Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Środki do prania , co według was najlepsze i nie niszczy ubrań

Polecane posty

Gość gość

Mam problem z praniem , ubrania szarzeją , proszek nie dopiera , zwłaszcza dziecięcych . Nie mam pojęcia jak dobrze prać . Pościel 90 st czasem 60 , kolorowe 40 st, białe 40 lub 60 st , ciemne rzeczy 40 st. Czasem mam ubrania białe z czarnym motywem lub odwrotnie i nawet jak piorę ręcznie to białe szarzeje a ciemne po jakimś czasie traci kolor . Kupowałam bryzę , vizir , ariel ale nie dopierają trudniejszych plam . Z płynów do płukania używam lenor , silan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja piorę w kapsułkach ariela i szczerze ci polecam, proszki niszczą odziez i zanieczyszaja pralkę, jak mam duzo naladowane wrzucam 2 kapsulki i wszystko odpieram lacznie z czekolada, sosem pomidorowm błotem i trawą;-) do płukania teraz uzywam coccolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem ekspertem, ale też polecam kapsułki, dodatkowo do białych ubrań dodaje miarkę vanish w ta szufladkę na proszek, natomiast takie beznadziejne ciuchy dwu kolorowe, czarno białe, albo ciemne z białym, piorę na programie delikatnym, w 30 stopniach, no i przede wszystkim to unikam takich ciuchów, zawsze z nimi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ciemne ? Proszek mi się skończył i postanowiłam zmodyfikować sposób prania , siostra też zachwala kapsułki do prania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi pranie smierdzi potem meza... mimo ze koszulki wstawiam na 40 st i kapsulke wrzucam.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA tez polecam proszki do prania wyciskane w zelu (mieszkam w uk, nie wiem czy sa w Polsce, moja tesciowa zawsze jak przyjezdza to sobie kupuje) albo kapsulki bo to w sumie to samo. Co do plam to vanish gold- kupilam ostatnio i namoczylam namoczylam najpierw bodziaki synka pozniej dodalam 1miarke do prania, to odpralo mi plamy ktore nie chcialy zejsc przez ostatnie kilka tyg. Proszki w zelu (ja mam najczesciej Ariel) dluzej pachna, maz kilka razy juz mi mowil ze czasem babki mowia mu w biurach ze ladnie pachnie (on ma prace fiz, jest kurierem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie te kapsułki i żele do prania , gdzie kupujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak namoczę ubrania synka w tym vanish gold to nie odbarwi mi kolorów , np . białe body z motywem niebieskiego misia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vanish nie odbarwi, to nie ace wybielacz, vanish jest moim zdaniem najlepszy a jak jest jakaś mega uporczywa plama, i zrobi się z tego vanisha papkę nałoży na pol godziny to każda zejdzie. Co do czarnego polecam jednak płyny do czerni, do odświeżenia czerni, tylko barwnik taki w saszetkach ok 1 zł saszetka pomoże. Kapsułki najlepiej wychaczac w Rossmannie np na promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mesalove
A czym pierzecie ciuszki niemowlat?? Ja mam lovelle proszek - ale średnio dopiera plamy, muszę i tak plamy mydlić ( db mydełko dr Beckham).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam lovelle , jelp i nie było problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy u niemowlaka mozna plukac w lenorze, tym sensitive?? chcialabym zeby te ciuszki pachnialy jakos :) mi lovella tez nie dopiera plam po kupie, czy moczu! sa jakies odplamiacze z tej firmy, skuteczne?? ja wczesniej mocze w waniszu, ale to wkurzajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zel persil z Niemiec,pralke samsung ecobuble,i dupa,ubranka sie nie dopieraja nawet w 60st,ani młodszego synka,ani nastolatka(głównie skarpetki) żałuję,ze kupiłam tę pralkę,wkladam poplamione ciuchy i takie wyciągam,tyle,ze odświeżone... ja,zeby ubrania się tak nie niszczyły,głownie latem i wiosną zmniejszam wirowanie do 800obrotow,suszę na balkonie,i co sie da piorę w 30st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No na uporczywe plamy np dziecięcych ubranek, jeszcze można plamę natrzeć szarym mydłem przed praniem, a później normalnie wyprać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrysiaK
Ostatnio wypróbowałam kapsułki do prania Perlux. Są doskonałe. Wypróbowałam już kilka firm ale te są bardzo skuteczne. Mają długotrwały i przyjemny zapach i do białych i do koloru. Jestem alergikiem i są dla mnie bezpieczne. Wybielają i chronią białe tkaniny przed szarzeniem a plamy na kolorowych ubraniach doskonale usuwają i również chronią kolor. Są bardzo łatwe w zastosowaniu wystarczy wrzucić kapsułkę do bębna pralki, która jest również chroniona przed kamienie. Te wszystkie zalety mają kapsułki Perlux. Bardzo je polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piorę głownie w 50st, i kolory i biel, bo nie jest to za wysoka temp i nie za niska, używam zwykle kapsułek vizir go pods, bo są uniwerslane, niewiele płynu do płukania, ubrania są pachnące i odpierają się bardzo dobrze, polecam do wypróbowania, można kupić na sztuki w sklepie. do czarnych czy ciemnych najlepiej używać delikatnych płynów, nawet z biedronki są niezłe, żeby ubrania nie blakły i nie odbarwiały się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na plamy polecam wam zwykly plyn do naczyń. Nacieram nim plame na godzine przed praniem. Wszystkie plamy schodzą nawet te z trawy. Polecam. Pearlux kapsulki sa takie sobie, plam nie dopieraqja i maja dziwny zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauullinka

Wybielacze i odplamiacze Heitmann są bardzo dobre, stworzone właśnie do usuwania takich plam jak z czerwonego wina, soków, owoców, coli, kawy, herbaty, trawy czy ziemi. Najlepiej kupić w hurtowni z chemią niemiecką tam wychodzi chyba najtaniej a nie martwię się, że coś nie puści. euroshop24h.pl/pl/p/Heitmann-odplamiacz-Oxi-Universal-750-g/193

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×