Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pomocy

Polecane posty

Gość gość

Witam, nie mam pomysłu na obiad z piersia z kurczaka. Juz znudzily mi się kotlety, sosy itp. Chciałabym spróbować coś innego. Tylko nic do głowy mi nie przychodzi, za wiele składników tez nie mam. -Piersi -jajka -pomidorki koktajlowe -kawalek ogórka -cebula -tunczyka z puszki, kilka konserw mięsnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakąś wariację na temat "pollo tonnato" możesz zrobić (szukaj przepisów pod "vitello tonnato", będzie ich więcej, a nie musisz używać cielęciny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz jasniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AtraMa
Na przyszłość, może po prostu coś w stylu paelli, do której można wrzucić wszystko, co akurat ma się pod ręką :) http://wp.me/s6zyK2-paella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karahi Chicken :) Cebulę czerwoną obrać i pokroić na ósemki, a potem każdą ósemkę w poprzek na pół, oddzielić poszczególne warstwy. Paprykę w dwóch kolorach umyć, oczyścić i pokroić na około 2cm kawałki. Dwa średnie pomidory sparzyć i obrać ze skórki, pokroić w kostkę (można zamiast tego użyć pomidorów z puszki; koncentratu nie polecam, bo chodzi o to, że miąższ z pomidorów robi nam konsystencję sosu). W woku rozgrzać dwie łyżki oleju, po czym zmniejszyć ogień na średni, wrzucić 2 listki laurowe, 3 suszone papryczki chilli, szczyptę asafetydy, łyżeczkę garam masali, łyżeczkę kminu rzymskiego mielonego i mielonej kurkumy, podsmażyć mieszając. Dodać pomidory, 3/4 łyżeczki soli, wymieszać, można podlać 1-2 łyżkami wody, żeby się nie przypaliło. Smażyć, mieszając od czasu do czasu aż pomidory się rozpadną. Dodać pokrojoną w kostkę pierś z kurczaka i dusić przez 5 minut, dodać paprykę i cebulę, dusić aż mięso i papryka będą miękkie. Na koniec dodać 3 łyżki gęstego jogurtu naturalnego. Spróbować i ewentualnie doprawić do smaku. Można dodać posiekaną świężą kolendrę. Przyprawy kupuję w sklepie indiaonline.pl. Jest też specjalna mieszanka przypraw do tej potrawy, ale ja wolę sama komponować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×