieprz świeżo zmielony, papryka w proszku, oregano, majeranek, mielony kminek, mielona gałka muszkatołowa (kminku i gałki bardzo mało). soczewicę opłukać namoczyc na pół godziny, potem w świeżej wodzie zagotuj na miękko z odrobiną soli. chleb namocz, odsącz. mięso jajko przyprawy wymieszaj, dodaj chleb. marchewkę zetrzyj na tarce, cebulę drobno pokrój, czosnek zmiażdż. pietruskzę posiekaj. wszystko dodaj do mięsa, soczewicę też, dobrze wyrób. obtaczaj w bułce tartej. smacznego :) ja czasami daję też trochę świeżego, posiekanego szpinaku do środka i wtedy mniej marchewki np tylko pół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem antykuchenna i wszystko co wychodzi poza utarte przepisy jest dla mnie magią. Umiem jedynie kupić gotowe mięso, wbić jako, dodać bułkę, wskazane przyprawy i ukulać kulki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mielone robię tak rzadko (ze 4 razy w roku może), że jak już to tylko klasycznie, jak babcia robiła: podsmażona cebulka, pieprz zwykły, pieprz ziołowy i sól. Potem jak mam ochotę to do nich jakiś ciekawszy sos robię, np. musztardowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mięso mielone + jajko, bułka tarta, sól, pieprz i musztarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój przepis : mięso mielone,pieprz czarny lub czosnkowy,sól,2-3 ząbki czosnku ( na pół kg mięsa)i trochę majeranku :-) czasem dodaję odrobinę papryki czerwonej i cebulkę podsmażoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieso+ cebula i czosnek przecisniete przez praske , sól, pieprz ; majeranek, oregano , papryka słodką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawdziwa bułka moczona w mleku(nie dmuchana) sól,pieprz,czosnek przez praskę,cebula starta na tarce,odrobina gałki muszkat jajo,i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama robi przepyszne (oczywiscie zalezy od gustu) oprocz wiadomo mielonego, soli , pieprzu jajka itd, dodaje czerwona papryka i ogorasa kiszonego pokrojone w drobniusienka kosteczke a jak juz "ukula" mielone to wciska kawalek zoltego sera. mniam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×