Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sylwiaxd

Który garnek do pieczonek jest lepszy Waszym zdaniem, emaliowany czy żeliwny?

Polecane posty

Gość sylwiaxd

Witajcie, zastanawiam się nad kupnem garnka do pieczonek, jednak nie mogę zdecydować który byłby lepszy, emaliowany (biały w środku) czy żeliwny (czarny w środku) czy żeliwny emaliowany. Proszę aby wypowiadały się osoby, które mają garnki. Pod uwagę biorę trwałość garnków, smak pieczonek, sposób czyszczenia (czy do emaliowanego można nalać wody i umyć na drugi dzień?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam od lat żeliwny.U mnie robi się duszonki,więc czysty naoliwiony garnek wykładam folią aluminiową i póżniej układam warstwami składniki czyli liście kapusty,boczek,cebulę,kiełbasę,ziemniaki i co kto lubi jeszcze...Dzięki folii,nie ma problemów z myciem,bo nawet jak się przypali,to odejdzie z folią i garnek tylko się wymyje już bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorocianka
witam serdecznie mam tez garnek żeliwny gęsiarkę z czystego żeliwa. kupiłam, umyłam i naoliwiłam i jak to się z tym obchodzić bo trochę ma rdzy. jak w tym piec lub dusic pan/pani wykłada folią aluminiową i jest oki mozna zrobic gołąbki a jak z bigosem czy to nie zabarwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zrozumiałaś piszących wyżej-pieczonki i duszonki robi się na ognisku.Można też w piekarniku,ale to już nie ten sam smak tych regionalnych potraw.Gołąbki czy bigos nie będą sprawiać kłopotów nawet jakbyś gotowała czy zapiekała w zwykłym rondlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×