Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nazwisko dla dziecka, proszę o pomoc

Polecane posty

Gość gość

Witam, chciałam się dowiedzieć co jest w takiej sytuacji jeśli kobieta wyszła za mąż z pewnym mężczyzna i przejęła jego nazwisko jednak nie udało się i rozwiodla się ale nazwisko zatrzymała po nim bo wolała jego nazwisko niż swoje i teraz już są po rozwodzie i jest z innym partnerem i ma z nim dziecko i chce nadać temu dziecku nazwisko takie jak ona ma czyli po byłym mężu ale on nie jest ojcem tego dziecka i doszły mnie słuchy ze on może założyć sprawę w sądzie ze nie zgadza się na to żeby obce dziecko nosiło jego nazwisko bo to nie jego dziecko, ale to jest teraz matki nazwisko i niewiem co w takiej sytuacji ? Co sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do urzędu i się zapytaj będziesz miała wiarygodna odp. A czemu ty chcesz dać nazwisko byłego męża a nie ojca dziecka ja na miejscu faceta obecnego bym się na to nie zgodziła i na miejscu byłego męża reż bym się nie zgodziła żeby ktoś nosil moje nazwisko zwana wogole niezwiązane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie moja sprawa ja poprostu się dowiaduje w sprawie koleżanki, chce nazwać dziecko tak jak ona ma na nazwisko bo z drugim partnerem tez juz nie jest więc nie chce by jej dziecko miało inne nazwisko niż ona ale nazwisko zatrzymała po bylym mezu i zastanawia się czy były mąż mugl by zrobić jej problemy z tego powodu że to nie jego dziecko a nosi jego nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łooo dobra k***a jak juz z drugim partnerem nie jest. Na miejscu bylego bym suce zalozyla sprawe. pewnie nazywa sie kupa albo jakos inaczej cudownie i chce nosic "szlacheckie " zalosna lafirynda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinna dac nazwisko kolesia z ktorym bedzie miala dziecko. dziecko tez moze kiedys zaczac szukac ojca. a jak narobi takiego zamieszania to dziecko jej tego nie wybaczy(jak juz dorosnie). Poza tym co za moda z tymi samotnymi mamuśkami, a pozniej wychowuje sie taki alien spoleczny i psychol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znasz całej historii wiec nie możesz nic powiedzieć na ten temat, ja poprostu zapytałam czy jest takie prawo ze można zrobić kłopoty z czegoś takiego czy nie bo naprzykład teraz to już jest też jej nazwisko wiec jej dzieci mogą mieć czy nie, tylko tyle chciałam wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno jak chcesz nadać nazwisko byłego męża? twojemu dziecku skoro nie on jest ojcem, to się wiąże tak na dobra sprawę z alimentami, w chwili jego zgody na nadanie nazwiska nie jego dziecku podpisuje na siebie wyrok w postaci płacenia alimentów gdybyś wpadła na taki pomysł. Ja nie zgodziłbym sie aby była żona miała moje nazwisko po rozwodzie. Oczywiście że mógłby tobie założyć sprawę i wygrał by.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×