Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy jest tu jakaś kadrowa? :)

Polecane posty

Gość gość

Witam, potrzebuję pomocy kadrowej. Mąż prowadzi działalność od 1 kwietnia miał pracownika zatrudnionego do 4 lipca. (umowa była do końca roku ale sytuacja się zmieniła i mąż musiał mu wypowiedzieć umowę z 2 tyg okresem wypow.) Pracownik pracowal wcześniej gdzie indziej i wykorzystał od stycznia do marca 6 dni urlopu. U męża od kwietnia do 4 lipca mąż ma mu wypłacić ekwiwalent za 6 czy 7 dni? I czy w świadectwie pracy wypełnia się sumę urlopów od poczatku roku ( czyli 12/13 dni)? Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki wymiar urlopu miał ten pracownik? 20 czy 26 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
26dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123
Jeśli pracował od kwietnia do lipca i nie wykorzystał urlopu, to za taki okres trzeba mu wypłacić ekwiwalent. Nie ważne ile urlopu dał mu poprzedni pracodawca. Od twojego męża należy mu się ekwiwalent za 9 lub 7 dni urlopu, w zależności czy mu przysługiwało 20 lub 26 dni urlopu w skali roku. A do swiadectwa pracy wpisuje się tylko urlop, który został wykorzystany (wypłacono ekwiwalent) tylko u pracodawcy, który świadectwo wystawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123
a więc ekwiwalent za 9 dni urlopu i to wpisać do świadectwa pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-9 dni urlopu -w świadectwie pracy wpisujesz "0" bo nie wykorzystał nic, tylko wypąłcono ekwiwalent. możesz wpisać, że wypłacono ekwiwal. za niewykorzystany urlop ale pod warunkiem że w dniu wystawienia św. tak faktycznie byłl. Najlepiej zadzwon do PIP w razie atpliwości, kafe to nie dział prawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za pomoc. A możecie mi powiedzieć jeszcze skąd się wzięło te 9 dni? Jak to się liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W lipcu był zatrudniony tylko 4dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123
W świadectwie wpisuje się : Wykorzystał 9 dni urlopu wypoczynkowego (w tym ekwiwalent za 9 dni)" - dokładnie tak powinno być wpisane. Wypłacony ekwiwalent to też wykorzystanie urlopu, chociaż nie w naturze. Kafe to nie dział prawny, ale tu też są kadrowe, np ja, :D a to są najprostsze sprawy, którymi się zajmuję w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123
Pracował w lipcu 4 dni, ale urlop liczy się za cały miesiąc. Byłoby tak nawet wtedy gdyby pracował jeden dzień i nawet gdyby ten jeden dzień to było święto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.38 pod warunkiem że wypąłta ekwiwalentu nastąpiła najpóźniej w dniu zakończenia stosunku pracu. Jeśli wpiszesz, że wypłacono ekwiwalent to pracownik może się odwołać, jeśli nie dostał, bo wpiszesz kłamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego nie wpisuję, że "wypłacono" ekwiwalent, ale "w tym ekwiwalent" , widzisz różnicę? A swoją drogą ten ekwiwalent, zgodnie z przepisami, powinien być wypłacony w ostatnim dniu zatrudnienia. U nas wynagrodzenia idą na koniec miesiąca i tak idą też ekwiwalenty. Trochę to nie dobrze, ale to nie ja decyduję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość123, Gość dziękuję Wam. Wiem że to nie dział prawny ale można trochę pomocy uzyskać. Ja też staram się pomóc w tematach na których się znam. Możecie mi jeszcze napisać skąd się wzięło 9 dni? I czy trzeba również podawać godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123
9 dni, bo 26: 12m-cy -> tyle przypada na 1 m-c x 4 m-ce, które przepracował = 8,666 w zaokrągleniu w górę to 9 dni. W świadectwie można podać "9 dni (tj.72 godz"), ale to nie koniecznie, ja tak wpisuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×