Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Podroz busem z dzieckiem SZYBKIE PYTANIE

Polecane posty

Gość gość

Hej. Moze ktoras z Was byla w podobnej sytuacji i mi odpowie. Otoz, przylatuje za 2tyg do Polski z moim rocznym dzieckiem. Jako ze dom moich rodzicow jest jakies 100km od lotniska, podroz bedzie wygladala tak ze z lotniska do centrum miasta taxi/ pociag, a z centrum miasta do mojego miasteczka jedyna opcja to bus. I teraz moje pytanie- czy w takich busach sa foteliki dla dzieci? Czy dziecko po prostu przypina sie pasami? Jak to wyglada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, w busach nie ma fotelików. Generalnie podróż busem jest mało bezpieczna, już wolałabym zapłacić komuś za podwiezienie samochodem na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli po prostu jedzie sie z dzieckiem na kolanach (nie wiem czy jest na tyle duzy zeby go pasami przypiac.)? A jesli np policja zatrzyma busa do kontroli a dziecko bez fotelika to kto odpowiada?? Tez mi sie nie usmiecha taka podroz, ale to jedyne wyjscie. Chetnie zaplacilabym komus zeby po mnie wyjechal ale nawet nikogoo takiego nie znam :/ ajjjjjj wiec zostaje bus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A taxi do twojego miasteczka nie możesz jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ostatnio jechalam taxi tylko z lotniska do centrum miasta to skasowali mnie 50zl wiec wole nawet nie myslec ile byloby za podroz przez kolejne 100km :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przecież z zagranicy przylatujesz, to co to dla Ciebie te parę groszy, tysiąc-dwa PLN, przecież tam taki raj macie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie możesz wziąć fotelika ze sobą? nie mieści Ci się już dziecko do 0-13 czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W busach nie ma fotelików i nie musi być- transport zbiorowy. Więc na własną odpowiedzialność możesz dziecko przewieźć u siebie na kolanach, pasem najwyżej w pasie je można tylko przypiąć, o ile pas jest. Co do taksówek- zamawiaj dzwoniąc do korporacji, a nie podchodząc do taksówki na lotnisku, wtedy masz cenę taką jak trzeba, inaczej kierowcy różnie kursy wyliczają, sama jak pracowałam w hotelu spotykałam turystów którzy za kurs z lotniska w Balicach do centrum Krakowa płacili 100, a nawet 150 zł :/ Tyle że taka podróż to będzie udręka dla Ciebie i dziecka, lotnisko, lot, znowu lotnisko, bujanie się taksówką, potem busem i to wszystko z malutkim dzieckiem i bagażami... nikt nie może po Ciebie wyjechać? Rodzice, sąsiedzi rodziców, kuzyn, ktoś komu się opłac***aliwo i odpali jakąś kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odp. No wlasnie mam taka sytuacje ze nikt nie moze po mnie wyjechac (nie chce sie wglebiac w szczegoly). Chetnie zaplacilabym komus za podwozke tak do 300zl ale prfzeciez nie bede ludzi na ulicy zaczepiac zeby mnie podrzucili ;) Co do taxi, to nigdy nie biore z parkingu, zawsze dzwonie ale i tak bujac sie taxa 100km to za droga impreza jak dla mnie. Aktualnie rozkrecam swoj biznes i kazdy grosz sie liczy :D No OK, przemecze sie busem, dziecko mam na szczescie dosc grzeczne jak na roczniaka, wezme jakies ksiazeczki na droge i powinno sie udac. Dzieki jeszcze raz za odp. Milego wieczoru!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marathon Bus jest firmą transportową świadczącą usługi przewozowe na terenie Polski i Europy. Firma może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i licznymi rekomendacjami zadowolonych klientów. Marathon Bus oferuje również wynajem busów w krakowie http://www.marathon-bus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z synkiem jezdzilam kilak razy busem/ autobusem 2-3 godz- jak mial 5 mies, 1,5 roku ponad 2 I bylo ok- dasz rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just saying
dziwne jest to ze martwisz sie kto odpowiada za dziecko bez fotelija w razie kontroli policji, a martwisz sie tym co sie moze stac z Twoim dzieckiem w razie wypadku. bo chyba wszyscy wiedza co sie dzieje z dzieckiem bez fotelika... na Twoim miejscu kupilabym fotelik i zabrala ze soba. ale oczywiscie zrobisz jak zechcesz. mimo wszystkk nie rozumiem jak mozna SWIADOMIE NARAZAC ZYCIE SWOJEGO DZIECKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja trochę inaczej chcę wrócić do tematu, mianowicie mam 10letnie dziecko - nie musi już podróżować w fotelu. Chciałabym razem z córką odwiedzić siostrę w Anglii. Córka boi się samolotów i mówi, że nie wsiądzie, stąd biorę pod uwagę podróż busem. Znalazłam dość ciekawą ofertę http://www.gron-tour.pl/66/swietorzyskie ale nie ukrywam, że ponad 20h podróż Kielce - Anglia mnie przeraża. Czy ktoś z was podróżował busem tak daleko i mógłby mi po krotce opowiedzieć jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurde, powiem ci że nie wiem.. a nie da rady żeby ktoś po ciebie przyjechał? ja też byłam w podobnej sytuacji, ale miałam jednak bliżej dom - 40 km. Więc już pojechałam taksówką http://www.radiotaximpt.krakow.pl/ bo nie chciałam męczyć dziecka w autokarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogacka

Dla dziecka od 15kg to już można tego Smart Kid Belt użyć, pas sprawdza się super właśnie wszędzie gdzie nie ma możliwości zabrać fotelika.Sami używamy pasa w aucie także ale na wyjazdach biorę i do taksówki, czy jak auto wynajmowane mięliśmy za granica . Dla mnie najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×