Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość TNS CBOS KAFE

SONDAŻ WYBORCZY KAFÉ

Polecane posty

Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spluwa Alechina
ps. "Ja nie mowię o 1939 r." Ale ja postanowiłem to przypomnieć bo to kluczowa data. Czy ja podważałem fakt że radzieccy żołnierze ginęli ? z perspektywy skutków historyczno politycznych.. nieśli kolejne zniewolenie. To nie byli ludzie niezależni ... byli marionetkami w rekach Stalina , tak jak do nas wjechali na czołgach podczas "wyzwalania " ) a wcześniej w 39 roku... tak nie wyjechali do początku lat 90-tych. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spluwa Alechina
Niepo wczoraj Jesteście chorzy z nienawiści do PISu. > PIS jest chory z nienawiści do własnego narodu a przynajmnie części tego narodu. A od nas dostaje to co emituje do nas. Zasługuje na mocne słowa. akcja wywołuje reakcję. Za te wszystkie toksyny odpowiedzialny jest PIS. Ja nie mam w sobie żadnej agresji i nienawiści do innych ale jeżeli PIS nazywa mnie gorszym sortem to ja nie pozostanę bierny i nie nadstawię drugiego policzka. to co napisałeś jest obłudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak.. tam rzeczywiście nieśli ze sobą wyzwolenie. W innych przypadkach niezależnie od ofiarności żołnierzy, nieśli komunizm który nas zniewolił na całe lata. Nie rozumiem jak tego nie można ...rozumieć. tak emocjonalna reakcja może oznaczać że miałaś Rosjan w rodzinie.Nic złego przecież. > Akurat w mojej rodzinie nie było Rosjan z tego co wiem. Ale przeciez to nic nie ma do rzeczy. A co do zniewolenia to zapominasz o Jałcie. Poza tym trzeba trochę poznac historię bo nic nie jest białe czy czarne, sa rozne odcienie bieli i czerni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tobie jeszcze to, że Rosja pokonała Hitlera, że na naszej ziemi swoje życie oddały setki tysięcy radzieckich żołnierzy, dla niektorych osob nie ma żadnego znaczenia, nie mówiąc juz o przywódcach naszego państwa. Oburza mnie to, że o Katyniu, w ktorym zginęło ok. 20 tys. Polaków (a Wołyń???) mowi się bez przerwy, wciąz i stale, podczas gdy Niemcy wymordowali niemal 6 mln obywateli Polski to o tym mówi się rzadko i bardzo niewiele Dzisiaj uważa się Niemcy za naszego sojusznika i w UE i NATO, podczas gdy Rosja traktowana jest przez nas jako wróg nr 1. Nie porównuje się wielkości: 20 tys. ofiar w Katyniu z 6 mln osób zgładzonych przez Niemcy. Nie porównuje się 6 mln zgładzonych przez Niemcy obywateli Polski z 600 tys. poległych na ziemiach polskich czerwonoarmistów podczas wyzwalania, co przecież było niczym innym jak przerwaniem mordowania Polaków przez hitlerowców. Sasiadowi z zachodu przebaczyliśmy i poprosiliśmy o przebaczenie. W drugą stronę jakoś to nie działa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaczka dziwaczka
A ja powiem, ostatnio media donoszą, że Niemcy nie pala się do obrony polskich granic tak pokazują badania wśród naszych sąsiadów zza Odry. Wynika z nich, że 57 % Niemców uważa, że gdyby Rosja zaatakowala któreś z sojuszniczych państw NATO takie jak Polska, czy kraj***ałtyckie, to niemiecka armia nie powinna przychodzic im z pomocą. Z roku na rok zwiększa się liczba Niemców, ktorzy są zdania, że Rosja nie stanowi żadnego zagrożenia dla ich kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absmak
Szkoda, że w naszej antymoskiewskiej pełnej nienawiści polityce nie stosuje się rad Gedroycia; im lepsza nasza relacja z Rosją, z nową zupełnie inną Rosją - tym nasz większy prestiż w Europie, bo dziś robimy za ośmieszających sie pajaców. O Katyniu pamiętać trzeba ale na litość Boską nie można ciągle z tego robić narzędzia do wiecznej ekspiacji Rosjan. Lata mijają, a jakże aktualne są te słowa. Ta wspólna historia na pewno historia tragiczna mogłaby być okazją do tego żeby nad grobami stanąć obok siebie, a nie przeciw sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez wiadomo nie od dzisiaj, że Polacy są narodem wybranym. To już jest wiadome od czasów Mickiewicza i “Dziadów”. Jako “Chrystus Narodów” to MY jesteśmy tymi, którzy wycierpieli najwięcej i najwięcej nam się należy. Należy nam się zawsze pokłon i przyznanie racji, nawet, kiedy obiektywne zapisy mówią, co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konstanty Radziwiłł wspiera rodzinę z kasy ministerstwa zdrowia? Szef resortu być może dopuścił się nepotyzmu 'Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł zanim objął stanowisko rządowe, kierował Naczelną Izbą Lekarską. Jak informuje „Newsweek”, wciąż jest z nią związany – przekazał jej 16 milionów złotych z kasy resortu. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że ponad 34 tysiące złotych z tej sumy trafiło do…żony i szwagra ministra Radziwiłła.'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absmak
Więcej ... http://natemat.pl/178747,konstanty-radziwill-wspiera-rodzine-z-kasy-ministerstwa-zdrowia-szef-resortu-byc-moze-dopuscil-sie-nepotyzmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sa nasze samozwańcze elity :( Słoma z butow zawsze wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przekrety sa tylko w PO, w PiSie wszystko jest uczciwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciagle malo i malo tym mendom. Czy kiedykolwiek doczekamy się rzadu uczciwych, kompetentnych ludzi ? A tak na marginesie wpuszczono lisa do kornika bo jak wiemy Radziwiłł szef NRL, dzisiaj jest ministrem zdrowia, zamienił jeden ciepły stołek na drugi. Interes lekarzy będzie chroniony jak zawsze, bo nie pacjencjentów. Pacjenci to ci co się po przychodniach szwendają i ciągle czegoś chcą. Gdyby nie pacjenci to dobrze by się pracowalo lekarzom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już sie zapowiada, że za lekarstwa bedziemy więcej płacić. Niedługo apteki beda zamykane, bo ludzie juz ledwo dychają. Zarobią firmy pogrzebowe a na pochowek bedziemy czekac w kilometrowych kolejkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w PiSie na fali jest hasło "pomoc polskiej rodzinie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'dojna zmiana' górą :( (((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najważniejsze, że w sondażach pis idzie w górę :P:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nazwisko od wieków dobrze się Polakom nie kojarzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absmak
Prezydent Andrzej Duda wręczył Ordery Orła Białego. 'Dziękuję za całe wasze dotychczasowe życie, wybitne z punktu widzenia Polski - mówił prezydent Andrzej Duda do Ireny Kirszenstein-Szewińskiej, Michała Kleibera, Michała Lorenca, Wandy Półtawskiej, Zofii Romaszewskiej i Bronisława Wildsteina, których odznaczył orderami podczas uroczystości w Zamku Królewskim.' >>> Znowu PAD ominął przepisy dot. przyznawania Ordery Orła Białego. Order przyznaje Kapituła, a obecnie w skład Kapituły wchodzi tylko pRezydent RP, jak donoszą media. :( Czy to nie skandal, ze Duduś przyznaje nagrode jednoosobowo, czy to nie arogancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absmak
No i przyznanie nagrody Bronisławowi Wildstein to jakieś nieporozumienie delikatnie mowiąc :( ((( Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Kapituły orderów: Skład Kapituły: 1. Prezydent RP Andrzej DUDA - Wielki Mistrz Orderu, przewodniczy Kapitule 2. Kanclerz Orderu – wakat 3. Sekretarz Kapituły – wakat 4. wakat 5. wakat 6. wakat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duda został sam bo wszyscy zrezygnowali z tej zaszczytnej funkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duda sam z " wakatami " ustalil i przyznał ordery :) to się nazywa praworzadnośc w wykonaniu aparatczykow PiSu juz widzę jakby pis darł pape gdyby tak zrobil któryś poprzedni prezydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie chce być w tej kapitule bo składac się może ona tylko z odznaczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za co psiapsióła JPII dostała tak wysokie odznaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pą prezydąt sam nie ustalał. na pewno były konsultacje ze Smerfem Ważniakiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a zasługi Romaszewskiej ? no chyba z tej paki, że to jest wdowa po Romaszewskim , tym opozycjoniście, który Polsce wystawił rachunek za walkę z poprzednim ustrojem i twierdzil, że stanowisko marszałka Senatu mu się należy!!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś x Połtawska to przynajmniej wiemy. sam sobie odpowiedziałes/łaś działaczka katolicka i znajoma JP2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumie kum
noooo fakt to ogromna zasługa dla Polski , znajoma Wojtyły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frannnca
czy te przyznane ordery sa ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×