Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak gotujesz zupę buraczkową ?

Polecane posty

Gość gość

Na jakim mięsie i jak gotujecie krok po kroku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efektkulinarny
Buraczkowa na bulionie drobiowym lub wołowo drobiowym (przepis znajdziesz www.efektkulinarny.pl), buraki piekę wcześniej w piekarniku(są słodsze) a następnie tarkuję lub kroję w kostkę-chwilę gotuje. Dodaje ziemniaki. Na koniec dodaję trochę soku z cytrynu lub octu jabłkowego dla zrównoważenia smaku. Można zaprawić śmietana -jeśli ktoś lubi. Innym sposobem jest zupa z kiszonych buraków. Buraki należy pokroić w ósemki i ukisić około 5 dni. Robi się się to identycznie jak kiszenie ogórków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z burakami to było tak, że długo ich jeść nie chciałam. Nie wiem dlaczego, ale po prostu ich nie kupowałam. Będąc w ciąży, miałam niewielkie problemy z krwią (bo kto ich w ciąży nie ma?!) i lekarz mi zalecił buraki. Mąż wtedy kupił mi 2 litry ekologicznego soku z buraków. Mało nie umarłam, pijąc go. Nie znoszę smaku soku buraczanego. Ale jakoś buraki musiałam przyjmować i wymyśliłam wtedy prostą zupę z buraczków. Składniki: – 4 buraki – 2 średnie marchewki – 1 średnia pietruszka – 2 średnie ziemniaki – 1/3 łyżeczki imbiru – 1/3 łyżeczki kurkumy – 1/2 łyżeczki bazylii – 1 łyżeczka koperku – 1 łyżeczka natki z pietruszki – 1 niewielka czerwona cebula – 2 łyżki masła – kostka rosołu warzywnego lub przygotowany wcześniej bulion – pieprz i sól wedle uznania Buraki, marchewkę, pietruszkę i ziemniaki obieramy i kroimy na niewielkie kawałki. Cebule kroimy na drobno i podsmażamy na maśle. Zalewamy wodą, doprowadzamy do wrzenia (zwykle gotuję w garnku o pojemności 3 litrów). Wrzucamy buraki, imbir, kurkumę, bazylię i koperek. Gotujemy przez 20 minut. Dodajemy marchewkę, pietruszkę, ziemniaki i kostkę rosołową (lub bulion). Gotujemy do miękkości. Na koniec dodajemy natkę z pietruszki, sól i pieprz. Zupka gotowa do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×