Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość  już nie wytrzymuję

ciotka domaga się spłaty z majątku

Polecane posty

Gość gość
moja znajoma przepisala ogromny majatek na jednego z synow choc ma ich trzech.I ci dwaj pozostali nie moga zupelnie nic.Inaczej gdyby nie przepisali i umarli...wtedy osoba ktora zostaje w domu splaca rodzenstwo.zaloz temat na forum prawnym bo tu jest kafe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnia emerytura dziadka po jego smierci podlega podzialowi na jego dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia tez zapisala za zycia mojej mamie a po smierci babci i tak mama musiala splacic ciotke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale autorka napisała że ciotka dostała pole i działki więc chyba jest splacona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaa
dzwoniłam do notariuszki powiedziała że zgadza sie wszystko jest nasze. ale jeśli mój ojciec i ciotka nie zostali po równo podzieleni to jeżeli pójdzie do sądu będzie jej się należał zachowek czy jakoś tak więc będę musiała ja spłącić. podliczyć to co dostała plus tego czego nie. brak mi słów dlaczego nie załatwiła tego z moim ojcem tylko teraz ze mną chce wyrównywać rachunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze dlatego ze skoro dostałyscie wiecej powinnyscie z mamusia sie zajac całkowitą opieka nad dziadkiem, spadek po dziadku to już tak ale zmienianie pampersów nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
nigdzie w mojej okolicy nie dzieją się takie sytuacje. Tylko w mojej p*******j rodzinie. Ona nie z jednym sie już sądziła ale ani razu nie wygrała (z rodziną strony babki) wiem że zostali podzieleni po ówno dziadek dał pieniądze na działkę z domem dokupił jej pola. ale jak ja mam to udowodnić w razie jak pójdzie do sądu ? nie mam nic kompletnie nic świadki ? każdy wie jak było ale czy to wystarczy ? ze stodoły z obory pokradła nam mnustwo rzeczy i dalej jej mało. A wiem że ukradła bo widziałam nie jedną rzecz u niej w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE SPADEK PO DZIADKU tylko po ojcu ja nie kazałam mu przepisywać na mojego ojca. my się nim nie zajmiemycałkowicie bo nie damy rady. dzisiaj nie chciał jesć wyzywał wyklinał przyszła ciotka już awantura bo nie zjadł jak przygłup nie chcial !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a niby czemu nie dasz rady sie dziadkiem zając,wiesz co chyba jestes tym samym głupim tworem co Agatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a niby czemu nie dasz rady sie dziadkiem zając,wiesz co chyba jestes tym samym głupim tworem co Agatka chyba nie wiesz jak wygląda opieka nad taką osobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oddaj moze tego dziadka do hospicjum bo czytac sie nie da jak o nim piszesz. Albo wynajmij opiekunkę, w koncu pewnie ma jakas emeryturę. A co do ciotki- kto pobiera emeryture dziadka? Jeśłi Ty i mama to ma rację. Za ta kase powinniście wynająć kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety - czeka Was spłata ciotki. Padło tutaj kilka razy pytanie: przecież dziadek ma emeryturę. Dlaczego więc nie weźmiecie opiekunki? Kto dysponuje kasą dziadka? Emeryturę przynosi listonosz, czy wpływa na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na twoim miejcu bym wzieła całą opiekę nad dziadkiem na siebie potem powiedziałabym że nie daję rady itd. w hospicjum miał by przynajmniej dobrą opiekę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
tak zgadza się dziadek ma rentę, pieniędzmi dysponuje ciotka. Te pieniądze leżą u dziadka ja ich z mamą nie dotykamy. Jedynie jak litonosz przyniesie do domu to mama musi podpisać no bo ktoś musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli generalnie w sądzie będzie, że Twoja mama pobiera rentę i ona nią dysponuje. Jest podpis mamy i dowód na to, ze to wy jesteście we władaniu kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
ktoś napisał że nie da się czytać jak onim pisze.... wyobraz sobię śpisz sobie w nocy a ktoś non stop się drze głośnym mocnym głosem ? fajnie ? Ty chcesz dobrze przebrać umyć nakarmić to jeszcze zostajesz zbluzgana i gdyby mógł czepił by się do bicia. idziesz rano zastajesz odchody na ścianach na podłodze ? miłe uczucie ? jak byłaś dzieckiem bił cię sznurem od żelaska...poniżał fajnie ? i ja mam teraz tak o nim nie pisać ? nie mam fajnych spomniej z dzieciństwa z jego udziałem bił mnie wszystko jak zrobiłm było zle jak raz stłukłam szklankę to myślałam że mnie zabije do dzisiaj pamiętm jak mnie lał kijem. rodzice nic nie wiedzieli tata w pracy mama w polu z babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
naprawdę ? właściwie nie pomyślałam.... ale my tych pieniędzy nie zabieramy ciotka kupuje pampersy podkłady leki ona się tym zajmuje jezdzi po lekarzach. kochane co mi radzicie ? ja nie wiem co mam robić... myślec.... jutro jestemumówiona do prawika może on mnie jakoś nakieruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko - to skoro tak się czujesz i tak Ci źle - wyprowadźcie się z tego domu. Zrzeknijcie się spadku i będzie po problemie. Serio! Nie będzie złych wspomnień, nie będzie nieprzespanych nocy, nie bedzie wyzwisk. Będziesz miała ciszę i spokój. A chyba tego chcesz - prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
z kolei jak mama urodziła martwe dziecko to nawet nie chciał go pochować ? tylko zwłoki wywalił za stodołę ? on był i jest nie normalny. dopiero tata poszedł prosić o pomoc sąsiada. więc my mamy go teraz szanować ? nie zasłużył sobie na to. a ile jeszcze nie wiem co się działo ? do dzisiaj mam bliznę pod pachą jak uciekąłam rowerem a on mi druta wsadził w szprychy i się przewróciłam. ranę miałam aż do ciała nic rodzicom nie powiedziałam tata do śmierci nie wiediząl mama tez o tym do dzisiaj nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko - więc zrzeknijcie się spadku i po sprawie. Zostawcie tego złego i niedobrego dziadka i się wyprowadźcie. Ulży Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
dlaczego mam się zrzekać ? spadek dostałam po tacie a nie po dziadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
nie będę się zrzekać bo spadek mam po ojcu a co mnie obchodzi to że to było kiedyś dziadka mógł przepisać na ciotkę a nie na tatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ano dlatego, że to był kiedyś dom dziadka. I ten niedobry zły dziadek przepisał dom na Twojego tatę. Więc owszem - spadek jest po tacie, ale nie była to jego własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc skoro nie chcesz się zrzekać domu - to zagryź zęby i się opiekuj dziadkiem. Łącznie z wymianą pampersów. To jest Twój psi obowiązek. Masz postawę mocno roszczeniową. Ale nie martw się - to wszystko wraca. Teraz masz małe dziecko - ono kiedyś za parędziesiąt lat będzie gdzieś na forum opisywało, jak musi się męczyć z matką, która jest chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
jak niebyła jego własność ? nie rozumiem ? aaaajjj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
psi obowiązek ale ciotka mieszka 400m od nas. jak przyjechał facet z obieki to pytał kto jest prawnym opiekunem dla dziadka to mówiłśmy ze córke ma i kazał po nią dzwoic. czyli tak mam zająć się dziadkiem. wszystkie obowiązki przejąć na siebie. wtedy ciotka nie będzie miała wstąpu do domu ? i żadnych praw ? po jego śmierci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten dom nie był własnością Twojego taty. On go dostał od dziadka. Sprawdź dokładnie akt notarialny. Jakie warunki są w nim? Może ma dożywotnio i nieodpłatnie mieszkać? Może przepisał dom w zamian za opiekę nad nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw sprawdź co macie w akcie notarialnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawo do zachowku będzie miała na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorkaaaaa
na co mam zwócić uwagę w akcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×