Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto uratuje mój barszcz czerwony ?! ;(

Polecane posty

Gość gość

dodałam za dużo czosnku i czuć teraz tylko go jak zniwelować smak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponoc ziemniaki wchlaniaja sol i aromaty jak gabka wiec moze sproboj. Wrzuc ze dwa obrane moze to cos da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buraki, tak jak i czerwona kapusta zawieraja w sobie barwnik, ktory podobnie jak fenoloftaleina, czy papierek lakmusowy reaguje na odczyn PH. W obu przypadkach (tzn. zarowno byrakow, jak i czerwonej kapusty), po gotowaniu, warzywo "szarzeje". Aby wydobyc z niego ladny czerwony kolorek i pozbyc sie tego szarego odcienia nalezy lekko zakwasic srodowisko - stad rada, zeby dodac soku cytrynowego lub ew. octu (kwasu siarkowego wszak do jedzenia nie bedziemy dodawac, choc np. troche solnego teoretycznie mozna by bylo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodałam troche kwasku cytrynowego i wrzuciła ze 2 ziemniaki tak jak było mówione i już trochę lepszy jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli czerwony barszcz podczas gotowania stracił swój intensywny kolor, obierzmy surowego buraka, zetrzyjmy go na tarce, umieśćmy na sicie lub durszlaku, a następnie przelejmy przez niego kilkakrotnie barszcz.Barszcz najprawdopodobniej został zagotowany,należy go podgrzewać,nie gotować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy nie słyszałam żeby do czerwonego barszczu czosnek dawac :( Do białego to rozumiem, ale skad pomysł, żeby do czerwonego? Tam tylko sól, kwasek i cukier przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×