Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ka Cha

Alimenty.

Polecane posty

Gość Ka Cha

Witam, mam problem dotyczący alimentów, a mianowicie tego, czy jest sens wychodzić z wnioskiem o ich podniesienie. Sprawa jest prosta, ojciec pijak, mama, która nie potrafiła mu się przeciwstawić bo wieczne awantury i bijatyki w domu, wystąpiła z wnioskiem o alimenty, dostała po 200 zł na każde z nas oraz 70zł rodzinnego, a jest nas szóstka. Alimenty przyznane, a że "rodziciel" bez pracy, mama dostawała pieniądze od państwa, a ojciec raz do roku szedł do więzienia. Tak jest do tej pory, tyle że wszyscy z mojego rodzeństwa są już pełnoletni i utrzymują się sami. Ojciec ma kilkaset tysięcy długu. Zostałam ja, mam 19 lat zadecydowałam, że pieniądze bd za mnie odbierać mama i może nimi dysponować, tyle że chciałabym się powoli usamodzielniać. Chodzę do zawodówki a na umowie mam zawrotną sumę 162zł z groszami. Sytuację wyjaśniłam, więc czas na pytanie. O jaką kwotę mogłabym podnieść alimenty, o ile w ogóle mogę sie o to starać? Uczę się i mam zamiar uczyć jeszcze kilka lat, bo i maturę chcę zdać, na co w zawodówce nie mam szansy, więc przede mną jeszcze kilka ładnych lat, a dzięki tym pieniądzom żyłoby się o wiele łatwiej. Chciałabym zacząć żyć inaczej, wyprowadzić się od zapitego ojca i zabrać od niego mamę, której tyle zawdzięczam, a którą ten człowiek zwyczajnie zniszczył. Proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyliłam wątki , ale skoro już weszłam to możesz się starać o podwyżkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz dziewczyno na forum porad prawnych nie na kafe, tam na pewno lepiej odpowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolajna91
Dokładnie... Napisz na forum prawnym lub bezpośrednio do prawnika np tu http://poradyprawne-kancelaria.pl/ Na pewno udzielą ci bardziej wyczerpującej odpowiedzi niż tutaj na kafeterii. My nie znamy się za bardzo na prawie... Ja jedynie mogę ci napisać, że tak, możesz starać się o podniesienie alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×