Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gość1111

Kuchnia hiszpańsko portugalska

Polecane posty

Rzućcie jakimiś dobrymi przepisami na dania z kuchni hiszpańskiej i portugalskiej. Polo wprowadza nowe produkty do oferty i będzie można coś fajnego upichcić ;) Co byłoby takie typowe dla tej kuchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 czerwona cebula 1 kg łopatki wieprzowej porcja sosu barbeque kilka gałązek świeżego rozmarynu czosnek 4 łyżki ketchupu 4 łyżki musztardy miodowej 6 łyżek octu balsamicznego 2 łyżki miodu naturalnego 2 łyżki oleju 3 łyżeczki papryki duża szczypta pieprzu cayenne Przygotowanie: sosu: W rondelku rozgrzewamy olej i przesmażamy na nim bardzo drobno posiekane cebulę i ząbki czosnku. Dodajemy paprykę, pieprz cayenne i mieszamy. Dorzucamy pozostałe składniki i łączymy je dokładnie. Zawartość rondelka gotujemy na małym ogniu przez około 45 minut, mieszając od czasu do czasu. Studzimy. Sos zużywamy od razu do mięsa. mięsa: Niezbędnym elementem procesu jest marynowanie. Myjemy mięso, osuszamy ręcznikiem papierowym i nakłuwamy kilkakrotnie końcówką noża, wkładając w miejsca nacięcia ząbki czosnku. Nacieramy dokładnie mięso sosem barbecue zmieszanym z drobno pokrojonym świeżym rozmarynem. Tak przygotowane mięso odstawiamy na kilka godzin do lodówki, jeżeli nam wystarczy czasu – na całą noc. Zamarynowaną łopatkę z sosem pieczemy w 200°C pod folią około 2 godzin. Łopatkę podajemy z wiosenną sałatką z drobno pokrojonej sałaty z pomidorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że warto byłoby wykorzystać te krewetki. Skoro mają byc takie dobre to trzeba cos z nich zrobic;) Chociaz co tam kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krewetki, homary i inne fiu bzdziu to sam olow i inne metale ciezkie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio zastanawiałam się gdzie by się wybrać coś zjeść. Trafiłam na www.telekelner.pl Tutaj znalazłam bazę restauracji z całego kraju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×