Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Elcia333

Kostka na chodnik

Polecane posty

Chcemy trochę zadbać o otoczenie w okół domu i po pierwsze należałoby w końcu zrobić jakieś dojście od furtki do drzwi. Na razie jest tam po prostu trawnik (który teraz podczas upałów ledwo rośnie), wiadomo, że jak jest mokro to robią się kałuże i w ogóle jest niezbyt ciekawie. Dlatego najpierw pomyśleliśmy, że warto utwardzić jakoś to dojście. Mam tylko dylemat, bo nie wiem jakiego materiału użyć. Z czego teraz robi się przydomowe chodniki? Granitowe kostki, czy może tradycyjnie kostki brukowe? Może jest tu ktoś, kto ostatnio układał chodnik koło domu i może coś mi doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim zaczniesz przekopywać ogródek to musisz sobie wyznaczyć mniej więcej gdzie chcesz poprowadzić te ścieżki. Dobrze wygląda chodnik zrobiony z kostki granitowej ale takiej mniejszej a nie dużych płyt. Chyba że takie większe płyty ułożone w odstępach a pomiędzy nie wysypany drobny żwirek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jeżeli chodzi o chodniki to dobrze sprawdzi się zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie czyli i kostka brukowa i kostka granitowa, ja osobiście mam kostkę granitową i jestem bardzo zadowolona, ale sąsiedzi mają mają kostkę brukową i widzę że też jest ok. Nie polecam jednak większych płyt obsypanych żwirem czy małymi kamieniami ponieważ wszystko będzie się roznosić po podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepiej będzie jak skorzystasz z oferty http://www.granit-kostrza.pl . Znam kilka osób, które korzystały z usług tej firmy i byli naprawdę zadowoleni. Bardzo sprawnie realizują zamówienia i zlecenia. Kostki są dobre jakościowo. Twój przydomowy chodnik będzie pięknie wyglądał. Mam nadzieję, że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że kostka brukowa będzie najłatiejsza do położenia i w sumie po podliczeniu wszzystkich kosztów, razem z utwardzeniem podłoża wychodzi porawdpodobnie najtaniej. Mi jednak najbardziej podobają się płyty kamienne, nie muszą one być ułożone koniecznie równo. To daje efekt trochę starodawnej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miku
Materiał na zewnątrz może być różnorodny i dopasowany do gustów. Żeby uniknąć problemów w przyszłości zadbaj o właściwe i dostosowane do specyficznych warunków podłoża przygotowanie podbudowy. http://www.buszrem.pl/content/129/PODBUDOWA.html Obojętnie co ułożysz na wierzchu – będzie OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brukarstwo artystyczne jest fajnym sposobem na szybkie udekorowanie podjazdu etc. Prowadziłem rozmowy z http://joyline-brukarstwo.pl/ i pokazali mi swietny projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez się zgadzam :) u nas jest żwir, kamienie ogrodowe i ogółem aranżacje w takim klimacie - fajnie to wygląda. Z dostępnością raczej nie ma problemów, wszystko załatwić się udało w http://www.kostka-ditrich.pl/ - dobra hurtownia kostki brukowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na podwórku ścieżki zrobione są z betonu, jest to wytrzymały i tani materiał, świetnie się sprawdza, zamawialiśmy beton od producenta z Dębicy www.bankorbet.pl możesz się zastanowić nad jego zastosowaniem u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kostka brukowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofeliadybko
hm, mi się najbardziej podoba kostka granitowa, jest trwała i efektowna, u mnie brukarstwem zajął się empart i wykonanie rzetelne i sprawne- http://empart-ogrody.pl/oferta/brukarstwo/ tu mozna sprawdzic cennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o dojście sprzed furtki do domu mam kostkę brukową i jestem z niej bardzo zadowolona. Przede wszystkim mocna i trwała a poza tym jest z niej ułożony ładny wzór który dodaje dodatkowego uroku. Natomiast żeby tak to wyglądało musi ją kłaść solidna firma jak w moim przypadku Mabud www.phumabud.pl. Inaczej popęka jak u mojej znajomej i będzie wyglądało fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybraliśmy kostkę brukową z tej firmy www.tipsplu.pl bardzo ładna wizualnie i z tego co wiem dobra w układaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogrodnik1765
Najlepeij będzie kostka brukowa. Polecam z tej firmy mają ciekawe rozwiązania www.superbruk.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawelski
Jakby ktoś z Bydgoszczy czy okolic szukał fachowców układających kostkę brukową, weźcie pod uwagę http://jarbet.net/firma-budowlana-bydgoszcz - firma oferuje kompleksowe usługi, potrafią doradzić, jak zagospodarować przestrzeń wokół domu, mogą dostarczyć materiał na miejsce wykonywania usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodyta569
Dzień dobry wszystkim, Tu dziś jeszcze sroga zima a już czas pomyśleć o wiośnie i naszych ogrodach. Całą zimę studiuje jaką kostkę brukową ułożyć u siebie przed domem. W końcu skontaktowałem się z poleconym brukarzem, który polecił Superbruk. Wspominał że płyta VIP jest bardzo fajna i godna polecenia. Macie jakieś opinie o tym produkcie i producencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panitulipan
Dzień dobry w ten mroźny poranek. Dla mnie firma OK, produkty godne polecenia, sama używam. Fajne wzornictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wandeczkapriv
Ja długo nie mogłam się przekonać. koniec końców kupiłam płytę VIP z www.superbruk.com.pl. I dobrze się stało wygląda cudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawkazx
Warta uwagi jest kostka brukowa warszawa z Pomtechu http://www.pomtech.pl/ To doświadczony producent, spory wybór kolorów i elementów wykończeniowych. Jakość ok, doradztwo na wysokim poziomie, a na stronie mnóstwo cennych rad, także dotyczących pielęgnacji kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybraliśmy kostkę ale brukową z hurtowni www.hurtowniakostki.pl. Bardzo ładna kosteczka i bardzo efektownie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał 567
kostka brukowa w okół domu to bardzo fajna sprawa jednak z własnego doświadczenia wiem że trzeba pamiętać o jej ochronie najlepsze są środki z firmy Consil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto sprawdzić ofertę firmy www.hurtowniakostki.pl. Ja brałem od nich kostkę na podjazd całkiem nie drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robis
No to może w takim razie warto pomyśleć nad trwałą i jednocześnie dość efektowną kostką brukową jaką na pewno jest model klasyczny Bruk od Pozbruk w melanżu letnim. Odpowiednia grubość, intensywność kolorów i zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci oraz mrozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×