Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tynka21

Panie po zastrzyku ovitrelle proszę o pomoc

Polecane posty

Witam. Staramy się z narzeczonym o wymarzonego dzidziusia. jak narazie nam nie wychodzi. :( Jestem umówiona na wizytę u cenionego u nas w okolicy ginekologa. Chcieli byśmy spróbować zajść w ciąże z zastrzykiem na pęknięcie jajnika. Czy są tu mamusie lub Panie które też zastanawiają się lub są już po takim zabiegu ? Jak to wyglądało? Mam mnóstwo pytań ale nie mam z kim o tym porozmawiać gdyż moi znajomi ani rodzina nie mieli takich problemów ani przypadków. Pozdrawiam i zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw ślub, potem dziecko!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To że dostaniesz zastrzyk nie jest równoznaczne z tym, że zajdziesz w ciążę, poza tym zastrzyk dostaje sie wtedy, kiedy po kilku cyklach obserwacji lekarz stwierdza, ze pecherzyk nie pęka samoistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest chyba tylko nasza sprawa czy chcemy miec slubne czy nieslubne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem. mam stwierdzone pcos. Dosyć długo chodziłam do jednej Pani doktor ale nie ma żadnej poprawy zero monitoringu cyklu. żadnych leków. Starałam sie przez długi czas wrócić do swojej wagi. Udało się! po czym poszłam na wizytę do Pani doktor przepisała mi luteine. brałam ja przez 2 cykle gdzie przytyłam prawie 10 kg i znów ta waga nie jest taka jak powinna być. już trace nadzieje na wszystko mam nadzije ze zmiana lekarza bedzie dobrym rozwiazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bralam zastrzyki pregnyl, podobne do ovitrelle, zastrzyk mi robil maz, w domu, nie bylo zle ;) najpierw lekarz ocenia czy pecherzyk/pecherzyki sa dosc duze i mowi kiedy wciaz zastrzyk :) u mnie po zastrzyku zawsze pekal pecherzyk, ale w ciaze zaszlam dopiero w 3 cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do gin-endo, bo pcos to problem endokrynologiczny, zwykly gin czesto to bagatelizuje. powinni ci zrobic mase badan hormonalnych, jezeli okaze sie ze nie masz jajeczkowania to trzeba stymulowac caly cykl, nie tylko owulacje, no i oczywiscie monitoring. zastrzyk hcg podaje sie zazwyczaj gdy poziom estradiolu jest odpowiednio wysoki a pecherzyk wystarczajaco dojrzaly - pekniecie nastepuje okolo 36 godzin po podaniu hcg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Staramy się z narzeczonym o wymarzonego dzidziusia. x nigdy nie zrozumiem, po co starać się o dziecko "z narzeczonym" zamiast z mężem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A proszę mi powiedzieć czy długo trwało monitorowanie cykli? ja mam wizytę na 11 marca zdaję sobie sprawę z tego że może to potrwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli Pani tego nie rozumie to niech się nie wypowiada!!!!!! To jest nasza decyzja. Date ślubu już mamy ustalona ale to nie temat o tym czy z narzeczonym czy z mężem. moim problemem jest zupełnie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minimum 3 cykle zeby wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlaśnie idę 11 marca do innego lekarza i mam nadzieję że będzie tylko lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku mam nadzieję że się uda. Pani doktor powiedziała mi że mam czas do 21 roku zycia na dziecko. Później bedzie mi bardzo ciężko zajść w ciąże. mam nadzije ze jej słowa się do końca nie sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze względu na pco? Zaszlam z tym schorzeniem w ciążę w wieku 32 lat- nie sluchaj takich glupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha ciaza do 21 bo potem trudniej? kurde, to nie sredniowiecze!! w dzisiejszych czasach dobry moment na dziecko pierwsze jest do 33 roku zycia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wiem ale wiecie to siedzi w głowie. Jak ona mi to powiedziała i zobaczyła że mam łzy w oczach to powiedziała do mnie żebym się nie martwiła bo istnieje jeszcze inseminacja in vitro adopcja. od razu zmieniłam lekarza. ale ta też mi nie może pomóc uważa że wszystko jest ok ale jakoś nie wychodzi wiec kolejna zmiana mam nadzieje ze mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pcos bez dodatkowych problemow nie jest wskazaniem do wczesnego zajscia w ciaze, to jest bzdura! nie ma co tez obserwowac naturalnego cyklu w nieskonczonosc jezeli badania wyjda zle albo jezeli cykle sa bardzo dlugie - w takich wypadkach od razu robi sie stymulacje i monitoring tegoz stymulowanego cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja choruje na cukrzyce. ale nie jest ona silna. wystarcza tabletki i dieta i wszystko jest ok. :) jestem pod stałą opieka Pani diabetolog. Cykle mam od 33 do nawet 50 dni. wiec sa bardzo nieregularne. gdy bylam juz po 40 dc i dalej nie mialam @ to dostawałam luteine i ona zawsze wywołała po czym kazała nam sie starac dalej ale juz nie mam na to sily. chce wiedziec dokładnie gdzie leży problem bo jednak nie może byc wszystko dobrze skoro nie moge zajsc w ciaze. TYNKA 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozliwe ze wcale nie masz owulacji, wiec luteina tylko rozleniwia twoj organizm, bo sztucznie wywoluje skok progesteronu (ktorego naturalnie brakuje). cukrzyca moze zaostrzac pcos i jest komplikacja w ciazy, ale sa na to sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie widzisz ta pani wykryla mi cukrzyce ale pomocy od niej zadnej nie dostalam w zajsciu w ciaze. ona twierdzi ze wszystko jest ok ale nie zalecila monitoringu cykli. umowilam sie do ginekologa prywatnie zobaczymy czy mi pomoze. :) mam ogromna nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grunt to znalezc dobrego specjaliste ktory zna sie na pcos nie tylko w teorii, wiem ze to nie zawsze takie proste, ale dobry lekarz pozwala zaoszczedzic czas i nerwy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie o to mi chodzi. bo to ze ktos mi powie ze trzeba sie starac to nie jest dla mnie optymistyczne. fakt mam 21 lat ale jestem na tyle dorosła psychicznie ze chce miec dziecko w tej chwili i mowienie ze jestem zamloda itp. nie robia na mnie wrazenia. mam wspanialego narzeczonego w sumie to zaraz meza i chcemy miec dziecko a pani na poczatku rozmowy odrazu jakies glupoty. przeciez gdybym nie byla na to gotowa i moj partner to bysmy nie chcieli tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tynka i jak tam udalo sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja już 3 cykl z ovitrelle ( najpierw Menopur w 3dc, 5dc, 7dc, 9dc). Ovitrelle brałam 14dc. i owu miałam podobno 15dc lub 16dc. Lekcje z mężem "odrobione" teraz pozostało czekać. Dziś jest 19dc. (od 18dc-25dc mam brać duphaston). Tylko jakos dziwnie sie czuję, pobolewa mnie prawy jajnik. Również podczad sikania przy napięciu pęcherza mnie kłuje. Nie jest to mocny ból ale odczuwalny. Tez tak macie??? Wizytę mam mieć dopiero albo jak dostanę okres albo jak zrobię test. Mam PCOS i przez to nieregularne miesiączki. Ale po takiej dawce hormonów chociaż mniej bolesne bo co miesiąc. Wcześniej inaczej reagowałam na te zastrzyki, a jakoś w tym cyklu jest inaczej. Czy któraś z was po prawie tygodniu od ovitrelle (11-02) ma takie dolegliwości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ovitrelle tanio oddam. Okolice Szczecina. mallo@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biruta
Czesc wszystkim. Po prawie 3 latach staran o dzidziusia i wizytach u 3 specjalistow doczekalam sie nareszcie tego wlasciwego lekarza ktory stwierdzil ze wazystko ok ze mna i zmezem. Stwierdzil tez ze owulacja jest i mozemy sie poprostu nie watrzelac w pekniecie pecherzyka. Maz czesto ma delegacje . Wiec przepisal ovitrelle i powiedzial ze powinno pomoc bo juz bedziemy wiedziec kiedy dokladnie peknie. Zastrzyk dzisiaj rano a przez najblizsze 3 dni z lozka nie wychodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biruta
Czesc wszystkim. Po prawie 3 latach staran o dzidziusia i wizytach u 3 specjalistow. Doczekalam sie nareszcie tego wlasciwego lekarza, ktory stwierdzil ze waszystko ok ze mna i zmezem. Stwierdzil tez ze owulacja jest i mozemy sie poprostu nie wstrzelac w pekniecie pecherzyka. Maz czesto ma delegacje . Pan doktor przepisal ovitrelle i powiedzial ze powinno pomoc bo juz bedziemy wiedziec kiedy dokladnie pecherzyk peknie. Zastrzyk dzisiaj rano, a przez najblizsze 3 dni z lozka nie wychodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Witajcie, odsprzedam w dobrej cenie zastrzyk ovitrelle, ponieważ w ciążę zaszłam bez jego pomocy. Od zakupu przechowywany w lodówce zgodnie z ulotką, termin ważność kwiecień 2020 r. Odbiór osobisty na terenie Krakowa. Mam nadzieję że którejś starajacej się posłuży 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×