Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Własciwie dlaczego gry komputerowe są postrzegane jako męska rozrywka?

Polecane posty

Ja zawsze lubiłam grać w gry, jest to jedna z moich ulubionych rozrywek. Z tego co zauważyłam, w gry gra większość młodych facetów, i zdecydowana mniejszośc młodych kobiet. Często postrzegają gry jako cos infantylnego i denerwuje ich, że ich faceci graja w gry "jak dzieci" :P Tymczasem mi zawsze wydawało się oczywiste, że rozrywka interaktywna, wymuszająca aktywność intelektualną, rozwiązywanie problemów jest bardziej ambitną rozrywką niż bierne oglądanie jakichś serialików w tv. Nie mam pojęcia, skąd może wynikać ta "męskość" gier komputerowych, skoro np. telewizja i książki są lubiane równomiernie przez obydwie płcie? :P Czy jak gram w gry, to jestem "chłopczycą"? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jeszcze jakie to są gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem bardzo kobieca i lubię się tak bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagrajcie sobie w "To the Moon" piękna gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale większość bab woli oglądać głupie programy w stylu "Trudne sprawy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może dlatego, że jak byłyśmy dziećmi segregacja na zabawki dla chłopców i dziewczynek była ostra, a gry reklamowano jako rozrywkę dla chłopców i wiele dziewczynek, a dzisiaj kobiet, nie wyrobiło sobie w tym zamiłowania albo nie miała z kim grać. W młodszym przedziale wiekowym jest już dużo więcej dziewczyn - Moor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zależy jeszcze jakie to są gry... " Od czego zalezy i co? :P Ja nie lubie typowo męskich gier jak Fifa, bo się nie interesuje piłką nożną, z drugiej strony nie lubie też typowo kobiecych Simsów. Ostatnio przeszłam cała serie Assasin Creed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedzmin 1 i 2 cudowna, klimatyczna gierka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Final Fantasy 7 klasyka z konsoli, moment kiedy Aeris ginie zapamiętam do końca życia... To the Moon też piękna przygodówka, a finał to wyciskacz łez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Może dlatego, że jak byłyśmy dziećmi segregacja na zabawki dla chłopców i dziewczynek była ostra, a gry reklamowano jako rozrywkę dla chłopców i wiele dziewczynek, a dzisiaj kobiet, nie wyrobiło sobie w tym zamiłowania albo nie miała z kim grać. " Ale dlaczego reklamowano i od początku postrzegano jako rozrywke dla chłopców? Oczywiście każda płeć generalnie woli co innego, np. tematyka wojenna bardziej przemawia do facetow, ale gry same w sobie, bez względu na tematyke, rozumiane jako interaktywna rozrywka nie są jakoś szczególne "męskie". Gra to taki film w którym ma się wpływ na fabułe. Ja tez zwykle nie miałam z kim grać, dla mnie to zawsze byla zaleta, kiedyś traktowałam gry głównie jako oderwanie się od rzeczywistości i odpoczynek od ludzi, tylko ja i mój komputer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia? a chłopaka masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaczęłam grać dawno dawno temu jak atari miałam i gry wgrywało się na magnetofonie ":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo kiedyś panowało przekonanie, że zabawy we wszystko co ma związek z walką i bronią (a to była główna tematyka gier, że do czegoś strzelasz) interesuje chłopców. Dziewczynki miały s*****cą lalkę "Baby Born"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny które lubią grać mają chłopaków ale lubią też mieć sporo czasu dla siebie i nie mają ciśnienia na pieluchy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem facetem i powiem wam, że mi gry po części zniszczyły życie :( ciągle grałem począwszy od roku 2000r, uzależniłem się totalnie, zaniedbywałem przez to szkołe, znajomych...Teraz już w nic nie gram, ale życia nie mam, nie cofnę już czasu jestem stary mam 28lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żyjesz chyba 20 lat za murzynami. Gry same w sobie nie są i chyba nigdy nie były postrzegane jako męskie, a jedynie tylko pewna ich odmiana typu jakieś krwawe napier/dalanki etc. Od kiedy pamiętam dziewczyny też grały na np. gameboyach czy pegazusach. Choć gry same w sobie to dość pusta rozrywka. Takie nawalanie przez pół dnia w jakąś gierkę kojarzy mi się z mało ambitnymi osobnikami, którzy są za głupi by zająć się czymś innym. Albo takimi, którzy nie raz żyją bardziej życiem jakiejś postaci niż swoim, uciekają w ten sposób od własnych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym życiem 20 lat za murzynami to chodziło mi o to, że sporo dziewczyn/młodych kobiet właśnie gra w te gry uznawane za bardziej męskie niż kobiece. Mało to jest tych, które np. nigdy w nic nie grały. Nie jesteś wcale żadnym wyjątkiem (choć pewnie byś chciała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczesne gry są do tego stopnia zaawansowane, że można je praktycznie przyrównać do filmów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Choć gry same w sobie to dość pusta rozrywka." wydaje mi się, że mało gier w życiu widziałaś, skoro tak uważasz :) "Takie nawalanie przez pół dnia w jakąś gierkę kojarzy mi się z mało ambitnymi osobnikami, którzy są za głupi by zająć się czymś innym" A czym innym ma się zająć? Rozrywka jak rozrywka, z gier można się dużo nauczyć i dużo wynieśc, ale skoro ty znasz tylko jakies puste nawalanki...Tak, pewnie są "zbyt głupi" na to, by tępo ogladać tv jak większość społeczeństwa, a ich "głupota" polega na tym że wolą interaktywną rozrywkę w której trzeba rozwiazywac problemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co takiego można niby wynieść z gier? Dużo wynieść to można z książek, ale nie z gierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z gier można się nauczyć języka angielskiego :) do tego udowodniono naukowo, że granie w gry ćwiczy mózgownicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A co takiego można niby wynieść z gier? Dużo wynieść to można z książek, ale nie z gierek" Z ciekawości - w jakie gry grałeś/ łaś? Nie wiem czy wiesz, ale wiele gier rozwija wiedzę np. historyczną(np. z Assasin Creed sporo się dowiedziałam), albo zdolności intelekturalne - byle debil nie potrafi grać w gry obfitujące w zagadki, skomplikowaną fabułe, albo strategiczne, logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktory level w tipji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sobie właśnie kupiłam na partnershop.pl PC BIG BOX - Microsoft Pandora's Box

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naczelna
Assasins Creed przechodzi się sam, to nie jest gra, czyli coś przy czym trzeba pomyśleć, natrudzić się, tylko interaktywna rozrywka dla gimbazy, do której się zaliczasz z racji wieku. A gry, wysiłek intelektualny, nawet jako rozrywka, zawsze był dla mężczyzn, kobieta miała ładnie wyglądać, zajmować się domem i rozmawiać o przyziemnych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AstaLawista
No właśnie też się nad tym zastanawiam ;p sama lubię czasem zagrać w jakąś grę na konsoli, x-boxie czy nawet na komputerze ;p narzeczony zaopatruje mnie w ciekawe nowości, które znajduje na tej stronce: http://pobierzgry24.pl/o-nas/ :) fajna sprawa, bo jest wiele pełnych wersji oraz dem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktn
Teraz większość dziewczyn stara się być taką "gamer girl" znam takie co ciagle udostępniają jakieś zdjęcia, filmiki z lola itp.. kazda normalna grająca dziewczyna się tym nie afiszuje. A dlaczego są potrzegane jako rozrywka dla mężczyzn? Zobacz rankingi znanych gier i policz ile w topce jest facetów a ile dziewczyn. Może jedna, 2 się znajdzie. Laski są w tym słabe i już. Nie mówię o wszystkich rzecz jasna, ale w wiekszość jest na początku napalona a chwile później odpuszcza. Po IEMie w katowicach z 10 moich koleżanek zadeklarowało się, że będzie nawalać w lola i skończyło sie na samym gadaniu. Ta paplanina ustała kiedy ucichło po IEMie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×