Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

proszę o rady. Bedę mieć gościa wegankę. Czym ją ugościć?

Polecane posty

Gość gość

w sobotę przyjeżdża do nas na weekend mój syn, który studiuje w Warszawie. Przyjedzie ze swoją dziewczyną, której wcześniej nie widziałąm. Wiem, że ona jest weganką. O ile potrawy wegetariańskie jakieś znam to wegańskich żadnych. Co mogę zrobić na obiad oraz śniadanie i kolację wegańskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weganie jedzą psie stolce . Zwykle na ciepło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszatkuj jej kilo cebulii ucieszy się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uuuuuuu, to nie ty będziesz z nią mieszkać, ale gdyby w przyszlości została ona twoją synową, to współczuję ci za każdym razem kombinowania co przygotować jej do jedzenia, a to z okazji świąt, a to urodzin. Weganin nie zje nawet zwykłego ciasta czy kanapki,a co tu dopiero myśleć o obiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hue hue hue. Jedź na rynek, zrób zapas owoców i warzyw, niech sobie coś sama z synem pichcą. Ewentualnie google, nie gryzie wbrew pozorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wiem, że to kłopotliwe, szperam w necie, szukam jakiś fajnych przepisów. NIe chciałabym by było na zasadzie, że my zjemy normalny obiad a dla niej ziemniaki i marchewka tylko szukam wartościowych pełnych posiłków wegańskich, tak byśmy przez ten weekend mogli jeść razem wspólnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrob salatke owocowa, ryz z jakims gulaszem warzywnym, pamietaj ZERO smietany, jajek, masla, ciezko bedzie.... ale weganie sa malo wymagajacy, wiec dziewczyna powinna byc bardzo mile zaskoczona, ze sie postaralas zrobic cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w sklepie zoologicznym siano . Oni to jedzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dodasz łyżkę masła do sosu albo zrobisz go na oleju rzepakowym to się nawet nie zorientuje, nie spinaj się tak :D Większośc z tych dziwaków nie ma zielonego pojęcia co jedzą w restauracjach z takim jedzeniem a i tak zachwycają się skacząc pod niebiosa - co dopiero powie o takim domowym posiłku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bukiet warzyw plus np frytki z cukinii. Możesz też np z cykorii zrobić łódeczki z tofu i kiełkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha, kup jakies mleko sojowe, moze zrob jakis sos grzybowy z kasza, zupe warzywna na oliwie, czy cos podobnego. Mam nadzieje, ze dziewczyna twojego syna nalezy do tych wegan bez przerosnietego ego. Tacy ludzie zdaja sobie sprawe, ze moga byc klopotliwy, i przywoza cos ze soba, np mleko sojowe, orzechy, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam blog Jadłonomia i stronę Puszka.pl Osobiście postawiłabym na coś sezonowego, np. jakieś curry z dynią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pastę jej zrób z awokado lub sałatkę. I zupę z soczewicy ze szpinakiem z youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie szukaj porady na forum, gdzie 99% nie ma pojęcia o weganiźmie :) Zajrzyj na www.wegedzieciak.pl Proponuję dynię hokaido zapiekaną z marchewką, ziemniakami, cebulką, papryką i kaszą gryczaną. Lub jakieś szaszłyki warzywne. Albo zupę krem z dyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym chyba olała takie wymysły gościa. Co innego gdy ktoś ma dietę ze względów zdrowotnych ale Yoko ono by się u mnie nie najadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość dziś -ale chamówa. Na szczęście Autorka szanuje swojego gościa. A masło wyobraź soóbie jest mocno wyczuwalne w z zupie, więc się zorientuje i straci zaufanie. Natomiast co do oleju rzepakowego, to muszę Cię uświadomić, że on jest roślinny :D Jak ktoś nie potrafi gotować, to próbuje oszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - Ciebie też ktoś kiedyś oleje. Jakie wymysły, że ktoś się zdrowo odżywia i stara się nie przyczyniać do zabijania i męczenia zwierząt? Taka osoba żyje w zgodzie ze swoimi poglądami i tyle. Zaznaczę, że nie jestem weganką. Jeśli ktoś żyje inaczej niż my, to ludzie od razu stają się agresywni i uważają, że wydziwia, smutne to. Sama jesteś wymysłem, a dla Autorki tematu szacun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uprzedź syna i nawiedzoną laskę że przygotujesz wegetariańskie dania ale w weganizm nie zamierzasz się bawić. Przygotuj się na widok wyblakniętego kościotrupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu powyżej, Ale taka dieta właśniej jest ze względów zdrowotnych :) Nawet WHO wydało ostatnio oficjalny raport, że szynka i boczek przyczyniają się do powstawania nowotworów w takim samym stopniu jak palenie papierosów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepszy wyblakinięty kościutrupek, niż tłusta locha z wąskimi horyzontami myślowymi, która nie potrafi zrozumieć prostego pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale bym się nie wysilała, podała to co wszystkim a jak jej nie odpowiada to niech sama sobie kupi czy przywiezie i zrobi, miałabym latać nad jakąś gówniara, czy was pogięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko jakie te polskie babska są walniete i ograniczone umysłowo, szanujcie innych podłe zdziry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto mówi o nie szanowaniu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H helix
Autorko, nie przejmuj się głupimi komentarzami, bo starając się przygotować wegańskie dania, wyrażasz swój szacunek do gościa. Trzeba być totalnym burakiem, żeby wiedząc o diecie gościa, zrobić na złość dania, których on nie spróbuje. Jak się kogoś zaprasza, to myśli się o tym, aby był zadowolony, a nie żeby napchać własną kichę a gość niech siedzi o szklance wody i skrobie tynk ze ściany. Ja nie jestem weganką i pewnie sama miałabym problem z takim gościem. Myślę, że zrobiłabym jakąś sałatkę warzywną, np. taką niby grecką tylko bez sera. Na obiad może zupa krem na bulionie warzywnym a nie rosole a na drugie grillowane szaszłyki warzywne. Przy braku grilla czy patelni grillowej leczo bezmięsne. Pewnie dobrym pomysłem byłoby zrobić np. tofu, ale ja nie mam pojęcia, jak takie cudo przygotować. Na deser zamiast ciasta, którego weganin nie tknie owoce świeże. Do tego fajna by była miseczka z mieszanką studencką, czy różnymi suszonymi owocami. Do picia super jest świeży sok pomarańczowo-grejfrutowy. Kup jakieś mleko roślinne, żeby mieć do kawy lub do owsianki na śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dieta wegańska nie jest tania. Nie miałabym ochoty się tak szarpać na weekend z kimś o nieokreślonym jeszcze statusie w życiu mojego dziecka. A wogóle to narzeczona jest że cały weekend będzie siedziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma jest weganka I jest duzo rzeczy , np ryz z warzywami I sosem sojowym lub innym chinskim. Je czesto makorony z sosami I warzywami. Ziemniaki pieczone I na to jakis sos leczo np. Mozna tez zrobic jakas zapiekanke. zamiast mleka daj mleko kokosowe. na sniadanie tez moze zjesc platki z mlekiem kokosowym albo innym roslinnym. Chlep z avocado I ogorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. zupa-krem zabielona mlekiem kokosowym, np. dyniowa, brokułowa 2. kotlety z dowolnego warzywa strączkowego (np. czerwona fasola, zesmażona cebulka, pietruszka, czarnuszka, siemię lniane wcześniej zagotowane, bułka tarta), ryż/makaron/ziemniaki i surówka. bez śmietany itd. 3. deser - może być wegańska pana cotta z kaszy jaglanej. to moja propozycja, a przepisów w necie pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na śniadanie możesz kupić kiełbaski sojowe czy warzywne pasztety. margaryna do smarowania, 100% roślinna. a jak nie to można samemu utrzeć rozgotowany groch z pieprzem, solą i kminkiem mielonym, do bułki, pomidora ze szczypiorkiem super :) na obiad spaghetti, potrawka z ryżem, zupa, łatwe ciasto czekoladowo-bananowe, jako tłuszcz olej roślinny. nie trzeba używać jajek jak są banany. bez problemu. zamiast mięsa możesz dodać np. soczewicę w daniu jednogarnkowym i viola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tego goscia co twierdzi że weganie nie chcą przyczyniać się do cierpienia zwierząt. Weganie w przeciwieństwie do wegetarian nie tylko nie jedzą mięsa ale tez żadnych produktów odzwierzęcych typu jajka, mleko. Wytłumacz mi zatem w jaki sposób ja pijąc mleko przyczyniam się do cierpienia zwierząt? To mleko, masło, śmietana mają uczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×