Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zrobić dobry ajerkoniak?

Polecane posty

Gość gość

Witajcie kochane, czy któraś się orientuje jak zrobić dobry koniaczek? Pzdr, Arleta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypic po kieliszku koniaku i zlapac faceta za jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co ty wkoncu chcesz koniak czy ajerkoniak ???? Koniaka to nie słyszałąm zeby ktos robił raczej sie to w sklepie kupuje a co do ajerkoniaku to zółtka dobry spirytus rewelacja swojski pyszny gesty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ajerkoniak, sorry za pomyłkę. No ale jak to zrobić dokładnie? Mam na myśli co i jak dodawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej dobry ten przepis - mja babcia tak samo robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ahaha ale sie naj***e :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbowałam wedle tego przepisu i jest z******ty! Buziaczki, Arleta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam przepis na ajerkoniak, który sprawdza się od lat (to przepis z zeszytu mojej babci) 6 żółtek (jajka muszą być świeże, dobrej jakości i wymyte) 1 szklanka cukru(ja daję 3/4 szklanki) 1 łyżka ekstraktu waniliowego 1 szklanka mleka 1 szklanka spirytusu Mleko zagotować, żółtka miksujemy z cukrem na kogel mogel jasny i puszysty ok 10 minut , Do żółtek z cukrem dodajemy ekstrakt waniliowy i powoli wlewamy lekko ciepłe mleko, mieszamy do uzyskania temperatury pokojowej, na koniec po trochu dolewamy spirytus. Rozlać do butelek, przechowywać w lodówce - do spozywania po przegryzieniu np na drugi dzień :). Może się lekko rozwarstwiać, wtedy wystarczy potrząsnąć butelką - to produkt naturalny wiec ma prawo. Z czasem też gęstnieje i ma przyjemną aksamitną konsystencję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. ekstrakt waniliowy robi się tak: laskę wanilii przeciąć wzdłuż, wyskrobać ziarenka, wszystko wrzucić do zakręcanego małego słoiczka, zalać wódką i przechowywać w ciemnym miejscu. Gotowy po ok tygodniu - nabierze ładnej bursztynowej barwy i będzie coraz intensywniejszy. można uzupełniać wódkę, aż wanilia "straci moc" (wtedy ją po prostu wrzucam do mleka jak np gotuje krem busdyniowy ps2. białka pozostałe po ajerkoniaku można zamrozić i wykorzystywać wg potrzeby. Ja robię bezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uwielbiam te swojskie ajerkoniaki latem lody ajerkoniak owoxce i smkiertana ubita 30% mmmmnnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×