Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Brak dźwieku w Tv Sony Bravia

Polecane posty

Gość gość

Witam, Ostanio miałam mały remot w domu i po podłaczeniu telewizora pod wszystkie kable jak i pod kino domowe, zanika mu dźwięk. Nie wykrywa wgl kabla HDMI. Co zrobić żeby to w końcu zadziałało ?! Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem kobietą i dziwię się, że pytasz, bo dla mnie to oczywiste i proste. Źle masz podłączone kable między telewizorem a kinem domowym. Przełącz jeszcze raz tzw. czin-cze. To wejścia i wyjścia AV i obrazu - kabel, który przynajmniej na jednym końcu ma obok siebie 4 odrębne końcówki naraz, takie okrągłe, puste w środku z bolcem wewnątrz. Kabel może mieć czin-cze po obu stronach kabla lub inną końcówkę po drugiej stronie, np. HDMI, a w starszych typach sprzętu było wejście euro. Jedną końcówkę tego kabla przyłączasz do gniazdek AV-Video na kinie domowym, drugą doprowadzasz do telewizora. Podczas przyłączania tych 4-ch końcówek raz możesz nie mieć dźwięku, raz obrazu - zmieniaj kombinacje tak długo, aż uda się zrobić tak, żeby było jedno i drugie. Ale najpierw upewnij się, że telewizor czy pilot nie mają włączonej funkcji "mute".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są czincze: www.elektroda.pl/rtvforum/topic2462216.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogą być też takie: www.favore.pl/212668_euro-scart-kable-przewod-czincz-audio-video-3xcin-lazy-mazowieckie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×