Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Rozbieżności między dorosłym rodzeństwem, jak niebo a ziemia, skąd się biorą?

Polecane posty

Gość gość

Powiem może na przykładzie moim i mojego brata, ale znam obok wiele podobnych przykładów. Otóż i brat i ja wychowywani byliśmy przez te same osoby, mamy różne charaktery i to jest normalne, ale skąd to się bierze, że ja nie chwaląc się potrafiłam skończyć dobre studia, znaleźć pracę, żyć na jakimś normalnym pozomie. A mój brat wieczny leń, nie chce się dalej uczyć i nie miałabym nic do tego gdyby nie fakt, że z nudów pije. Ludzie w moim miasteczku nie dowierzają, ze jesteśmy rodzeństwem. Jedno zawsze chwalone a drugie zawsze na świeczniku bo jedynki, uwagi, złe sprawowanie, złe towarzystwo. Od zawsze ciągnęło go do towarzystwa patologicznego, chociaż jeseśmy z tzw. dobrego domu. Wiem, że bratu na więcej pozwalano bo był chłopcem (głupie ale tak było), matka jakoś bardziej go rozpieszczała, wszyscy widzieli głównie jego a mnie mało kto zauważał. A jednak koniec jest taki, że to ja do czegoś doszłam a on się stacza. Rozmawiam z nim, rozmawia matka, ale to nic nie daje. Czasem się boję, że z niego już nic nie będzie. W żadnej pracy się nie umie utrzymać dłużej niż 3 miesiące, pije z kolegami, dziewczyna parę lat temu rzuciła go to nie szuka nawet nasępnej tylko woli chlać. Waszym zdaniem takie rozbieżności w rodzeństwie biorą się z czego? Bo sama różnica charakterów to marne wytłumaczenie... Moja matka twierdzi, że wychowano nas tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×