Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
syla839

Jakie są prawidłowe wyniki tarczycy?

Polecane posty

Odebrałam wyniki i nie mam pojęcia jak je interpretować. TSH 3,61 µIU/mL FT3 3,28 pg/ml FT4 1,15 ng/dl Czy te wyniki są dobre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz podać normy dla ft3 i ft4. Ile masz lat? U kobiet tsh powinno być poniżej 2. Do kompletu brakuje jeszcze badania anty tpo i anty tg żeby ewentualnie wykluczyć hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w wynikach badan nie masz podanych obok wartosci jakie sa odpowiednie, prawidlowe? U mnie tak zawsze bylo na wynikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TSH3,61 µIU/mL 0,270 — 4,200 FT3 3,28 pg/ml 2,00 — 4,40 FT4 1,15 ng/dl 0,93 — 1,71 mam 23 lata. Wg mnie, oczywiście się na tym nie znam ale mieszcze się w podanych normach. Wizytę mam pod koniec przyszłego tyg. Koleżanka zaczęła mi mówić, że coś nie tak i są wartości podwyższone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Licząc procentowo rozstrzał między FT3 i FT4 jest dość spory (53:28) co u niektórych osób mogłoby sugerować lekką nadczynność, ale przy wysokim jednocześnie TSH jest to wykluczone, więc możliwe, że po prostu w diecie jest za mało selenu (niezbędny do właściwej przemiany ft4=>ft3). Objawy masz jakieś niepokojące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg objawów to bardziej mi pasuje na niedoczynność objawy to senność, zmęczenie, uczucie zimna, sucha skóra i włosy wypadające, bóle mięśni, przytyłam i nie mogę schudnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wynik TSH jest zdecydowanie za wysoki, poza tym ft4 w dolnej granicy + objawy niedoczynności sugeruja ewidentna niedoczynność tarczycy powinnaś wykonać jeszcze badania anty TPO i anty TG i z z tym do endokrynologa by jeszcze wykonać usg tarczycy i dostać leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i aby zachodzić w ciążę oczywiście wynik TSH należy obniżyć do wartości mniej więcej 1,5 obecny wynik TSH może oczywiście utrudniać zajście w ciążę choć niekoniecznie (każdy przypadek jest inny) jednak by w ciążę zajść bez obaw o zdrowie dziecka bezwzględnie musisz przyjmować teraz euthyrox by dziecko otrzymywało odpowiednią ilość hormonów w pierwszych 12 tygodniach ciąży, gdy samo jeszcze nie ma własnej tarczycy i hormony tarczycowe "bierze" od mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za odpowiedź. Nie mogłam zajść w ciąże a dzisiaj patrzę 2 kreseczki. jestem szczęśliwa, ale tez strasznie się boje o te wyniki i ewentualny wpływ na dziecko. Dzisiaj mam wizytę u ginekologa i endokrynologa. Właściwie to to mój lekarz ma dwie specjalizacje. A słyszałam, że niektóre kobiety chorują na tarczyce i rodzą zdrowe dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja szybko zostanie zdiagnozowane i dostane leki to będzie to miało duży wpływ na ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak najszybciej musisz zacząć brać euthyrox i nic się nie martw - wszystko będzie dobrze tylko jak najszybciej zacznij leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajetta 77
Witam:) Moje tsh z 5.06.2015 roku wynosi 7,080 i powtórzone 8.06.2015 wynosi 4,710... Zdziwiona jestem ze w przeciągu paru dni tak zmienił sie wynik... Czy możliwa jest tak predka zmiana i czy mogla zajść pomylka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odebrałam wyniki i nie mam pojęcia jak je interpretować TSH 0,151 mU/l Czy ktoś z was miał taki wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam wyniki tarczycy 

niby są w normie wiek 26lat 

 

TSH 1,968 norma 0.350-4,940

FT3 3,04 norma 1,58-3,91

FT4 0,83 norma 0,70-1,48

AGT  1,07 Norma <4,11

ATPO 1,32 norma <5,61

 

proszę o pomoc w interpretacji 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×