Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Żal mi osób, dla których jedynym sposobem zdobycia wiedzy jest szkoła

Polecane posty

Przecież inteligentni ludzie czytają z własnej woli i w ten sposób poszerzają wiedze, wynika to z naturalnej ciekawości świata :) zupełnie nie rozumiem osób, które twierdzą ze czegos nie wiedzą, "bo dawno skończyły szkołe", wydaje mi się to bardzo prostackim podejściem do życia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawość wynika z inteligencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedza jest bardzo obszerna Kasiu. To nie tylko historia, ale tez inne dziedziny np. filozofia która sie ludziom przydaje w rozwiązywaniu problemów w życiu codziennym, można zgłębiać wiedzę dotyczącą technik fotograficznych, szycia obuwia, istnieje wiedza archeologiczna, geologiczna, historia filmu, historia jednego kraju. Zależy co kogo interesuje. Zglebiajac jedna wiedza zaniedbujesz inna. Po co ci wszystko wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia jest niedoscigniona we wszystkich dziedzinach, chcesz powiedzieć ze jesteś milion razy mądrzejsza od Einsteina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jest komuś dane wychować się poprzez rodziców którzy nie mają alergii do wiedzy (książek itp), to wyrasta się w przekonaniu że wiedza jest ciekawa i człowiek ma ochotę wsiąkać jak gąbka, wszystko co go interesuje. Odmienna sytuacja ma odmienne skutki. Względem szkoły, ja nie pamiętam ułamków i prawie żadnyh regułek matematycznych bo nigdy nie byłam zmuszona ich używać. Nie pamiętam wszystkich historycznych dat bo nigdy nie musiałam ich używać, i mam gdzieś czasy kiedy Krzyżacy robili coś tam, coś tam bo TA wiedza nie jest mi zupełnie przydatna ani pomocna. Posiadam swoją mądrość życiową która okazała się ceniejsza aniżeli to, co uczono mnie w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Po co ci wszystko wiedzieć? " A dlaczego nie? Pamięc ludzka nie jest szczególnie ograniczona, to nie twardy dysk na którym kończy sie miejsce i trzeba rezygnować z czegoś, by zmieścić coś innego :) Nie rozumiem i nie pochwalam takiego pragmatyzmu, dzielenia wiedzy na użyteczna i nieużyteczną, człowiek nie jest robotem, narzędziem, żeby rozwijać sie tylko w "użytecznym" kierunku. "Wiedza jest bardzo obszerna Kasiu. " Wiem o tym i interesuje się wieloma dziedzinami wiedzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tak, zapewne rozwiazujesz codziennie skomplikowane zadania żeby zgłębiać matematykę, fizykę i chemie. To juz jakas paranoja i obsesja. Znasz twórczość wszystkich malarzy, rzeźbiarzy od zarania dziejów, wszystkich pisarzy, poetow. Zastanow się, przecież ty jesteś jakimś przerażającym monstrum który próbuje cos na sile ludziom wcisnąć, narzucać swój niekwestionowany światopogląd. Niech się ludzie interesują tym co ich uszczęśliwia a nie wszystkim żeby imponowac każdemu kogo spotka. A nuż będzie rozmowa o podróżach na księżyc a ty ani me ani be, wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedyś dużo pamiętałem postaci historycznych, cesarzy, królów a teraz wszystko mi wyparowało. Biblię czytałem, a sporo postaci nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Tak, tak, zapewne rozwiazujesz codziennie skomplikowane zadania żeby zgłębiać matematykę, fizykę i chemie. " Nie, czytam artykuły popularnonaukowe itp :) Niektóre dziedziny zgłębiam mocniej, niektóre powierzchownie, ale naprawde sporo rzeczy jest w stanie mnie zainteresować. No dobrze, do matematyki nie mam umysłu :P "Interesuje się wieloma dziedzinami wiedzy" nie równa się "wiem wszystko" :) jednak podstawowe fakty wypada znać, a wiele ludzi ma deficyty nawet w najprostszej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiaszatanistka. Znasz się dobrze na innej muzyce niż np metal ? Np rap, pop, muzyka klasyczna ? Na kinie się znasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznij żyć bo może się jutro okazac ze masz hifa albo raka a nigdy nie zaznalas prawdziwych uczuć. Nie mówię o miłości do faceta ale uczuciach prawdziwego szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kasiaszatanistka. Znasz się dobrze na innej muzyce niż np metal ? Np rap, pop, muzyka klasyczna ? Na kinie się znasz ? " Znam w przynajmniej takim zakresie, żeby nie wyjść na idiotkę :P "Zacznij żyć bo może się jutro okazac ze masz hifa albo raka a nigdy nie zaznalas prawdziwych uczuć. Nie mówię o miłości do faceta ale uczuciach prawdziwego szczęścia " O co ci chodzi? :) Nie pomyliłeś/łas tematu? Bo ta wypowiedź średnio tu pasuje, nie widze związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tego nie wiadomo czy znasz muzyków rapowych, klasycznych, popowych w szerszym pojęciu. Zresztą chyba masz jakiś kompleks bycia wszystko wiedzącą, po prostu to podchodzi pod chorobę psychiczną już, aby wszystko wiedzieć. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia jest po prostu bardzo bogata stać ją na pogłębianie wiedzy w każdej dziedzinie. Ma hojnych sponsorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"po prostu to podchodzi pod chorobę psychiczną już, aby wszystko wiedzie" Jeszcze tego nie słyszałam - posiadanie dużej wiedzy to choroba psychiczna :D "Zresztą chyba masz jakiś kompleks bycia wszystko wiedzącą" Nie, nie mam kompleksu czy czego sobie nie wymyślisz :-o po prostu łatwo chłone wiedzę a jej poszerzanie sprawia mi przyjemność. Masz z tym jakiś problem? Chcesz abym była głupia, wtedy będe normalna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia, wracaj na temat o królach. To ja, ta od Oktawiana i dwóch żeńskich królów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tego nie wiadomo czy znasz muzyków rapowych, klasycznych, popowych w szerszym pojęciu. Zresztą chyba masz jakiś kompleks bycia wszystko wiedzącą, po prostu to podchodzi pod chorobę psychiczną już, aby wszystko wiedzieć. Dobranoc. X Nie wiem co na to Kasia. Wypowiem się za siebie. Nie można wiedzieć wszystkiego bo Homo sapiens zbyt krótko żyje. Poszerzać horyzonty w wielu dziedzinach i pragnienie bay wiedzieć najwięcej na ile jest ludzko możliwe nie jest chorobą psychiczną. Ja mam szerokie zainteresowania i czas, aby chcieć i szukać wiedzy na wiele tematów. Tych które mnie interesują aby przynajmniej móc wiedzieć dlaczego. Nie cierpię osób które nie potrafią wytłumaczyć dlaczego czegoś nie lubią. Odpowiedź "bo tak" jest żenująca i prostacka i....TU dopiero potrzeba psychologa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz sobie miec to podejscie ala "jestem lepsza" itp. ale musze ci powiedziec,ze wcale nie jestes, tylko ci sie tak wydaje. tak samo skonczysz jak ci, którymi dzis gardzisz. nic ci nie pomoze, w koncu trafisz do tego samego worka co cala reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*Tych które mnie interesują i te które mnie nie interesują miało być ale zjadło mi to zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×