Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewellka

gotowanie na gazie

Polecane posty

Gość ewellka

Widzicie różnice między gotowaniem na gazie z butli a gotowaniem na kuchence elektrycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem różnica jest, na gazie jest szybciej, ekonomicznej i ja się tak przyzwyczaiłam że nie zamieniłabym swojej kuchenki na żadna inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewellka
No dokładnie tez mi się tak wydaje, myślałam nad zmiana kuchenki ale gaz to gaz i raczej przy nim pozostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syllwiaFl
ja z przyzwyczajenia gotuję na gazie i dla mnie est też szybciej. Zmieniłam tez ostatnio butlę i teraz kupuje Nano więc mam tez mniejsze problem z wymianą butli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewelnnka
na gazie też mi lepiej, wygodniej, taniej i szybciej. Ja kupuję butlę Dom Light, też jest z amerigasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewellka
O to jest znów jakaś nowość? Gdzie mozna kupić te butle np dom light?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotowałam na gazie i na indukcji. Gazowa wychodzi jednak taniej, poza tym jak jest małe dziecko i prądu zabraknie to dupa... a jak masz gazową to zawsze zagotujesz jedzenie, zagrzejesz wodę na mycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćeddka
Nano czy Dom Light to amerigas - ich butle są na 100 na BP, raczej na każdej stacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateuuszwwa
a pasuja do grilla gazowego? zamierzam jeszcze w tym sezonie grillować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćArtek
Bez problemu tak. ten sezon grillowy na takim grilu i właśnie z taka nowoczesna butla. Też zamierzamy jeszcze grillować o ile pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmat
Na Bp to u mnie tylko Nano widziałem, kupiłem i do grilla jest jak najbardziej spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy do gazowego grilla będzie pasować w sensie podłączenie bo to jednak jest Klik-On?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariuszz30af
Będzie pasowało. Spokojnie. Juz za prawie miesiąc majówka i pierwsze grillowanie!!! Trzeba temat butli ogarniać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwweekK
Nano do grilla gazowego jak najbardziej. Jest lekka więc i łatwiej takiego grilla przenieść w inne miejsce, nie ogranicza ruchów dodatkowo ta butla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkaka
A gdzie tą Nano butlę się kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkaka
Dzięki, w moim sąsiedztwie jest BP i są też, poszłam tam pan wszystko podpowiedział, doradził i mam. Jest różnica w wymianie (musiałam tylko zmienić reduktor) butla jest faktycznie lekka, fajnie wygląda a gotuje się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi się wydaje, ze jak butla to ta nano z amerigasu, bo lepsza jakosc zwyczajnie, bezpieczniej. Jak do wyboru jest gotowanie na gazie lub prądzie, to jasnoscia jest, ze przy gazie bedzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka798
ja czytałam o tych butlach Nano, eksperci są zgodni, ze to lepszej jakości butle z lepszym gazem, bo z lpg, takze nie wiem nad czym sie tu zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annanka
No i to wygoda! Nano jest sporo lżejsza. Na to tez trzeba patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja widze różnice, więcej prądu ciągnie moim zdaniem płyta, chociaż teraz są juz takie energooszczędne wiec może to inaczej wygląda. Poza tym na płyte nie wszystkie garnki można postawić. Jak mieszkałam w wynajmowanym mieszkaniu to taka była i kupowałam w sklepie Dajar nowe garnki, kupiłam już, zeby mieć też dla siebie więc nie straciłam na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plyty moga byc bardzo oszczedne, zalezy jaki model sie wybierze. Jednak jest roznica miedzy gazem a plyta i trzeba sie przyzwyczaic, a to zabiera sporo czasu. Zalety plyty: garnki maja czyste dna, sama plyte bardzo latwo utrzymac w idealnej czystosci, moze byc tansza od gazu, nigdy nie zatrujesz sie gazem, nie wybucha, lepsze modele maja programatory, wiec jak ktos jest zapomnialski, to nic nie przypali, bo plyta sama sie wylaczy. Wady: jest inaczej, nauka trwa nawet pare lat, trzeba miec specjalne garnki i patelnie (wymiana wszystkich!) i to dobrej jakosci, bo kiepskie sa nieekonomiczne, nigdy nie opalisz kurczaka czy cebuli nad ogniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annanka, a ile wazy butla Nano? no bo te stare to rzeczywiscie cięzkie landary są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annanka
w kg ci nie powiem bo nie ważyłam nigdy ani tej ani tej stalowej, ale tak mniej więcej to mozna powiedzieć że mniej więcej połowę wagi zwykłej stalowej butli, ja bym tak oceniła. Trzeba pewnie poszukać jakiegoś porównania jak chcesz tak szczegółowo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion_Silver
pusta butla nano amerigasu to 6kg, to około 40-50% mniej niz tradycyjna butla także sporo różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkaka
O no to faktycznie jest lżejsza:) Ale to się czuje, poza tym reduktor Klik On zdecydowanie łatwiej ją wymienić, a ja wybieram rozwiązania ułatwiające życie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BartoszSZ
U mnie od zawsze gotowało się na gazie, jest to myślę najrozsądniejsze rozwiązanie. Teraz czekamy na przyłączenie do sieci, ale na ten czas wydzierżawiliśmy zbiornik LPG i aż jestem zaskoczony jak to funkcjonuje. Firma prowadzi projekt od początku do końca, dostarcza gaz i zajmuje się konserwacją. To też jest AmeriGas, ale jakoś my bardziej myśleliśmy zawsze również o ogrzewaniu domu gazem, nie tylko gotowaniu, więc szukaliśmy takiej oferty u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość
serio? a ile kosztuje taka instalacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy od oferty, ale można te koszta zredukować nawet do złotówki! to nam się znacznie bardziej opłacało niż kupno własnego zbiornika (około 13 tyś i zawracanie głowy samodzielną organizacją wszystkiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×