Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość romantyk213

Romantyczna kolacja

Polecane posty

Gość romantyk213

Pomóżcie mi :) Niedługo mija rok czasu od czasu pierwszego spotkania z moją dziewczyną... Pomyślałem, że fajnie by było gdybym przygotował jakąś fajną kolację dla dwojga... Mam w planach kilka rzeczy i dopiero później zamierzam ją zabrać do siebie. Nie chciałbym siedzieć przy garach godzinę lub dłużej, wiedząc, że moglibyśmy ten czas lepiej spożytkować :) Więc co mógłbym ugotować, tak żeby nie zajęło mi to więcej niż pół godzinki? Oczywiście nie licząc czasu na przygotowanie wszystkiego przed randką... Dziękuję z góry za pomocne rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwkość
W pół godziny ugotujesz: rosół na skrzydłach, jajka na twardo, pierogi, ziemniaki, mleko, bób, kopytka, kompot, białą i zwykłą kiełbasę, pyzy, makaron, fasolkę szparagową. Więcej jakoś nie przychodzi mi do głowy. Może ktoś coś dopiszę:-) Pamiętaj, że jest jeszcze smażenien pieczenie, dyszenie i zapiekanie. Jednak czytając Twój post domyślam się, że nigdy nie miałeś doczynienia z garami, bo pewnie mama wszystko robi. Więc lepiej zabiesz dziewczynę do knajpy i pozwól jej wybrać to, co chciałaby wtrząchnąć. No chyba, że pieniędzy też nie potrafisz sam zarobić i jesteś na garnuchu u mamy? Wtedy też jeszcze nie ma tragedii, bo możesz zabrać swoją dziołchę na: leśne poziomki, jagody, jerzyny, maliny a nawet szczaw. Jak widzisz jest tyle opcji, że dnia może braknąć:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stek, zielona sałata (sos winegret robisz wcześniej), frytki z piekarnika albo dobra bagietka. Albo spaghetti carbonara czy dużo innych dań makaronowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KUUUUUUUUUURWOLO spamerska dzivvko zassrana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam wczorajszy obiad ,zupa pieczarkowa i mielony,mogę ci podrzucić. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do makaronu - ja najbardziej lubię prosty makaron z serami pleśniowymi. Przepis jest bardzo prosty, wykonanie nie zajmie Ci dłużej niż pół godziny. Na patelnie wrzucasz pokrojonego camemberta i jakiś inny pleśniak - brie, lazur itp. Rozpuszczasz na małym ogniu, tak, żeby nie przypalić. Jak już się trochę rozpuści, to dodajesz śmietankę 30%, sól, pieprz i rozmaryn. W międzyczasie gotujesz makaron al'dente, odcedzasz i dorzucasz do sosu. 2-3 minuty na średnim ogniu i podajesz. Koniecznie z białym winem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetny przepis! Ja polecam zrobić cannelloni ze szpinakiem :) trochę więcej roboty, ale efekt także znakomity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem idealną potrawą na taką okazję byłoby risotto, które wbrew pozorom nie jest tak trudno zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I zaraz będzie spam góóóówno marketu... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrob salatke grecka z bagietka... :) jak bedzie ladnie podana - to ona starczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób coś skromnego,ale eleganckiego. A do kolacji postaw jakieś dobre wino np. z http://winnice.eu/ Nie musi być wystawnie,byle z humorem i w dobrym towarzystwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×