Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katarzyna22

co potrafi 8 miesięczne dziecko

Polecane posty

Witam. Chciałam się dowiedzieć jak rozwijają się wasze 8 miesięczne dzieci bo trochę się martwie się o moja córkę ze malo umie. Ma 8 miesięcy i tydzień jest dużym dzieckiem wazy 11 kg i mierzy 87 cm. Od 6 miesiąca siedzi w lozeczku się podciaga i opiera się na kolankach. Nie chce raczkowac aby tylko buka się jak jest na czworaka. Jak była mniejsza to duuzo gaworzyla teraz jakoś przestała czasem tylko uda jej.się powiedzieć baba albo tata umie robić papa reaguje na imię. Od jakiś dwóch miesięcy jest marudna bo ida jej pierwsze cztery ząbki naraz. A no i w chodziku zrobi parę kroczkow. Od urodzenia nie chorowała.ani razu ładnie wszystko jje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- powinno umieć: - tańczyć na róże - żonglować 8 piłeczkami - język migowy - aportować tacie kapcie - nastawić rosół - układać kostkę rubika - złożyć meble kuchenne z ikea :D A na poważnie - każde dziecko rozwija się swoim tempem, jedne umieją to inne tamto i nie ma porównywać. ps. moj nie raczkował wcale, nie mówił do 2rż, a teraz biega jak petarda i buzia mu się nie zamyka - ma 5lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po chuj chodzik.A to ze ładnie je to widac po wadze.Nic dziwnego ze nie raczkuje jak jest taka spasiona :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zawsze i na wiecznosc zrobimy z zycia swieto :classic_cool: stopka: na koniec swiata i spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie nie za grube to dziecko??? Moja waży 8,5 kg, ma 10 miesięcy i urodziła się z wagą 4 kg czyli spora. Ale pocieszę Cie, ze tez nie raczkowała wcale. Teraz chodzi przy meblach ładnie i szybko i zaczęła raczkować... Dopiero teraz. Poza tym buzia jej się nie zamyka, mowi mama tata baba daj, woła kota po swojemu - to umie juz od dawna, miesiąc-dwa. Reaguje na imię, robi papa, bije brawo, tanczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 8 m-cy i dwa dni. Nie raczkuje tylko przyjmuje pozycje do raczkowania i sie buja w miejscu. Siedzi i czasem uda mu sie samemu usiąść. Raz udalo mu sie samemu stanąć w łóżeczku i chyba mu sie nie chce tego powtórzyć bo woli płakać to ktos go w nim postawi :P w chodziku zasuwa po domu-nie wie bidulek jeszcze jak zawrócić :D duzo gaworzy ale tata czy mama nie powie. Jest to raczej ciag tatatatata, mamamamam,,didididi itp nie robi papa a na swoje imię reaguje jak mu sie chce :P Wazy 11 kg i ok 80 cm. Jest na piersi + raz dziennie mm i obiadek, deserek, kaszka na kolacje. Pije wodę (herbatek i soczków nie lubi). W nocy budzi się co 2 godz na pierś -bardziej dla przytulania niż z głodu ot taki smoczek bo sztucznego mimo prób nie udalo nam sie wprowadzić :P Dla przykładu starszy syn w wieku 8 m-cy raczkował jak wariat, w wieku 10 m-cy nie chodził a biegał po domu ale gadac zaczął jak miał.2 lata ;) wiec spokojnie Twój dzieciak nie odstaje od normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wywal chodzik, nie wsadzaj tam dzieciaka, tym bardziej ze 8 m-cy i jeszcze nie jest gotowa do chodzenia, mi lekarze mowia ze wieksze dzieci troche pozniej zaczynaja sie ruszac, wiec cierpliwosci, moja zaczela raczkowac jak miala 10m-cy, ma 12 i jeszcze nie chodzi, wszystko w swoim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmam
Moje ma 8mcy i 1 dzień. Duuuzo gada, ale nie pełza i nie raczkuje. Poki co obraca,się jak ma jakąś zabawkę z tylu. Dużo rusza ciałkiem i jakoś się w ten sposób przemieszcza po kocyku, ale to by bylo na tyle. A i jakims cudem wczoraj w nocy "popełzała" (chyba) typem do końca łóżeczka. Tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmam
Więc widzisz Katarzyna - moje umie mniej :) Jeszcze się tym nie martwię, sam jej trochę czasu niech się rozkręci dziewczyna. :) albo pójdę kupić nowe zabawki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakies opóźnione te wasze dzieci .... Moja ma 8 i tydzień i robi o wiele więcej....siedzi stoi przy meblach raczkuje od 6go mca (wcześniej pelzala i czolgala sie niczym żołnierz) dużo gada klaska robi papa i ciągle jest w ruchu potrafi przeraczkowac cale mieszkanie a jest spore...jest przy tym bardzo grzeczna,żeby nie bylo ze ma jakies ADHD,po prostu żywe srebro z niej takie jest! I może dlatego wazy dopiero 7500g za to jest strasznie dluga...82cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jakies opóźnione te wasze dzieci .... Moja ma 8 i tydzień " -x sama jesteś opóźniona i to równo :D 8 tydzień powiadasz? aż dziw że dzieciak nie jest w księdze Guinessa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a 8 i tydzień łał co ty nie powiesz?! z tym opźnieniem dzieci to przesadziłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wygląda ze tyle waży jest bardziej ubita no faktycznie z tym chodzikiem to złe robie nie będę jej tam wkładać. Martwi mnie właśnie to ze kiedyś tak dużo gaworzyla a teraz nie za bardzo no i nie chce raczkowac na nóżkach juz w lozeczku sztywno nóżkami stoki. Dosam jeszcze ze jest strasznie nerwowa. Nie chce powtarzać jak się jej pokazuje kosi kosi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja też nie raczkowała a w chodziku nie chciała siedzieć poszła na roczek . Musisz się pomęczyć i prowadzić ją za rączki bawić się z nią aktywnie , bo trochę przy grubiutka jest , ale nie martw się wyciągnie się :-) co do przyrównywania to ciężko nie ma dwóch takich samych dzieciaków (chyba że to jakiś fenomen ) wszystko z czasem szybciej niż myślisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem każde dziecko rozwija się inaczej :) dużo czasu z nią się bawie chyba az za dużo bo nawet do drugiego pokoju nie da mi wyjść bo płacze za mna. Ona naprawdę nie wygląda ze tyle wazy bo jest dość wysoka ubranka to zakładami jej juz na 1,5 albo 2 latka. Jest bardzo *****iwa żywa nie ulezy nawet chwili. Tylko właśnie jakoś mnie martwi to ze nie raczkuje i nie za bardzo składa sylaby aby tylko czasem jak się uda to powie tata baba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka ma skończy za tydzień 8 miesięcy.Raczkować zaczęła jak miała 6 i pół miesiąca.Jest bardzo *****iwa i trzeba ją cały czas pilnować,jak jest na podłodze,bo wszędzie się przemieszcza i wstaje na nóżki,jak ma się czego chwycić.To za wcześnie,więc jej nie pozwalamy. Z mówieniem,to jeszcze nie zauważyłam ,żeby coś powtórzyła.Śpiewa chętnie aaa.. przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
87cm duze ee Waga ok jak na wzrost Mój syn miał 10,500 w wieku 7 mcy i wstawalal, raczkowal i siadał, ani jednej zbędnej faldki córa ma 11mcy i ma 10,800 syn na roczek miał 12,300 i 82 cm A moja w wieku8 mcy bardzo dobrze raczkowala, siadala i chodziła przy meblach, łóżku,buziaki dawała:-). ....teraz stoi sama ale jeszcze nie chodzi sama jak dziecoko przestaje gaworzyc to niezbyt dobrze rozwój mojej akurat idzie na równi. Próbuję chodzić i pojawiły się pojedyncze świadome słowa mama tata Bam miau nasz kot, da-daj papa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia ma osiem miesięcy i tydzień. Potrafi raczkowac, wstawać i chodzić przy łóżku. Mówi mama i baba. Robi kosi kosi, pa pa, puszcza buziaki i naśladuje konika. Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie, nie przejmuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z małą córeczką
Moja dziś skończyła 8 miesięcy :) co potrafi? hmm.. - siedzi bez podparcia (od 6 msc ż.) -reaguje na imię (ale to już od b. dawna) - gaworzy ba, bu, ble, blu, gu, agu, ge, ga itp. (ma i ta nie mówi) - robi papa (od tygodnia) - jak coś jej spadnie mówi "ba" - ładnie sama potrafi się bawić, wszystko ją interesuje - przyjmuje pozycję na czworaka i się buja przód-tył - próbuje się wspinać np. na oparcie od kanapy - z pozycji leżącej próbuje usiąść, ale jeszcze jej nie wychodzi - kula się na wszystkie strony, w ogóle jest energiczna - rozpoznaje około 10 piosenek (dziecięcych) jak jej zanucę albo kilka słów zaśpiewam. - potrafi pić przez słomkę (od 5 miesiąca, ale mało wypija z takiego kubka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn w ogóle nie gaworzył. W obecnej chwili ma 15 mcy i próbuje składać już zdania, także nie zawsze to powód do niepokoju. Ale my jednak byliśmy z małym u neurologa i logopedy jak był w wieku twojej córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej moj synus ma dzis dokładnie 9 miesięcy do wczoraj nie potrafil nic a dzis wyszedł mu pierwszy ząbek zaczął raczkować ( wczesniej potrafił ustawic sie do pozycji raczkowania:) ) a na wieczór sam usiadł wczoraj nie potrafił sie utrzumać w pozycji siedzącej może jutro rano będzie stał w łóżeczku ale tak na poważnie jestem w szoku naprawde siedze i zastanawiam się co się dzisiaj wydarzyło aaaaaa zapomniałam napisać że mówi od jakiegos czasu tata i baba mama nie umie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeść, srać i się drzeć oraz być uzależnionym od różowych landrynek - blondynek zwanymi "matkami" (nie wiadomo czemu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od niegaworzącego syna. Rozumiem, że to może cię niepokoić, bo sama przez to przechodziłam. Generalnie wszędzie znajdziesz informacje, że to jest raczej powód do niepokoju, brak gaworzenia może świadczyć o różnych zaburzeniach, w tym o autyzmie. Na pewno warto sprawdzić słuch dziecka, szczególnie jeżeli zauważyłabyś coś niepokojącego (to możesz sprawdzić sama, czy np. reaguje na ciche dźwięki). Po drugie warto sprawdzić ogólny rozwój (neurolog/psycholog dziecięcy) oraz odwiedzić logopedę, żeby sprawdzić, czy z aparatem mowy wszystko ok. Jeżeli te wszystkie wizyty nie wykażą niczego niepokojącego, to już tylko obserwować rozwój dziecka. Warto też z dzieckiem ćwiczyć mowę, fajne wskazówki znajdziesz w książeczce "od zabawy do mówienia", można kupić na allegro. Weź pod uwagę, że dzieci często przestają gaworzyć jak rozwijają się ruchowo (po prostu skupiają się na czymś innym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam ten i podobne watki, i jestem zalamana. Moja mala ma 9 miesiecy i 2 tygodnie, i nie robi papa, nie umie klaskac, na imie rzadko reaguje. O pokazywaniu czegos paluszkiem nie ma mowy... Nie rozumie daj- podaje mi wtedy raczke. Uczymy ja intensywnie, ciagle do niej machamy, pokazuje jej i ucze: to lala, to oko, to mama itp., bijemy brawo, nic nie chwyta. W ogole nie jest zainteresowana, nie chce nasladowac. Co robic? :( Fizycznie jest ok, raczkuje, sama siada, staje przy meblach. Slyszy bardzo dobrze, bardzo duzo gaworzy, ale bez zrozumienia i konkretnych slow. Pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu powyżej, może warto byłoby się przejść do psychologa, żeby ocenił rozwój dziecka? Dziecko nie musi w tym wieku jeszcze robić papa, czy pokazywać paluszkiem, ale coś powinno umieć... No i na imię powinna reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluch ma bardzo dobry słyszy ciche dźwięki reaguje na imię gaworzy ale malo uda nawet jej się czasem baba tata coraz częściej no i jeszcze am i nie. Jak była mniejsza to ciągle gaworzyla taka mała gadula była. Dziś stawialam.ja przy łóżku to juz tak sztywno stoji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może tak jak pisałam przestała gaworzyć, bo skupiła się na rozwoju ruchowym. Neurolog nam tak tłumaczył, że często się to dzieje. U synka mojej koleżanki też tak było i też mniej więcej w tym samym wieku. Myślę, że jak się nauczy raczkować/chodzić, to zacznie gaworzyć z powrotem. Btw, nie stawiaj dziecka! Dziecko jak będzie gotowe samo wstanie, ale jak ona jeszcze nie raczkuje nawet, to na nóżki nie stawiaj tym bardziej, bo jej rozwalisz kręgosłup! Nic na siłę, nic nie przyspieszysz, a możesz spowodować problemy u córki na całe życie. Mój synek nie miał ani chodzików, ani nic nie pomagaliśmy, nie ingerowaliśmy a na 11 mc już samodzielnie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×