Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karlanka

Elektryczna tarka do warzyw

Polecane posty

Witam forumowiczki :-) Od dawna szukam elektrycznej tarki glownie do MARCHWI i nie moge nigdzie takiej znalezc, wszedzie sa tylko do delikatnych warzyw a jesli juz do ciezkich warzyw to nie da rady aby warzywo zetrzec na papke tylko w plastry albo w paski :-(((( Interesuje mnie taka tarka aby jak najdrobniej posiekala MARCHEW, nie na drobne plasterki ale - NA PAPKĘ (tak jak sie robi papke z marchwi i jablka np dla 5 miesiecznego niemowlaka). Na allegro sa tarki ktore tra ziemniaki ale raczej nie nadaja sie do marchwi, poniewaz wysylalam wiadomosci do uzytkownikow i albo sie nie nadaja albo w ogole nic nie odpisuja . Musze scierac codiznnie ok 5duzych marchewek a niestety to jest pracochlonne i boli, szczegolnie jesli ma sie male rece. Zalamka :-((( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. A niby czemu tarka do ziemniaków nie zetrze marchewki? Bzdura. 2. Każda maszynka do mielenia z przystawką do sałatek ma w tej przystawce cylinder do tarcia na miazgę. 3. Po co ci codziennie 5 tartych marchwi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo maszynka do mielenia mięsa z funkcją szadkownicy albo thermomix albo jakiś blender dobry co kruszy lód. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. A po co ci te tarte marchewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 marchwi dla rodziny zdrowe odzywianie - aby ograniczyc inne dosyc kaloryczne potrawy po tłustej zimie, i co wazne marchew z jablkiem do zasycajaca slodycz, czego chcec wiecej :D thermomix niestety odpada 3000 to za duzo, mam blender z funkcja kruszenia lodu i to jest jedna wielka lipa kompletnie nie radzi sobie z nia:/// chcialam wydac gora 300zl, i aby tarka sluzyla tylko do marchwi bez zadnych innnych funkcji ale niestety taka nie istnieje. Na allegro jest maszynka elektryczna do samych ziemniakow (biala) ale nie wiem czy da rade, jak sie wpisze w wyszukiwarke od razy wyskakuje, wyslalam do faceta 2 pytania ale chyba nie radzi sobie z marchwia bo juz tydzien zadnej odp, tyle robotow a do glupiej marchwi nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do maszynki do mielenia mięsa z funkcją szatkownicy, wlasnie weszlam na str biedronki i tam jest taka: firmy hoffen, posiada nakladke z małymi oczkami , no ale wlasnie czy z niej bedzie papka czy wiory??? bo jak wiory to juz odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zelmerowską. Kupowałam jakieś 4-5 miesięcy temu, z przesylką kosztowała mnie ok. 260 zł. (maszynka z 3 sitkami, plus przystawka do sałatek: kroi na plasterki, trze na wiórki 2 grubości i trze na papkę). O tak wygląda to do najdrobniejszego tarcia: http://agdczesci.bazarek.pl/opis/3619888/tarka-szatkownicy-zelmer-do-tarcia-ziemniakow.html Tej biedronkowej nie znam, ale z opisu mi wychodzi, że takiego jak wyżej cylindra nie ma (tylko te "wiórkowe"). Marchwi na papkę nie tarłam, ale ziemniaki tak, zero problemów, więc nie sądzę, żeby z marchweką problemy były :) A poza tym chyba zawsze można normalnie przepuścić przez masznkę i sitko, jak mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz jaki to model zelmera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Diana coś tam, numerek musiałabym sprawdzić dokładnie (ale chyba większych różnic nie ma między poszczególnymi, może jakiś dodatkowy element).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam blender Bosch msm88190, który w zestawie posiada tarke np do ziemniaków. Trę na niej ziemniaki na placki , więc myślę, że i do marchewki by się nadała. Jutro spróbuję, bo sama ciekawa jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takim razie prosze o relacje z utarcia:) czy wior czy moze zaskoczenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak więc moj Bosch sprawdził się znakomicie, marchewka starta elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jest Pani już zmęczona ręcznym tarciem warzyw, to naprawdę warto zakupić manualną. Dobrym urządzeniem, które radzi sobie z szatkowaniem również bardzo twardych warzyw jest szatkownica Hendi. Można ją zakupić na poniższej stronie: https://galeriagastro.pl/szatkownica-manualna-do-warzyw-p-3415.html Za produkt trzeba zapłacić nieco więcej, niż za ręczne szatkownice, jednak jego użytkowanie jest wygodniejsze i mniej męczące. Lepiej dołożyć kilka złotych i kupić produkt naprawdę wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×