Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikastepel

Umowa zlecenie a urlop.

Polecane posty

Mam pytanie zatrudniamy nianie na umowę zlecenia, teraz ona musi pilnie wyjechać na jakiś czas za granice. Natomiast nie chcemy jej zwalniać , iż wróci do nas. Chce nadal opłacać jej składki do Zus i Us. Nie wiem natomiast jak to wygląda z strony formalnej. Bo chyba nie przysługuje jej żaden urlop. Macie pomyśl jak to załatwić ? Bo dość dziwnie to wygląda że zatrudniona a w pracy jej niema. Czy mogę mieć z tego tytułu jakieś problemy. Czy powinnam raczej umowę zawiesić coś?? Nie znam się na kodeksie pracy choć tyle wiem ze zlecenia to nie ma zadnych praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbówką bym się nie przejmował, skoro nie płacisz jej wynagrodzenia przez ten czas to nie masz czego odprowadzać. Natomiast ZUS też trzeba jakoś załatwić. Najlepiej przejść się tam i spytać. Pewnie trzeba zawiesić umowę na ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje:) ona się zgodziła przez ten czas opłacać sobie sama za ten Zus i podatek. tylko nie wiem jak wyszło by na jaw że ona mimo ma umowę zlecenie nie pracuje miała by kłopoty lub ja??? Bo nie ukrywam średnio mam ochote jeździć i na nowo wyrejestrowywać , potem znów rejestrować.itp tym bardziej że ona do nas wróci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie zapłacicie jej za ten czas, to wtedy nie ma żadnego podatku. Natomiast jeśli jedzie za granicę pracować, to ten ktoś już jej opłaci ZUS albo sama sobie go opłaci. Tylko Wy jako pracodawcy musicie zrobić przelew, a najwyżej rozliczycie się jakoś między sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona nie pojechała do pracy tylko do chorego męża. Wróci do nas więc nie chciałam niczego zawieszać, zrywać umowy itp. Zastanawiam się tylko co powiem Pani np. z Urzędu jak zada mi pytanie czemu jej niema w pracy tylko za granicą? Czy nie łamie tu jakiegoś prawa ani niania? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×