Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

31tc waga 1650g czy ok? a ja 10kg na plusie

Polecane posty

Gość gość

Lekarz powiedzial, ze dziecko jest Male ale ja sprawdzam i wydaje mu sie, ze to norma. Mylę sie? Poza tym wazylam na poczatku 57kg, teraz 67kg wiec 10kg na plusie. Powiedzial, żebym bardziej uwazala bo to dużo. Kurczę, czy na prawdę za dużo? Zwłaszcza, ze jem normalne ilości jak przed ciaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro lekarz mówi, że mało, to nie próbuj być od niego mądrzejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, male te twoje dziecko.. W najgorszym razie zostalo mu 7 tygodni i jak ma przytyc prawie 1 kg , by nie miec dystrofii wewnatrzmacicznej ? Liczyłas na 2 kg kurczaka czy jak ? Usg czesto sie myli, oby w twoim wypadku na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn w 33tc ważył 1700g i lekarz nic nie mówił, że mało. Faktycznie urodził się nie za duży bo ledwo 3kg a usg tuż przed porodem wskazywało 3800g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Optymalnie w ciąży jest przytyć 11-12 kg, w sumie 10 kg, jak na 31. tydzień i taką wagę dziecka to sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy to moja wina? Czy ja mam na to jakiś wpływ? Mogę coś zmienić? Pierwsza córka urodziła się w 40tc z waga 3900. Troszkę mnie przestraszyłyście :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A odżywiasz się racjonalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie panikowała, dzieci w ostatnich tygodniach rosną przecież najwiecej i pewnie jeszCze nadgoni twój dziec. Poza tym usg moze mylić sie zarówno na plus jak i na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Optymalnie jest przytyć bla bla bla. Nie ma żadnej reguły, niektóre tyją i po 20kg, każda ciaza jest inna. Ja tez jestem w 31 tc, przytyłam ok 12-13 kg i mam sie zamartwiać z tego powodu? Usg mam 7 września, dowiem sie ile wazy syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staram sie odżywiać dobrze, często jem ryby, słodyczy troche bo mam czesto ochotę ale nie przeginam, dużo warzyw, jest sezon a z domowego ogrodka mam sporo. Ehhh... Spojrzałam wlasnie na usg pierwszej córki z 32 tc i jest waga 2400. To faktycznie daje b. Duza różnice... Teraz bez kitu sie martwię. Najgorsze, ze nie wiem co mogę zrobic, zeby to co jem poszlo bardziej w dziecko (po mnie nie widac otylosci, urosl mi sam brzuch, jak stoję przodem to nawet mam wcięcie w talii wiec nie spaslam jakos). Eh... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw sie, moze 4 kg miec nie będzie ale napewno jeszcze przybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Wam za słowa otuchy. Ta sie jeszcze tylko zastanawiam bo czuje, ze gdxies może być mój wina. W 1 ciąży nie piłam kawy wcale, teraz lekarz oczywiście powiedzial, ze nie ma przeciwskazań u di 2 filiżanek dziennie mogę. Ja pije tak gdzieś od 4 miesiąca co 2 dzień jedna rozpuszczalna oczywiście z mlekiem. I może kurde tym jednak przeszkadzam dziecku... Niby lekarz pozwolił ale może w moim przypadku to daje zle skutki. Jest mi smutno i zle, lyka kawy nawet juz nie wezmę bo a noz to id tego... mam nadzieje, ze córka nadgoni wagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam mętlik w glowie... Wpisalam w przykładowy kalkulator ciążowy i wyszlo mi w normie http://www.ciazowy.pl/kalkulator,miary-i-wagi-plodu.html#kalkulatormiary Może druga córka po prostu nie bedxie tak duza jak pierwsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź poprawkę, że te usg to sa tak dokładne jak wrózenie z fusów i dość czesto lekarze się mylą. Kawa sie nie przejmuj, na pewno nie szkodzi, jedz jak jadlas, może słodycze ogranicz - to nikomu akurat nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje, na prawdę. Będę dobrej myśli. Na tym forum można jednak usłyszeć dobre slowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja mam dokładnie 31 tc i mi lekarz mówił że syn waży 1,5 kg i że to jest w normie.... też przytyłam 10-11 kg. W 29 tc byłam jeszcze na takim dokladnym usg 3D u innego żeby zrobić fotki i też nic nie mówił ze waży za mało.... Z pierwszym synem pamietam, że na koniec najwięcej rósł. w sumie to masz jeszcze 9 tygodni czyli 2 miesiące! Jak przytyje 1 kg na miesiąc to będzie ważył 3,7 kg, więc sporo.... Znajdz lepszego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co się orientuje to to jest waga w normie na ten tciąży; lekarz niepotrzebnie cie straszył, jak ktos tu napisał masz jeszcze prawie 2 miesiące wiec wyluzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co się orientuje to to jest waga w normie na ten tciąży; lekarz niepotrzebnie cie straszył, jak ktos tu napisał masz jeszcze prawie 2 miesiące wiec wyluzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ubiegłym tyg byłam w 31 tyg i moj młody ważył wówczas 1960... Ja zaś 6 kg do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest w normie, nie martw się, bo stres akurat najbardziej szkodzi dzieciaczkowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw się, jak chcesz żeby dziecko przybrało na wadze kup sobie witaminy Pregna DHA, mają dużo wit D3 po której maluszek rośnie, Może usg się myśli, mnie lekarz też nastraszył a był to już 35 tyd, kupiłam te witaminki i synek urodził się 3400 a miało być 2600(pewnie był tez błąd usg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten lekarz to jakiś debil, waga dziecka jest jak najbardziej ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×