Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to jest późna owulacja?

Polecane posty

Gość gość

Mam cykle 25-30 dni, przy czym najczęściej 27, 28 dni. A owulacje czasem mam i 18, 19 dni, przy cyklu powiedzmy 28 dni. Czy to nie jest za późno i czy to nie jest jakaś nieprawidłowość? Wiem że mam nawet w 19 dniu owulacje, a cykle wcale nie aż takie długie, bo raz byłam na wizycie u gina i gdzieś tak było widać że niedługo będzie, jak pisałam ok. 18 dnia. Ginekolog nic mi na to nie powiedział, bo wtedy jeszcze nie starałam się o drugie dziecko, poza tym nie zapytałam. Chodź są i cykle że mam 14, 15 dnia owulację. No i testy owulacyjne na to wskazują, że bywa późno. Staramy się od drugie dziecko i nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba zbyt szczegółowe pytanie na internet? tak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja wiem...teorie to znam...Chciałabym się dowiedzieć co wam ginekolog powiedział jeśli miałyście akurat podobną sytuację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam identycznie. Poczekaj to Ci opisze za sekundę szczegółowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam cykle 30-31 dni. Czasem owulacja byla kolo 15, czasem 17, 19, 20. Wiem bo dobrze juz rozpoznawałam śluz (staraliśmy sie o drugie dziecko) oraz miałam bole owulacyjne jajników. Mimo to ciężko bylo zajść w ciążę. Po roku badania ok, wrzuciliśmy na luz. Minęły dwa lata, jeszcze raz badania, ok, monitoring owulacji i poteierdxilo się, ze często pęcherzyk długo rosl i do dość dużych wymiarów ale w koncu pekal. Znow wrzycilismy na luz ale guzik to pomagalo. Po następnych 3 miesiącach drożność jajowodów ok ale lekarz mowil, ze kontrast szedł wolno wiec może akurat cos przepchalo... Po kolejnych 4 ms wreszcie sie udalo. Lekarz wcale nie uwazal za nieprawidlowisc późnych owulacji, powiedzial, ze tska natura i tyle. Najważniejsze, ze pęcherzyk pekal a po owulacji okres przychodził za ok 14 dni. Mowil tez, ze powinnam sie martwic, gdyby długość cyklu wychodziła miesiąc w miesiąc powyżej 36 dni. A tak jak mam to mój naturą i tyle. Jedna na 28 dniowe cykle i w 13 dniu owulację czy 14 a inna ma ciut inaczej. Wiec nie martw się, możesz jedynie zrobic monitoring cyklu no i muec nadzieje. Może drożność tez by się przydała. My w sumie o drugie staraliśmy się prawie 3 lata (a różnica między dziećmi będzie u nas przez to 6 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki. no niestety ja mam jeden jajowód i lekarz w listopadzie mi wspomniał, że jakby się jeszcze z poł roku nie udawało, to drożność by się przydało zrobić...intuicyjnie też mi się wydaje, że z cyklem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec może nie odwlekaj droznosci nawet o te pól roku. Ja zalowalam, ze wczesniej nie zrobiłam, ze się balam bolu. A to po prostu bolalo jak przy owulacji... Trzymam kciuki! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jeszcze chce kilka miesięcy poczekać, bo co prawda rok się nie zabezpieczamy, ale zdecydowanie bym nie powiedziała, że to rok starań, pierwsze 4 miesiące, to w ogóle rzadko był seks, bo dziecko miało ciężki czas, a i później różnie, poza tym myślę że nie zawsze dobrze z owulką trafiałam, poza tym mam obniżoną płodność, bo mam jeden jajowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Najlepszym sposobem na sprawdzanie dni płodnych jest Ovu Control. Z różnych metod korzystałam i dopiero tutaj badanie mogę powiedzieć że jest wygodne proste i to co mnie zawsze wkurzało w innych patentach – tutaj test jest w stu procentach higieniczny!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×