Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cozumowa

Czy nalezy mi się umowa o pracę?

Polecane posty

Gość cozumowa

Chciałabym się doinformować w pewnej niepokojącej mnie sprawie, mianowicie: Od ponad roku jestem zatrudniona na umowę- zlecenie na czas nieokreślony. Zatrudniona jestem przez firmę sprzątającą, a moja praca polega na sprzątaniu biur. Nie wykonuję pracy pod bezpośrednim nadzorem szefa, ale nadzorują mnie panie sekretarki z biura, które każdego dnia wysyłają do szefa maila z informacją, czy przyszłam punktualnie do pracy. Pracuję od poniedziałku do piątku i w pracy muszę być zawsze punktualnie na 13:30. Mogę wyjść dopiero po 3 godzinach do domu, gdybym skończyła przed czasem, to muszę poprosić o dodatkowe obowiązki sekretarki, by te 3 godziny dziennie były przerobione i bym nie wyszła przed czasem. Mam też listę obowiązków wg której pracuję. Do zeszłego tygodnia podpisywałam także listę obecności, w której musiałam wpisywać godzinę przyjścia i wyjścia oraz zakreślić, co danego dnia zrobiłam, po czym dać do podpisu kierownictwu, ale od kilku dni po prostu nie podpisuję tej listy, ponieważ przy umowie- zleceniu podobno nie powinno być żadnych list obecności. Pytanie moje dotyczy reszty opisanych przeze mnie obowiązków: czy są one zgodne z tym, co przewiduje się dla umowy- zlecenia, czy może podlegają już pod obowiązki umowy o pracę? Aha, jeszcze chciałam dodać, że w umowie- zleceniu mam podpunkt, który mówi o tym, ze gdybym chciała się zwolnić, to obowiązuje mnie dwutygodniowy okres wypowiedzenia, nie mogę zwolnić się natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracuję na umowie- zleceniu prawie 5 lat, nie podpisuję żadnej listy obecności, nie mam konkretnego zakresu obowiązków, nikt mnie nie sprawdza. Po prosu przychodzę do pracy robię to co mam do zrobienia i wychodzę. Pracuję 4h dziennie. Jeśli nie mam co robić zamykam drzwi i do domu. Może robisz za "słupa" ktoś jest zatrudniony na umowie i siedzi w domu a Ty za tego kogoś pracujesz bo robota musi być zrobiona, albo masz perfidnego szefa i dla tego tak szczegółowo Cię sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cozumowa
Tylko ja wykonuję prace sprzatające na terenie tychże biur, więc cały czas wykonuję swoją pracę. Są to biura należące do jednej z ieci hipermarketów, z tym, że nie zatrudnia mnie kierownictwo tego sklepu, a wynajeta przez nich firma sprzątająca. Kierownictwo sklepu mnie jedynie nadzoruje i zdaje relacje mojemu szefowi. Mój szef twierdzi, że jeżeli wykonam swoją pracę, a zostanie mi jeszcze trochę czasu, to mam się upomnieć o jakieś inne zadania, bo wtedy pokażę, ze jestem pracowita i podnoszę renomę jego firmie. Oczywiście, nie robię tego! Kazał tez ostatnio myc dodatkowo okna- mam zalecane mycie 4 razy do roku 24 okien, ale także nie robię tego, gdyż za tę samą płacę nie będę brała dodatkowych obowiązków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×