Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

13 mies syn nie chce jesc kanapek

Polecane posty

Gość gość

Mam problem. Moje dziecko wypluwa wszelkiego rodzaju kanapki. początkowo jadł suchy chleb, ale w momencie wprowadzania kanapek z wędlina, żółtym serem czy twarożkiem momentalnie wszystko wypływa. Kroję mu je na małe kawałeczki. Nie mam już pomysłu. Jedynie co mu podchodzi to jajka na Mirko czy na twardo z chlebkiem. Czy jest szansa, że mu niebawem się od widzi. Dodam, że obiady zjada w całości i raczej nie grymasi. Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no cóż, mój też nie chce i robię problemu może mu zwyczajnie nie smakują a zęby już ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw sie u nas to samo a syn ma juz 1,5 roku suchy chleb, bulke je a juz z czyms to nie zawsze..tzn tak z wedlina serem czy twarozkami czasem je czasem nie czesciej nie..je za to kanapki z makrela w pomidorach, lososiem czy tunczykiem..wtedy to nawet wcina a nie je;-)nie wiem dlaczego..moze tak sprobuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo wędlina i żółty ser są po prostu niesmaczne, ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mu odpuść. Jeszcze się w życiu naje kanapek. Dorośli mają swoje gusta i kulinarne upodobania i tak samo dzieci. Kanapki nie są najważniejsze, można bez nich żyć, więc jak nie chce to niech nie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkałam dwa lata we Włoszech i przez ten czas nie jadłam kanapek bo tam nie ma zwyczju ich jeść ,nie wszędzie na świecie się je kanapki może dziecko je zacząć jeść jak pójdzie do szkoły moje tak zaczęły teraz jedza wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja córka ma 11 lat i też kanapek nie je, nigdy nie jadła. Może się to zmienić, a może dziecko po prostu nie lubi i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 9 miesięcy i odkąd zaczął dostawać jedzenie do rączki (kwałek chleba, sucharek, gotowane warzywa, banan) to nie chce jeść na śniadanie kaszek, ani nic co konsystencją przypomina papkę, nawet z kawałeczkami. Na śniadanie dostaje zatem kanapkę z cienką (zeskrobaną) warstwą masła i zjada jak nie wiem co. Może powróć do kanapki z masłem? Może odstraszyłaś dziecko tymi dodatkami, może za szybko? Możesz mu dać na śniadanie miks owoców z kaszą i taką kanapkę do rączki dodatkowo a ser żółty czy wędlina nie są dziecku w tym wieku potrzebne, wędliny wogóle mogłabyś dziecku darować bo to niezdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ja dziś swojemu roczniakowi dałam właśnie jak tu ktoś pisał kaszę z owocami i osobno chlebek do rączki. Gotuję łyżkę kaszy jaglanej i dodaję do zmiksowanych owoców (nektarynka, suszona śliwka węgierka, kawałek banana) oraz łyżki twarożku. Moje dziecko zjada takie owoce z dodatkami chętnie, warunek to by więcej było tego puree owocowego niż kaszy czy sera :). Kanapka jest z masłem lub pastą jarzynową (robię to tak że gotuję warzywa i miksuję z żółtkami jaj) i smaruję kanapkę i dziecko póki co nie grymasi. Wędlin, pasztetu czy innych dodatków nie podaję . Ser żółty można dać ale niech to nie będzie zasadą bo jest ciężkostrawny pomimo dobrej ilości wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×