Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy po 12 latach mógłbym się zżec ojcostwa ?

Polecane posty

Gość gość

Chodzi o to ze jestem z żona w trakcie rozwodu i teoretycznie mamy córkę ale to nie jest moje dziecko dowiedziałem sie o tym niedawno. Gdzie mam się udac i co musze zrobić żeby nie płacić alimentów na nie swoje dziecko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na to jest tylko 6 mcy od uznania, w twoim przypadku od urodzenia, tak polskie prawo chroni dzieci, przed takimi co kombinują jak nie płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płacić mogę na swoje a nie na cudze. Właśnie raz czytam ze 6 miesięcy od urodzenia a raz ze 6 miesięcy od czasu gdy sie dowiedzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i już widzę tę scenkę: wchodzisz i mówisz do 12 letniej dziewczynki " nie jestem już twoim tatą, bo rozwodzę się z twoją matką, kasy też nie dostaniesz, bo jak już wspominałem nie jesteś moja, a i nie licz, że będziesz mogła się ze mną spotykać." tak z pewnością byłeś przez te 12 lat dobrym ojcem,ha ha ha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby kobieta miała choć trochę klasy to o pieniądze upomniała by się u prawdziwego tatusia a nie u tego któremu rogi przyprawiła. No, ale kobieta i klasa to nie ten adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerost tresci nad forma
ty nie mozesz wystapic o zaprzeczenie ojcostwa do 18 roku zycia dziecka, ale dziecko tak, druga opcja to prokuratura jelsi wykażesz że to nie twoje mozesz sie domagac od matki zwrotu wplaconych sum bo to wyludzenie jesli ma tego swiadomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wykazanie ze to nie moje dziecko będzie dziecinnie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nigdy jej ojcem nie bylem a nie w tym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Traktowałes dziecko jak swoje przez 12 lat a teraz chcesz tak poprostu o nim zapomniec. Nie twoje i już? Mozesz być wsciekly na była ze Ci taki numer wywinela ale to chyba nie wina dziecka. Pomysl co bedzie czula twoja corka kiedy nagle przestaniesz byc dla niej ojcem? 12 lat uczestniczyles w jej wychowaniu a teraz d**e chcesz na nią wypiac bo zona cie oszukała. Jak w takim razie kochales "swoją" córkę? Z żony Kurwa nie matka a z Ciebie chuj nie ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może calkiem zapomnieć to nie, bo troche czasu z nią spędziłem i tez troche z nią przeżyłem. Mogę sie z nią spotkać od czasu do czasu i ona tez może do mnie przyjść nie wygonie jej. Jednak nie chce płacić alimentów bo to jest obowiązek biologicznego rodzica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmartwię cię - ze względu na interes dziecka, sąd może nie wziąć pod uwagę takiego wniosku nawet jeśli byś dowiódł, że to nie twoja córka. Ojcostwa nie można się zrzec, można mu zaprzeczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To właśnie chcę zaprzeczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz chyba szansę, masz chyba 6 miesięcy od czasu gdy się dowiedziałaś, że nie jesteś ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×