Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Bardzo nie lubie, gdy ludzie podchodzą do życia w zbyt pragmatyczny sposób

Polecane posty

Na przykład, gdy ktoś nie wie jakichś podstawowych faktów, wchodzących w skład wiedzy ogólnej i tłumaczy się, że ta wiedza "nie jest mi do niczego potrzeba, nie jest użyteczna". Tacy ludzie są moim zdaniem jak roboty a nie ludzie, nie lubie takiego czegoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta wiedza nie jest mi do niczego potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cenie sobie, gdy ludzie chcą wiedzieć jak najwięcej z czystej ciekawości świata, osoba która interesuje się tylko tym co jest "użyteczne" dla niej jest nieciekawym szarym ludzikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wg mnie pragmatyczne podejście do zycia oznacza zupełnie coś innego niż to o czym piszesz. Zjawisko opisane przez ciebie to niewiedza, ignorancja i niedouczenie. Pragmatyzm zyciowy nie ma nic wspólnego z wiedzą lub jej brakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześc Kaszatanistka dawno ciebie tu nie było a szkoda brakowało mi twoich często niełatwych tematów jak ten dzisiejszy nad którym musze się troche zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego ostatnio dowiedzialas sie z czystej ciekawosci swiata a nie dlatego ze wiedza ta byla ci do czegos potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponieważ jesteś ofiarą zacofanej edukacji. Wiedza powinna być ukierunkowana ,mozliwe jak najbardziej pokrywać się z zainteresowaniami i mozliwosciami danej osoby. To czyni ją szczęśliwą a szczęście znowu zacheca do pogłębiania a następnie do porzerzania wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 16:36 Jedno i drugie często idzie ze sobą razem. Kiedyś na tym forum długo kłóciłam się z jakąś laską która twierdziła, że jestem głupia, skoro interesuje się historią, bo to "zainteresowanie dla emerytów" i nie powinnam się nią interesować, a powinnam się interesować tylko i wyłącznie czymś co da mi dobry zawód i nie "trwonić czasu" na interesowanie się czymkolwiek innym. Poza tym wyzywała archeologów od idiotów, bo według niej robią to co robią bez sensu, bo wiedza o dawnych czasach jest "nieużyteczna". Ot, taki tępy pragmatyzm, nienawidzę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach niestety pieniądze są wyznacznikiem większych osiągnieć niż wiedza. To sk****ale czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia jakby cię rodzice nie utrzymywali musialabys szybko zrobić rachunek ekonomiczny i oszczędzać siły na zdobywanie praktycznego i poplatnego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"pragmatyzm" 1. postawa polegająca na realistycznej ocenie rzeczywistości i podejmowaniu jedynie takich działań, które gwarantują skuteczność; autorko ,nie używaj słów ,których znaczenia nie pojmujesz do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedza która nie pochodzi z twojego własnego doświadczenia jest moim nieskromnym zdaniem hója warta. A przekaz historyczny, jaka pewnosc ze to nie sa zwykle bajki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"czego ostatnio dowiedzialas sie z czystej ciekawosci swiata a nie dlatego ze wiedza ta byla ci do czegos potrzebna? " Dzisiaj poczytałam sobie więcej o Kazimierzu Łyszczyńskim, polskim szlachcicu, który został w 1689 ścięty za ateizm, postaci znanej mi już wcześniej, ale bez szczegółów. Absolutnie do niczego nie było mi to potrzebne, ale ciekawość mnie popchneła do poszerzenia wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kasia jakby cię rodzice nie utrzymywali musialabys szybko zrobić rachunek ekonomiczny i oszczędzać siły na zdobywanie praktycznego i poplatnego doświadczenia " Tak się składa, że wszyscy ludzie, w których można dostrzec jakies ślady inteligencji mają jakieś zainteresowania, hobby, nawet gdy muszą ciężko i wyczerpująco pracować, to znajdą na to czas. Nie wspominam tu osobach, które zarabiają na tym co lubią, bo takich jest niewiele :P Moi rodzice też mają zainteresowania mimo iż muszą pracować, aby zarabiać pieniądze . To oni nauczyli mnie czytania książek i poszerzania wiedzy. A więc "nic mnie nie obchodzi bo musze zarabiać" to marne wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie interesuje okres drugiej wojny swiatowej i postać Winstona Churchilla i też do niczego mi, to nie będzie potrzebne chyba każdy czymś tam się interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie jest wiele rzeczy których ty nie wiesz bo ani nie były ci potrzebne ani cię nie interesowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja pomimo że lubię czasem poczytać lubię też się odprezac. Podlewajac paprotki albo analizujac cienie padające przez okno na podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam ogrodek i piękne róże i mnóstwo innych kwiatów jest piekny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dupiaste grubaski i tak rzondzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×