Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak kiełkuje fasolka szparagowa

Polecane posty

Gość gość

proszę o wybaczenie ale nigdy nie siałam fasolki szparagowej, w tym roku po raz pierwszy w życiu 8 maja wysiewałam fasolkę , wydaje mi się że zrobiłam wszystko jak na opakowaniu tj głębokości i odległości. zauważyłam że już w kilku miejscach mam te nasiona jakby na wierzchu a z nich widać już wypuszczający kiełek-korzonek . martwię się czy to dobrze że te nasionka widać czy nie przeszkodzi im jakaś zła pogoda i czy rzeczywiście tak to powinno wyglądać, czy może powinny pojawić się liście zamiast tych nasion, czy powinnam coś poprawić? wysiać ponownie tylko głębiej a może przysypać ziemią? czy tak to powinno wyglądać i nić nie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie rób, z ziarna fasoli najpierw wychodzi korzonek do dołu, a potem liścienie do góry i one czasem mają je sobie jeszcze resztki nasionka fasola to silna roślina, chroń tylko od ślimaków, a poza tym nic więcej nie trzeba robić (jeśli to tyczna, to szykuj podpory, jeśli karłowa, nie trzeba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie nie przyklepałaś ziemi po posianiu i wierzchnią warstwę wymył deszcz albo podlewanie. Możesz spokojnie troszkę dorzucić, żeby ochronić ziarenko przed np. ostrym słońcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie rob,sialam w tamtym roku i było tak samo ,wyszla wspaniala:)a od slimakow chron,poczytaj o tym,bo w tym roku ich mnostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ślimaki mam jedną radę, nieekologiczną, ale skuteczną - niebieskie kuleczki ;) z Brosa chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję wszystkim , odetchnęłam z ulgą , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×