Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomysł na obiad. Tarta z kurczakiem i brokułem

Polecane posty

Gość gość

Ostatnio wypróbowywałam nowy przepis - niby nic specjalnego, ale wyszło nadzwyczaj dobrze, więc chciałam podzielić się z Wami przepisem. Mianowicie tarta z kurczakiem i brokułem. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda jej przygotowanie ze zdjęciami to możecie zobaczyć to na blogu: www.bykaja.pl/?p=534 Do przyrządzenia kruchego ciasta potrzebujemy: 250 g mąki 125 g zimnego masła 1 jajko szczyptę soli ok. 2 łyżek wody Do miski wsypuję mąkę, wbijam jajko, dodaję pokrojone masło i szczyptę soli. Wyrabiam składniki do powstania gładkiego ciasta. Jeśli wyrabiane ciasto jest zbyt sypkie, dodaję trochę zimnej wody. Z ciasta formuję kulę i zawiniętą w folię spożywczą wkładam na 1 godzinę do lodówki. Po tym czasie wałkuję ciasto i przekładam do formy na tartę – wcześniej posmarowanej masłem. Dociskam ciasto do formy i nakłuwam widelcem. Ciasto przykrywam papierem do pieczenia, wysypuję ryż na papier (może być groch, kulki ceramiczne). Wkładam do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na 15 minut. Zdejmuję papier z obciążeniem i piekę jeszcze chwilę do zarumienienia. Wyciągam z piekarnika i wypełniam wcześniej przygotowanym farszem. Składniki na farsz: 2 pojedyncze piersi z kurczaka 1 brokuł 4 jajka 100 ml śmietany 18% sól pieprz kulkę mozzarelli 2 ząbki czosnku Pierś z kurczaka kroję w kostkę i podsmażam z solą i pieprzem. Brokuł dzielę na małe koszyczki i gotuję ok. 5 minut w osolonej wodzie. W misce mieszam jajka, śmietanę z przyprawami i wyciśniętym czosnkiem. Do miski wrzucam kurczaka, brokuł i pokrojoną mozzarellę. Tak przygotowany farsz wylewam na ciasto… …i zapiekam przez ok. 30 minut. Pozdrawiam www.bykaja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, będę musiała spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×