Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wisienka19042015

Poszukuję zawodu, mam alergię skórną

Polecane posty

Postanowiłam zwrócić się z prośbą o poradę do Was. Mam dość silną alergię skórną na metale, szczególnie chrom i nikiel. Egzema widoczna jest na dłoniach prawie zawsze, bardziej lub mniej. A niestety właśnie o dłonie chodzi. Niedługo kończę technikum gastronomiczne (szkołę wybrałam nie mając pojęcia, co mnie uczula) i niestety nie mogę pracować w zawodzie. Pozostały mi więc studia lub technika dla dorosłych. Osobiście bardziej skłaniam się w stronę drugiej opcji, jednak nie mam pojęcia jaki zawód wybrać, aby nie podrażniał mojej skóry. Zastanawiam się nad technikiem farmacji, administracji, ewentualnie pracą w policji. Chciałam prosić o porady kobiety dotknięte chorobą podobną do mojej lub takie, które widzą jakieś rozwiązanie tej sytuacji. Czuję się okropnie, zwłaszcza że na polskim rynku pracy jest wiele osób, które mimo zawodu nie znajdują zatrudnienia. O zarobkach już nie wspominając. Dodam jeszcze, że wielokrotnie czytałam strony z opisami różnych zawodów, fora internetowe, gdzie ludzie porównywali różne profesje. Jednak zazwyczaj pod kątem godzin pracy i zarobków. To też mnie interesuje, ale przede wszystkim - proszę, powiedzcie w jakim zawodzie pracujecie, jak wykonujecie swoją pracę na co dzień, czym się zajmujecie. W drugiej kolejności powiedzcie proszę, czy trudno znaleźć pracę w Waszym zawodzie, jeśli możecie, to ile zarabiacie netto. Mam nadzieję, że pomożecie mi odnaleźć jakieś światełko w tunelu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja bratowa ma uczulenie na nikiel. Pracuje jako księgowa, i raczej nie narzeka na pracę ani zarobki (ale ona zna też dobrze niemiecki, i pracuje w firmie niemiecko-polskiej, nie wiem, na ile to ma znaczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×