Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy jakie są wasze ulubione książki

Polecane posty

Gość gość

Podajcie tytuły, jakie książki są wasze ulubione, do jakich lubicie wracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Służące, biały hotel ale najbardziej lubię kosinskiego czytałam jego każda książkę po kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Mistrz i Małgorzata", "Przepiórki w płatkach róży", "Sto lat samotności" to moja najukochańsza trójka - kolejność przypadkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:13 - no coś ty, ja przeczytalam raz tylko "Malowanego ptaka" i mam dość :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie i dlatego nie powinno się pytać innych o ich ulubione książki bo są różne gusta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17:24 no właśnie przeczytałaś tylko jedną książkę Kosińskiego, bardzo kontrowersyjną z resztą, oceniłaś jak to się mówi "książkę po okładce" Kosiński to był mózg ;) jego powieści są świetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie powieści Dostojewskiego, Wichrowe Wzgórza, Królowa Margot, Przeminęło z Wiatrem, Król Szczurów, Władca Much, Lśnienie, itp.itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarne skrzydla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu tak mało tu jest o książkach? Dziewczyny widzę, że lubujecie się w klasyce, jak to miło, ze ktoś jeszcze ceni . Moje diamenciki to: Nazywam się Czerwień Gra Anioła Smażone Zielone Pomidory Rachatłukum Mistrz i Małgorzata Wojna i pokój Władca Pierścieni Chłopiec z Latawcem Inne Pieśni Czarne Bataliony Siedemdziesiąt Dwie Litery Lód W rajskiej dolinie wśród zielska Koniec Świata w Breslau Prowadź swój pług przez kości umarłych Kroniki Jakuba Wędrowycza Boso ale w ostrogach Zośkowiec Sąd nad antychrystem Czerwony błazen Sześć pięter luksusu Cafe pod Minogą Helena w stroju niedbałem czyli Królewskie opowieśc***ana Piecyka Czaszka w rondlu Dmuchnij pan w Balonik Ksiuty z Melpomeną Koza w kagańcu Pantofelki z flądy Pożycz mi rewolweru Trup przy telefonie W sidłach demona Wisła się pali Opowieści galicyjskie Dwa księżyce Fantasia alla polacca :D To takie szybkie okrojone zestawienie moich najulubieńszych, z każdą książką czuję się związana, każdej mogłabym napisać krótki rys i kilka słów osobistej recenzji :) Powiedz mi co czytasz, a powiem ci kim jesteś... hmm... ciekawe co na tej podstawie można powiedzieć o mnie. Jestem jakimś wędrownym grajkiem z tajemniczą przeszłością :D Na pewno siedzę w poprzedniej epoce, żyję dawną Polską i dobrze się czuję w przedwojennych szemranych kafejkach :P Wódeczkę zakąszam śledzikiem, a w tobołku noszę pajdę chleba :P A wy kim jesteście wedle tego co czytacie? Napiszcie coś o sobie z dystansem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, też uwielbiam "Przeminęło z wiatrem", z wcześniejszych klimatów "Targowisko próżności". Z klasyki, oczywiście, "Mistrza i Małgorzatę". Mocno mnie ruszył "Rok 1984" i "Folwark Zwierzęcy". Kilkanaście razy czytałam "Egipcjanina Sinuhe" i "Krystynę, córkę Lavransa", ale od lat już po nie nie sięgnęłam. Lubię wszelkie biografie i książki oparte na biografiach, "Kochałam Tyberiusza", "Pasja życia", "Udręka i Ekstaza", "Frida". Polecam każdemu "Zabić drozda" (jedyna którą czytam regularnie od dzieciństwa), i "Służące". Wracam również regularnie do "Zielonej Mili" i "Skazanych na Shawshank". Bardzo mi się podobał "Cień Wiatru" ale kolejne już nie bardzo. Z fantastyki i fantasy Pratchett obowiązkowo, King- ale to już tylko niektóre, oczywiście Sapkowski, chyba nawet bardziej od sagi o Wiedźminie- trylogia husycka, do tego trylogia Tolkiena (w innych jego się gubię), Piekara. No i oczywiście Chmielewska (chociaż mi nie podeszły tak bardzo jej ostatnie książki) i Christie :) Na nowościach nie bardzo się znam, przyznaję. A ostatnio w koszu z tanimi książkami trafiłam na "Władcę Barcelony" i polecam! Czekam aż mały podrośnie trochę do Astrid Lindgren, bo dalej jestem zakochana w "Mio, mój Mio", "Braciach Lwie Serce" i "Ronji, córce rozbójnika". Na razie tyle fajnie że już baśnie i bajki z klasyki czytamy, bo chyba z tego nie wyrosłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, daga-jaga wymieniła "Smażone zielone pomidory"- ja za wszystkimi książkami Fannie Flagg szaleję, a pamiętam jak mąż mi znalazł kiedy byłam w ciąży "Dogonić tęczę" to się czułam jak dziecko z prezentem gwiazdkowym bo tego nie czytałam jeszcze. Niby wszystko proste i banalne ale jej książki mają taki uroczy klimat że się robi ciepło na sercu. A, i jeszcze tak dla samego pięknego języka, bo tłumaczenie genialne, Colette, seria o Klaudynie i "Dom Klaudyny" który niby jest w serii ale bardziej autobiograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy też jak daga siedzicie w przeszłości w jakiejś sennej bohemie spowite dymem z fajeczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię kryminały i thrillery wszystkie ale to wszystkie od klasycznych A. Christie po sagę Millenium Przeżywam, boję się, kminię, nie śpię, bo mam pełne gacie ze strachu ale czytam twardo :P więc odpowiadając na dagi pytanie. Jestem jakimś świrniętym detektywem albo starą ciotką trującą swoich byłych mężów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
Dzienniki Gombrowicza, Sto lat samotności Marqueza, Staroswiecka Historia Szabo i cała tona innych, nie sposób wymienić, natomiast do dziś nie wiem co ludzie widza w Mistrzu i Małgorzacie - czytałam dwa razy... nie wiem, może jeszcze nie dorosłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo w inkszym klimacie siedzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daga jaga lubisz Wiecha widzę, a ja też go kocham :D no ten polot i humor jest nie do przecenienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z mlodszym czytamy teraz Kubusia Puchatka a ze starszym Harrego Pottera.To sa w tym momencie nasze ulubione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
lubię różne klimaty - to nie jest tak, że mam jeden ulubiony, ale tej ksiązki nie łapię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam Nurowską, łapczywie sięgam po Wiśniewskiego. Może to mniej ambitne, ale przy dwójce małych dzieci i tak siebie podziwiam, że co miesiąc lecę do biblioteki i ze dwa, trzy czytadła biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saga o wiedźminie to jedna z nielicznych pozycji do której częso sięgam:) Czytałam całoś cchyba z 10 razy. Też nie wiem co ludzie widzą w Mistrzu i Małgoracie jakoś mnie nie powaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
thrillery i kryminały, mogą być też sensacyjne, fantasy, przygodowe. podobnie jak gość baza to dla mnie A.Christie. jakbym miala obejrzec film na podstawie czytanych przez mnie ksiazek to bym chyba pod kocem z zamknietymi oczami siedziala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie bądź śmieszna mniej ambitne to są te kury, które się wyzywają na innych tematach aż zgroza czytać, a ty tu z takimi wątpliwymi przewinieniami wylatujesz :P Ja to nawet sieczkę Grocholi przeczytałam jak miałam fazę na lajcik :P czasem tak trzeba. Fajnie, że jest parę osób czytających książki na tym forum :) Ja natomiast podobnie jak daga jaga lubię klimaty sprzed wojny. Oglądałam ostatnio ekranizację Dwóch Księżyców i Cafe pod minogą i muszę powiedzieć, że całkiem udane mimo oczywistych odstępstw od książkowych pierwowzorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ulubiona to "Dalekie pawilony", akcja dzieje się w Indiach, dawno temu był taki serial, ale pewnie jesteście na niego za młode. następne w kolejce to "Wichry wojny" oraz "Wojna i pamięć". Też zaczęłam od serialu, potem ukazała sie książka. Natomiast "Przeminęło z wiatrem" czytałam tyle razy, że obecnie nie potrafię na nią patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno moge polecić Służące, Tatiana i Aleksander- cała serie, Sekretne życie pszczól, obecnie czytam Zaginiona dziewczyne i bardzo m i sie podoba. W mlodosci czytalam duzo Whortona, Carrolla, cala Sage o Ludziach Lodu Margit Sandemo ;) i te pozycje tez polecam. Na razie moja ukochana ksiazka to Sluzace , film tez polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kryminały Harlana Cobena Córka opiekuna wspomnień Kim Edwards Chyba wszystkie Jodi Picoult Ogólnie czytam bardzo dużo, różne gatunki, prócz romansów. Nie ograniczam się do konkretnego gatunku, czytam to na co akurat mam nastrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paoska
ju tuż czutam ksiunżki i mam swoich kwietniowych ulubienców ^^ :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje nie tak znowu dawne odkrycie to Majgull Axelsson - wszystkie jej książki są niesamowite, z niecierpliwością czekam na kolejną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o Jodi Picoult to "Drugie spojrzenie" jest książką, której nie potrafię zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio nie mam czasu na czytanie ale bardzo chętnie wracam do książek Wiśniewskiego, widziałam także w formie e-booków na BookMaster.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bridget jones 28
a ja lubie bridget jones, paulo coelho, dan brown, tolkien, wszelkie kryminaly, trillery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×